Bu Kabartma Işarete Herkesin Yorumunu Istiyorum?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
fenerli ustam yorumlar cevap vermemişsin. ilk akla gelen mezar taşı olasılığı olsa bile,bir iki nokta başka amacı veriyor görünümünde olmalı diyorum.
bu kaya ya soldan bir yere yapışıkmış kırılmış ,yada nedense kırılmayamı çalışılmış.

ana gövde ağaç köküne benziyor. soldaki dar çizgiler süslemede neden olsun. zayıf dereler veya patika verebilir düşüncesindeyim. kökün solunda ve sağında oymalar mevcut. bilhassa sağdaki bir oda bulgusu.
ayrıca alanın tamamı görülse idi fikirler daha anlamlı olurdu. ama sağ kısımda traşlı yer görünmesi dikkat çekiyor. umarım konuya vakıfsındır detaylı açıklama yaparsın. sağlıcakla.

karanar

Kullanıcı

resimde de işaretlediğim gibi bu ağaç birebir asma ağacı. yakn çevresinde bir haç varsa eşkiya işaretidir. taşın arkasındaki mağarayı sembolize eder. yok eğer yalnız başına ise, elmas, yâkut gibi değerli malzemeye işarettir. kral ya da kraliçe mezarı. inşaallah o taş bir yerden kopma değildir. değerli bir yer.

Moderatör tarafında düzenlendi:

babahalit

Usta
Kullanıcı
kıynetiıabim,,,buişaretin,biörneginı,boludağürdum,buyukdereilekucukdereninbirleştigi yerde asada yanı kucuk derenın asasında derededn 50 mt yukarısında tas yımasaı otekı tarafındA YINE TS YINI onunda mesafesı 50 60 mt
mesafede idi taş yığınları yaaygın ıdı calışma yapmışlar zemın altı meldugumuz işaretli taş işe zarlardı kara ağac cıcarında var ıdı bızm bu asmalı 2 salkım uzum ve kucuk hilal idi buda ona benzıyo ama işaretli taştan mesafesı cakılı yımaamın 3000 4000mt arası idi yanı uza atmış ıdı