Bu şekillerin bi anlamı varmı? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bu şekillerin bi anlamı varmı?

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Arkadaşım Merhaba,
Burası düz bir alan olarak gözükmekte.
Sanirim gol kenarı gibi bir yer yada suya yakın.(mı?)
Taşlar dere taşına benziyor.
Çizgiler ise ilginç.
Ben ilk kez gördüm.

Burada mağara olması için zemin seviyesinde yada biraz zemin altında bir ana kaya olması lazım ki, bu kaya oyuk yada oyulmuş olmalı ki bu taşlarla kapanmış olsun. Burada mağara varsa muhtemelen mezardir. Yada depo olmuş olabilir. Mezarda olsa depo da olsa boştur. Birsey cikmaz. Çevreye bakmak lazım buradan ziyade.

bilalt

Kullanıcı
Kardeş son resimdeki ağaç ve taşı yerden 70 adım civarı güneybatı yönüne bir adımla bakalım. Vardığın alanda ne var bir göreyim.??

Arkadaşım Merhaba,
Burası düz bir alan olarak gözükmekte.
Sanirim gol kenarı gibi bir yer yada suya yakın.(mı?)
Taşlar dere taşına benziyor.
Çizgiler ise ilginç.
Ben ilk kez gördüm.

Burada mağara olması için zemin seviyesinde yada biraz zemin altında bir ana kaya olması lazım ki, bu kaya oyuk yada oyulmuş olmalı ki bu taşlarla kapanmış olsun. Burada mağara varsa muhtemelen mezardir. Yada depo olmuş olabilir. Mezarda olsa depo da olsa boştur. Birsey cikmaz. Çevreye bakmak lazım buradan ziyade.
Hocam zemin tamamen kaya toprağı biraz kazdığınız zaman kaya çıkıyor alan düz ama bazı yerleri engebeli böyle mağara girişi gibi yerler var hiç suda yok bölgede biraz uzakta gölet ve dere var sadece şöyle çok detaylı olmaya bir video linki bırakim

Kader25

Admin
Hocam zemin tamamen kaya toprağı biraz kazdığınız zaman kaya çıkıyor alan düz ama bazı yerleri engebeli böyle mağara girişi gibi yerler var hiç suda yok bölgede biraz uzakta gölet ve dere var sadece şöyle çok detaylı olmaya bir video linki bırakim
Mezarlık alandasin
Kalp muhtemelen bayan mezarı.
O mezarı bulmak lazım.
Üsten bakıp metal var mı kontrol şart.
Mezarlar sorunlu yerlerdir.
Büyük hacimli birseyler tespit edilmezse uğraşmaya deymez.

Kader25

Admin
Hocam bu mıcırlar mezar odası açılırken çıkmış olabilirmi,mağara olduğu sonucuna nasıl vardınız.
Bunlar dere taşı.
Ana kayadan koparılmış kirilmis taşlar değil.
Zamanında burada akan bir su kütlesi varmış.

bilalt

Kullanıcı
Mezarlık alandasin
O mezarı bulmak lazım.
Büyük hacimli birseyler tespit edilmezse uğraşmaya deym

Mezarlık alandasin
O mezarı bulmak lazım.
Büyük hacimli birseyler tespit edilmezse uğraşmaya deymez.
Ev yaptirdigimiz yeri cekmek istemedim yer alti uydudan oda olarak gözüküyor baya büyük orda cok buyuk 2kaya var birinde kanal var digerinin köşeside kare seklinde kesilmis ustudne kare oyuk var altinda mezar oldugu soyleniyor aile mezari 12km uzağındada bizans doneminden kalma kale var bide önceden tarlaymis sürülmüş heryer küp parçası halı gibi serilmis resmen heryerden küp parçası çıkıyor tum küp buldum ama ici boştu kırılmıştı eski bi kilise var oraya gitmeyi düşünüyorum orayida atarim makine yok adam gelip makineyle bakacak ama 1905adana ermeni fransiz işgalinden kalma mermiler cikiyor yüzeyde sadece

Üst Alt