bu işaretmidir

ibrahim181

Kullanıcı
değerli ustalarım maalesef elimde bu fotoğraf tek var bu işaret oldukça küçük yapılmış bir elin avucuyla üzeri kapıtlabilinecek bir işaret hemen yanında ufak bir dere akıyor. yorumlarınızı esirgemeyin saygılar

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: bu işaretmidir

yengeçmi neyin nesi resimden seçilmiyor. hem kaya yapısı pürüzlü hem de fotograf boz bulanık.

ben yengeç olduğunu varsayarak dere boyunu dikkatli bir şeki,lde gezmen gerektiğini düşünüyorum. derede değirmen yakını veya şelale veya büyükçe şarlak yeri, dere kenarındaki bu işarete yakın bir kayalık derim. yengeçin derede nereleri tercih edip gezeceğini bir düşün. yengeç bir kenarı ıslak diğer taraftan ise güneş görüp kuru kalan bir kayalığı seviyor. yengeçse oraya yoğunlaş.

akrep ise taş yığma, diğer işaretler, derede çatal, kaya yığıntısı, tuzaklı bir yeri aradığını unutma.

örümcek ise saklanılacak yer ara. derenin hemen yanı değil az dereden uzaklaş, suyun az olduğu yere gel. mağara gibi. oyuklu bir kaya gibi.
yada sen en iyisi işareti bize net anlat. hayırlısı ...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

yengeçse ve üstte sağındaki kıskacı ise o zaman aynı zamanda kayalık içinde bir kapalı mekan da bulman lazım. kıskaçı tek ve sağına koymalarındaki sebebi ise o civarı net tarifleyecek cevre resimlerinde görelim.

ayriyeten işaretin olduğu kayadaki yatay çizgiyi sevdim. bu kayayı ve çok yakınını da gözden kaçırma.

sondurak

Kullanıcı

,,Merhabalar çiçek sanaKonuyla Alakalı ,,Sondurak,, Olmasına Ragmen Çevre Resimlerini Paylaşırsanız Örnek Olurdu..

ibrahim181

Kullanıcı

değerli ustalar küçük bir insan potresi. yani yengeç değil. ayrıca sakalı var bir kolu kısa bir kolu uzun baş kısmında üçgen var

Moderatör tarafında düzenlendi:

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

işaretın tam altını yoklamıslarmı?ucgen kapalı mekan verır ama karsısında ama tam altında ama yanında..

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

değerli ustalar küçük bir insan potresi. yani yengeç değil. ayrıca sakalı var bir kolu kısa bir kolu uzun baş kısmında üçgen var

sen adam portresi diyorsun ama ben hala benzetemedim. şimdi de ahtapot a benzettim. kardeşim bu gerçekten bir adam ise bu kadar zayıf işçilik oluşunda bir sebep olmalı değilmi?

işaretin büyüklüğü ne kadar 5 cm den büyük ise o zaman başka hangi işaret var 50 m. yakınında üstadım?

KANAS_USTA

Admin

cevreyı anlatsan ne olması gerektıgını bılırdık en azından.

ibrahim181

Kullanıcı

ustalarım bu işaret yaklaşık 1.50 cm yüksekliğinde insan tarafında diklmiş olduğu her halinde beli olan bir taşın üzerinde yapılmış. işaret kesik kesik çizgilerle yapılmıştı yani öyle fotoda göründüğü gibi değildi beli olsun diye ben üzerini çizdim ustalarım bu işaret yüksekçe bir zirvenin üzerinde yapılmış ufak bir düzlüğün ortasında duruyor. başkada işaret var ama fotosonu çekemedim araştıramadım çünkü yaylacılar konaklamıştı buraya