bu işaretler ne anlama geliyor yardımcı olurmusunuz

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Cevap: bu işaretler ne anlama geliyor yardımcı olurmusunuz

8-9- 10 resımdekı taşların tam karsısında höyük

Şimdi bazı arkadaşlarımız höyük ile tümülüsü karıştırabiliyorlar mümkünse foto istiyorum.Eger düşündüğüm gibiyse esas mevzû orda.
O taşı bi hayvana benzetiyorum ama kaplumbağa mı desem bilemiyorum.Bu konuda sonnoktayı koyacak ustaları bekliyelim acele etmeyin. Saygılar.

sanc3zvision

Kullanıcı

bu resımlerı daha once baska bı yerde paslastım ama yardımcı olan cıkmadı...ama sızı takdır ettım bıldıgınız kadar konusuyorsunuz herkes ısızn gıbı olsa bılende konusuyo bılmeyende takdıre sayan bırısınız tsk ederım ustaların da yorumlarını bekleyelım...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

merhaba,

sitemize hoş geldiniz,
sizi anlıyorum hemen sonucu göreyim merakım gitsin durumu var.
ama aceleci olmayın,ustalarımız konuyu gördükçe ve vakit buldukca yorum yazacaktır.

ilk resimlerin karşıdan görüntüsü hangi resimler ?

sanc3zvision

Kullanıcı

önceki resimlerın karsıdan goruntusu bunlar hocam

ayrıca buresimlerin bulundugu tarafta arazide çukur bir yerde gizli sayılabilecek drecede 2 tane yan yana birleşik silindir taş var bu tasın konusunuda acmıstım tekrar ilginize tsk ederim....

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

muhterem kardeşim bölgen güçlü bir medeniyetin bulgularını taşıyor. her alanı ayrı bir işlem görmüş.bunların ayrı işlenmesinde senin için yarar var. mesela ilk resimde kaç tane ve ayrı yönlerde olan bulgular var. arazi tatlı bir meyilde. üstsırt alandan başlayarak inişe doğru olaylarını araziye dağıtmışlar. inişte arazi kademeli bir düşüş yapıyor.yani yatay setli bir yer. onun at kısımlarına kadar iniyor. bunlar ciddi manada oda mezarı ve mahzen türü yerler. işçi,likeride bir o kadar.kolay işler değil. içlerinden işaretine yakın olan bir tanesini paylaşıyorum. bu kayanın ön kısmından girişi olan bir mahzen var. ama nasıl başarılabilir. baktığı yerdeki olayına değinmeye bile gerek yok.
şimdi sen söyle hangi yeri istersen o konuda seni bilgilendirelim. sağlıcakla.

sanc3zvision

Kullanıcı

öncelıkle bılgılerınız ıcın cok tsk ederım...bu resım uzerınden bılgılendırırsenız mınnetkar kalırım hocam... saygılar

sanc3zvision

Kullanıcı

güncel...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

mekan güzel yer güzel, emareler güzel, gezdiğin noktalar işçiliği zor alanlar bunu ikizceli usta da dile getirmiş. bende öyle gördüm. ve gezdiğin kayalık alan işaretler olarak olumlu, işçilik olarak ağır bir yer. çok işaret görmen lazım. daha ziyade mezar değilde parayı anlatan çeşitte işaretler. ben onları tercih ederdim. ama gördüklerimi çözmek istiyorum, sorduklarıma cevap bulmak istiyorum dersen onu da ikizceli usta bazısını belirtmiş zaten. krallar, kraliçeler, asiller ve biraz daha uzaklaşsak fakirler.

hatırı sayılanlar; dereye, batıya, doğuya cehpeler bunlar. su güneş ve tabi kutsal yön kudüs.

tümülüs, yığma kaya mezar yüzey mezar oda mahzen burda hernevisi var. ama hangisi ne yönde burayı irdelemek lazım. ağaçlar da güzel onları da es geçmemek, çeşitlerini öğrenmek lazım. çeşmeleri de g. earth de belirtmek lazım. burada nişane taşlar neler bilmek lazım.

resimdeki yerde yatan ağababaları;

senin ilk resimlerindeki ler bölgenin hatırı sayılanların ve orta hallicelerinin yatış mevkisi.

bu ağacı ve bilgilerini, öğrenmek isterdim.

buradakiler de enteresan.

burda yanlış görmedim ise iki dere bir çatalda kesişiyor. doğru tahmin ettimse o zaman o dere çatalını gözlemle. çatalda dikkatini çeken neler var bir alıcı gözle bakmak lazım oraya.

buralarda sıralı mezarlar, odalar v.s. bunları boşluk tespit metodu ile araştırman daha faydalı. son nokta için boşluk tespiti belirleyicidir. doğrusu da budur. zahmeti yüksek, noktalar....
.

ilerde detaylıca bakmak lazım. bir kaç medeniyetin, çok önem verdiği alan....

sanc3zvision

Kullanıcı

yorumunuz ıcın tsk ederım hocam ağaçlar yaşlı alıç ağacı aşagıdada dere var ve asagı yukarı o bolgede bırlesıyor hocam aga babasıolarak tumulus u demıssınız ama gırıs nerden ...bıde ayrıca o tumulus hızasında yuzeyden yaklasık 6-7 metre cukurda 2 tane bırlesık sılındır taş var ve kamufle edılmış bu konu hakkındada bılgılendırırsenız cok sevınırım saygılar....

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

yorumunuz ıcın tsk ederım hocam ağaçlar yaşlı alıç ağacı aşagıdada dere var ve asagı yukarı o bolgede bırlesıyor hocam aga babasıolarak tumulus u demıssınız ama gırıs nerden ...bıde ayrıca o tumulus hızasında yuzeyden yaklasık 6-7 metre cukurda 2 tane bırlesık sılındır taş var ve kamufle edılmış bu konu hakkındada bılgılendırırsenız cok sevınırım saygılar....

alıç... harika. demekki orayı boşa görmek istemiyormuşum. uzun zaman oldu alıç yemedim. alıçın üstü de güzel altı da güzel olur.... anlatabildim sanırım.

derenin birleştiği nokta için güzel bir gözlem gerek. adacıklar varsa, dikkat çekici tek yada üç kaya varsa, yığmayı andıran bir şişik alan varsa, çatala yakın eski bir ağaç varsa bunlar güzel bir başlangıç olabilir.

tümülüs girişi için kesin yön olmamakla birlikte aşağı linkini attığım konu xenon ustanın konusu; sana bir fikir verebilir. konu üzerine tıkla açılır ve incelersin...

http://www.definemekani.com/4-tumulus-girisleri-t11631.html?t=11631

bahsettiğin silindirik taşlar demişsin bunun için ayrıca bir konu da açmışsın. resimler olmadan bahsettikleriniı anlayamam. anlayamazsam da yorumlayamam, doğru da olmaz.