Bu Oyma Neyi Ifade Ediyor | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Oyma Neyi Ifade Ediyor

firat

Kullanıcı
ustam kilise burasi kilise yikilmis kesme taslari tarla kenarina kucuk kanal kenarina dizmisler kanalda cok az su akio suyun kaynagini bulamadik bir adetde kuyu var lakin kuyunun agiz ve 40 cm asagisi goruluyor ici su dolu 4 mt civari derinlik var

wolf_52

Kullanıcı
kuyular hep güzeldir,incelemye değer, gişişinden itbaren 1 .5 mt en fazla içne doğru farklı bir taş yada işret varmı.?? inceleyin kayda değer bir yer...

bornovalı

USTA
Super Moderatör
S.A.
merhaba wolf_52 ustam.
hazır konu kuyudan açılmışken bir şey danışmak isterim sizlere.
geçen haftasonu arazimize çok yakın bir yerde çobanımız bir kuyu bulmuş. (50 senedir oraları adım adım gezerim hiç rast gelmemişim. hayret.) üst kısmı (20 m.kadar)eski bir türk mezarlığı. kuyu çökmüş bir vaziyette imiş. Yol kıyısı, Temizleyelim gelen geçen içsin, faydalansın dedi. Gittim Fakat içerisini göremedim akşam ezanı vakti idi ve etrafı pırnar çalısı ile kaplanmış bir vaziyette. Suyun geliş ve gidiş yönlerini inceledim. Su mezarlığın içerisinden geliyor. Dolayısı ile içilmesi uygun değil dedim. Gidişatına bakarmısın en azından sulama suyu olur deyince; suyu takip ettim. Bizim eski evin o yana doğru gidiyor. sulama suyu yaparız değince mantıklı geldi. olur dedim.
Şimdi gelelim can alıcı noktaya ; kuyunun ağzı, ancak bir kova girebilecek kadar bütün bir kayadan oyulmuş. 1.5 m. uzağında; tam su yolu üzerinde çubuklar birden bire farklı bir tepki verdi.
Daha basit ifade ile anlatırsak ; Ben de Çubuklar suyu bulduğunda içeri kapanır. suyun üstünde gittiğim müddetce konumunu bozmazlar. Aynı şekilde yürüdüğüm halde; kuyu ağzından 1.5 m. uzağında bir anda değerli konumuna geçti. bir adım sonra su konumuna geçti.
bir kaç yazımda da belirttiğim gibi benim sadece su üzerinde çalışmalarım var. Değerli konusundaki bilgilerimi hiç pratikte kullanmadım. siz ve sizin gibi değerli ustalar yardımcı olursa pratik yapmak isterim.
Sağlıcakla kalın
ALLAH A EMANET OLUN.

ihtiyar45

Vip Üye
Değerli kardeşim önemli kişilerin mezarlarına uzun ömürlü ağaçlar dikilirmiş,yemiş ağaçıda bunlardan biri,ayrıça resimde gördüğüm kadarı ile gövdenin kalınlığına göre boyu kısa kalmış,kesilmediği ise sençe neden boyu kısa kalmış dersin.Saygılarımla.

firat

Kullanıcı
ustalarim cok tskler ilginizdn dolayi lakin bi konu var aciklamam gereken oymanin kanali inciri gostermiyor kanal doguya bakiyor incir kanalin kuzeyinde kaliyor kanal istikametinemi bakmaliyim yoksa kanali yokmu saymaliyim

Üst Alt