Bu Kanallar Ne Olabilir

Kurt ini

Kullanıcı

Kurt ini

Kullanıcı
ustalar konuyu açtım acil işim çıktı açıklama yapamadım.30 yıl önce bu araziye bir vatandaş gelir, ben o zamanlar görev gereği başka bir ile idim bir tanıdığımla gezerler gelen kişi yurt dışındandır ve bir zamanlar buraların kendilerine ait olduğunu söyler aşağıdaki taşın üzerine çömelerek şöyle araziyi süzer ve şöyle der eygidi taşlı tarla hiç bozulmamış sın der ve biraz sohbet eder tanıdığımla işte şurada kilise vardı şurada kayadan çıkan su vardı vs sonra çeker gider çömeldiği taş bu kanallı kayanın 40 mt aşağısındadır. geçenlerde kar yağmadan bir semaver yakayım dedim bizim yerlilerden birileri geldi bana beyfendi biz pikniğe geldik su getirmeyi unutmuşuz bize su su verme imkanınız varmı diye sodu bizde tanrı misafiri dağın başında susuz kalmasın dedik verdik gelmişkende bir iki bardak çay verdik derken vatandaşlar asıl amacını bana açıldı amaçları araziyi gezmekmiş gezdiler çubuk vs derken birkaç tesbit yaptılar odalar vs tabi sonra gittiler sizce bu arazide herhangi bir oda mahzen işareti yok iken sadece kanallara itimat ederek bu tesbit doğrumrudur.

adamın oturduğu kaya

kayanın alt yan kısmı

oturduğu kayanın arkasındakı kaya

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
bir ara girmiştim,yazmaya fırsatım olmamıştı. güzelde açıklama yapmışsın. manzaran çok güzel olmalı. ersan ustanın yazdığı gibi,ister yatay ister dikine olsun kanalların önemi oymadan daha az değildir. kişilerin becerilerini bilemem ama burada ilk de dahil ,bir kaç yerde mezar odası veya mahzen diyelim olabilecek arazi ve kaya yapısı görünüyor.birde maden tespiti yaparak,tasarruf sonraya bırakılmalı.

Kurt ini

Kullanıcı
bir ara girmiştim,yazmaya fırsatım olmamıştı. güzelde açıklama yapmışsın. manzaran çok güzel olmalı. ersan ustanın yazdığı gibi,ister yatay ister dikine olsun kanalların önemi oymadan daha az değildir. kişilerin becerilerini bilemem ama burada ilk de dahil ,bir kaç yerde mezar odası veya mahzen diyelim olabilecek arazi ve kaya yapısı görünüyor.birde maden tespiti yaparak,tasarruf sonraya bırakılmalı.

ikizceli ustam vatandaşlar bana o kadar şeyler söyledilerki yok yer altı şehri çok fazla sayıda odalar, girişinde aşağıdan olduğunu yani resimlereini yüklüyorum aşağıdaki fındıklığın hemen üstünden olduğunu söyledi resimlerin üzerinde çizim yapamadım yoksa her kayayı giriş dedikleri yeri çizerdim ancak genel görünüm olarak arazi böyle

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
biraz abartımı olmuş yoksa yüzeyden görülmeyen bazı gizemlere gebemidir,ancak yerinde anlaşılır.
bildiğim,gördüğüm kadarıyla,ilk fotonun diğerleriyle hiç bir bağlantısı olmadığıdır. diğerlerinin birinde biraz uzun tünel olup belli bir yere kadar bir çok odaya hitap eder mi,yüzeyden ve incelemeden fikir yürütmek yanıltıcı olabilir.

Kurt ini

Kullanıcı
biraz abartımı olmuş yoksa yüzeyden görülmeyen bazı gizemlere gebemidir,ancak yerinde anlaşılır.
bildiğim,gördüğüm kadarıyla,ilk fotonun diğerleriyle hiç bir bağlantısı olmadığıdır. diğerlerinin birinde biraz uzun tünel olup belli bir yere kadar bir çok odaya hitap eder mi,yüzeyden ve incelemeden fikir yürütmek yanıltıcı olabilir.

evet ikizceli ustam sonradan gelen vatandaşların biraz abartısı olmuştur yok artık diyecek kadar olmuştur.
fakat birinci fotodan son fotoya kadar hepsi aynı arazi içinde zaten ilk 7 yada 8 foto aynı kaya diğer kayalar o kanallı kayanın 50 metre aşağısında 5 er metre gibi serpiş tirilmiş ayrıca tek kanal olan kayalarda var.
ne varki fotolama değişik zamanlarda çekildiği için bazı renk ton ve arazideki değişiklikler farklı çıkıyor.
ben arazinin uzak resimlerini yüklememdeki amaç arazinin eğimi,ve hangi kayanın nerelerde olduğunu çizerim diye yükledim ancak bir türlü çizemiyorum
çizim konusundada yardımcı olursanız memnun olurum
bu işaretler son resimdeki fındıklığın hemen üstündeki ormanlıktan başlıyor o açık alanın tepeye doğru bitimindeki ormana kadar gidiyor.
hatta orada bir elektrik direğini çok güzel bir oturak vardı onun yerine diktiler, bugün yine çıktım köye hazır otlar sönmüş arazideki kayalar iyice ayyukada görülür nasıl nerde diye ancak kar tamamen kalkmamış ve fırtına vardı
ayrıca baharın memleketinize giderken bir çayımı içip araziyi görmenizi birde sizin dilinizden dinlemek bizi ziyadesi ile şereflendirir selamlarımlar.