bu oymayı yorumlarmısınız arkadaşlar

ersan

Admin
Cevap: bu oymayı yorumlarmısınız arkadaşlar

bu noktaladim yerde yukardan bir bosluk ara bu yerde 3 yerde girisin olabilr .
(alkış);)
;)

Son düzenleme:

şahin

Kullanıcı

oyma ve alt kanalına göre giriş ikiceli ustanın dedigi gibi meyilden yukarı ana kaya içi veya sur dibinde zemıne örme odaya giriş. varmiş. merdiven olarak gördügün yer genelde kaya üzerine örulen duvarların saglam durması için yapılan surların yataklarıdır çogumuz merdıven sanıyoruz. ama bana göre bu sur yatagı. yada odanın üzerine oturtulan ırı kayanın yatagı kilidi bu duruda yan oyma anlamı ve işaret sıfatını kayıp ederdı üzerin taş kapatsalar oyamayı göremeyecektın. bu nedenle sur yatagı olarak düşünüyorum.

duvar dibi zemini az daha temizlersen göreceksinkı kesme taslar çıkacak ve burası %99 acılmış. büyük örmelı yerın genelde su sarnıcıdır..

sana iki örnek vereyim.

düzdeki kare oymanın cevresınde bosluk testı gerekır.
ustaların işaretledikleri yerdede bosluk testı yapın.
anakaya içine oyularak yapılmış oda verir.

burada bu yıl yapılan kurtarma kazılarında arkealoklar.
oyma kupe benzer işartın yanında ana kaya dibinde kat kat üst üste gömulu ınsan iskeletlerı cıkarttılar. oda yok taban tas uzerıne ölü.uzerıne torak uzerıne tas yıne ceset ve toprak tas sıralı ust uste. zemıne ındıklerınde ana kaya duvarında tası keserek yon vermışler o yöne az daha ındıklerınde kapagı buldular. actıklarında ana kaya duvarı içinde işkelet ve iskeletın yanında kup buldular. yaklaşık 1 saat kimseyı ıcerı sokup hıc bır seye dokundurmadılar. 1 saatın sonunda girip arasdırma yaptılar. bulunan kaya mezarı çok eşkı tarıhe dayanıyor. ust uste mezarlarda yakın dönem olarak degerlendırdıler. nednı kaya mezarından cıkan ıskelet kemık hakınde 2,75 cm. dısarıda ustuuste olanlarda 1,60 cm ile 1,70 cm arası. olması.
neden 1 saat beklettıler? yenı acılan bır yere oksıjen gırdıgınde neyı tutarsan elınde kırılır. bekler ve sonra girersen saglam sekılde alınırmış.
deneyen bilir. saygılar.

mersinli

Yasaklı
Yasaklı

zırveye çıkan merdıvenı nedense adamlar 1mtre kala bırakmışlar ve oyma yapmışlar oymanın oldugu yerde boşluk tesbiti yapınız

doktor1

Kullanıcı

şahin ustam burası sana göre açılmış diyorsun ben bu işlerde çok uzman değilim fakat oyma etrafında 5 tane kanal var senin dediğin yer dışında araştırma yapmaya değermi