bu kadar yuvarlak oyma tas uzerinde ne anlama gelir

prlanta

Kullanıcı
bu kadar yuvarlak oyma tas uzerinde ne anlama gelir

zehir

Kullanıcı
Cevap: bu kadar yuvarlak oyma tas uzerinde ne anlama gelir

s.a geldigi anlam beli mezarlık aynı kabileden aynı aileden saygılar.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

bu kadar oyma çoluk çocuk 7 ceddimizle buraya gömüldük biz diyor. tekrar açılıp kapanmaya müsait bir oda ara. yada hemen oymaların önünden başlayıp 10 metre ilerisine kadar yerde boşluklar ara. uzakta değiller. paraları, eşyaları varmı? bunu da iyi bir makina kontrolüyle ara.

ASİAVCI

Kullanıcı

Bu oymaların üzerine dikil saat yönünde 20 mt etrafını görecek şekilde işaretle

prlanta

Kullanıcı

ostad larim alarinize saglik ilginizden dolayi teshekur ediyorun daha datayli bilgi verseniz iyi olur lutfen yardi ediniz

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

muhterem kardeşim, ustalarımız yorumlamış ama sen pek bir şey anlayamadın değilmi.
o alanda ayrı noktalarda ,bazıları bir birine mesafeli
kimisi çok yakın hatta birinden diğerine geçiş olan mezarların var. bunların arazi üzerine uyarlanarak yerlerinin tesbiti gerekir.başka türlü bulunmaz. şimdi sen bize bilgi verecek bizde seni olaylarına biraz daha yaklaştıracağız.
4ve 5. resimlere dikkatlice bak. oymaların arasından içi topraklı inen ve kayayı bölen bir kanal var. ayni kanalın benzeri,bir miktar düz sonrada dirsek yapar gibi dönerek dikleşen bir dere özümü yoksa yolmu var yakın bir alanda. yine biraz daha zayıf olan,yağmur sularını taşıyan,araziye göre hafif diklemesine inen,çukurumsu yerler mevcut. bizler araziyi göremediğimiz için direk yönlendiremeyeceğimize göre bunları sen inceleyerek bizlere bilgi verirsen,daha tatminkar yorumlar alırsın. işaretlerin karşılığı tarif ettiğim yerin ,öbür tarafında bir kısmıda işaretli kaya kısmında . umarım anlatabilmişimdir.
sağlıcakla kalınız.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

aziz kardeşim,TÜRKİYEDEN,sana,ve şahsında,tüm dindaşlarımıza,gönüldaşlarımıza,gönül dolusu ,kalbi sevgilerimi sunuyorum.
bizleri tercih etmen ve memnuniyetin,bizleride mutlu etmiştir.kıvanç duydum.
ben arkadaşlarıma bildireceğim,konuyu resimli bölüme aldırmak daha iyi olacak.
şahsım ve tüm usta arkadaşlarımız,üyelerimize,bilgi ve tecrübelerimiz içinde,küçükte olsa bir katkı yapmak amacıyla burdayız.
ben özel mesajlardaki fotoları açamıyorum. rahatsızlık veya zahmet ,bizler için söz konusuda olamaz.dilendiğin zaman sende her hangi bir üyemizde ,hiç çekinmeden yazabilirsiniz.
görüşlerimiz doğrusunda,gerekli bilgileri ve resimleri burada paylaşmanı öneriyorum.diğer ustalarımızda katkı yapar ve üyelerimizde ,bazı bilgiler almış olur.
memleketini yazmadım ,sen dilersen arkadaşlarımızın seni tanıması adına istersen yazabilirsin.tercih senin. mahzurlu görüyorsan sadece aramızda kalır.
kalbi sevgiler güzel kardeşim,ALLAH a emanet ol.

cantar

Vip Üye

arkadaşlarımız konunuzu cevaplandırmışlar doğru olanları sizle paylaşmışlar..
her ne kadar başka sitelerden birinde bunların taştan dibekler havanlar oldukları söylensede arazinin taş ve kayalardan müteşekkil olması bunların ta havanlar dibekler olmadığını ayan beyan ediyor...
burası arkadaşlarımızın dediği gibi bir mezarlık alanı
bu fotografın olduğu kayanın altı oda mezar olmaya müsait.........nasibin açık olsun...

Son düzenleme:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

güzel vede değerli işaretler anlamları aynu olsalarda güzel sunu çukuru bunlar doğu kısımındaki enfazla 15metreye kadar kısımda zeminde neler var pusulayı al tam doğuyu bir bul 3 küçük dikili gibi taş nerede etrafa yayılmış torak kaya karışımı yığınlar ne durumda merdivenli yer nerede en tepede olan yerde duvar gibi kayalık varmı orada iyi bit tek oyma olmalı buradanm bakınca aşağıdaki eski yerleşim alanı belli oluyormu dere boyundaki mağaralar açıkmı koltuk taşını hala bulamadınmı bataklık gibi bir yerde ne var yolboyundaki deve gibi taşlar kaybolmuşmu

ersan

Admin

merhaba prlanta usta mezarlik alanindasin etrafa dikatli bak dikatini cenkenn neler var resimle bir gursun ustalarimiz.