Bu Sistemin Mantığı Nedir...? | Define işaretleri ve anlamları

Bu Sistemin Mantığı Nedir...?

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Selamün Aleyküm,
Sunağın içine dökülen / akan sıvı, tam dolduktan sonra kanal vasıtasıyla aşağı dökülüp ikiye ayrılıyor.
Sağ tarafdaki kanaldan toprağa,
Sol taraftan yine kanal vasıtasıyla geniş haçın içine, oradan da sağ tarafın eğimli ve kanallı yerinden yine toprağa dökülüyor.
Bunun mantığı ne olabilir? Roma veya genç Bizans dönemlerinde ölü ziyareti ritüellerinde buna benzeyen bir şey var mıdır?

kuyu-2a.png

kuyu-1-2.png

DeLiCebey

Vip Üye
Boşluk tespiti ile boşluğu bulabilirsiniz . İki odanız var birbirine geçişli.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
burasi degerli genc romaya ait kral erkek mezari ve odasini anlatiyor suyun toprağa dustugu istikametde kuru dereye yakin cakillik alan orda buyuk taş kaya olacak sagini solunu incele cökmus bir yer olacak yoksa buyuk tas kayanin altinda girisi var fakat burasi tuzakli yer tunele girildiginde tuzaklari anlatan emareler vardir bunlarin cozumllenmesi gerekir.
tavsiyemiz buraya hic bulaşmamanizdir.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
Ölüm, yaşı, dini, dili, ırkı, medeniyeti ne olursa olsun her canlının
sınayacağı bir deneyimdir. Ölüye gösterilen saygı, onunla yaşanılmış,
paylaĢılmıĢ Ģeyleri bir daha yaĢayamama üzüntüsü olduğu kadar yine yapılan
törenler de ölüyü onurlandırmak içindir.
Ölümün fiziksel olandan öte boyuta geçiĢ olduğuna inanıĢ var
olmasaydı gömme ritüelleri de olmazdı.
Arkaik Dönem’de bu törenler, prothesis ve ekphora baĢlığı altında
toplanmıĢtır. Ritüeller dört aĢama içerirdi. Bunlar: soma yani ölü beden
(ceset), prothesis yani ölüye saygı gösterme, ekphora yani sevgili kiĢiden
ayrılıĢ aĢaması ve gömme yani inhumasyon ya da kremasyon gömünün
uygulanmasıdır.
Çalınan müzik, söylenen ağıt, yapılan sunu, adanan kurban, hazırlanan
mezar hep ölüyü onurlandırma, önemseme olarak var olmuĢ ve ölü kültüne
göre geliĢim ve değiĢim göstermiĢtir.

Kader25

Admin
Kiymetli @BABACONDA Ustam,

Vermis oldugunuz kiymetli bilgilerden dolayi cok tesekkur ederim.

Olay ve yer, bu bilgilerin isiginda netlesmis oldu. Kral mezari oldugunu hic tahmin etmemistim.
Bir pazar gunu gezmesi sonunda burasini ziyaret ettim. Gunes batmaya yakin, vakit daralmisti. 3-5 fotograf alip tespite gectim. Bununla alakali LAHİT VAR DEDİLER...BEN BULAMADİM.. konu basligi ile konuyu actim. Cok ragbet gormedi. İsaretlerin bulundugu kayayi tekrar isaretleyerek bu islemin mantigini ogrenirsem bilgilerim pekisecekti. Cozebilmeyi umut ederek yeni konu olarak actim.

Bu isaretin oldugu kayanin 7 metre kuzeybatisinda 60x60 kare seklinde 25 metre derinliginde, kesme taslardan, gecmeli sistemle yapilmis cok guzel bir kuyu var. Gecmiste ici doldurulmus. Burasi izinli maden sahasi. Cam madeni cikariliyor. İlk 5 metresini amcam temizlemis. Odalara girisin kuyudan oldugu dusunulmus. Her tasa tek tek bakmislar, bir sey goremeyince bu niyetten donmusler. Sonra burada bilmedikleri bir ekip calismis. 20 metrede onlar temizlemisler. Su cikinca onlarda birakmislar.

Bu kuyunun 7 metre guneyinde odanin birisini tespit ettim. Diger oda ise isaretlerin bulundugu kayanin Dogusunda ve 6x4 metre uzunluk cikinca tereddut ettim. Yorgunluguma verdim. @DeLiCeBeY ustamin ve sizin dediginiz, 2 odayi buldum.
Girisi bulamamistum. Simdi girisde gozumun onune geldi.

Sayin ustam,
Dedigim gibi burasi ruhsatli cam maden sahasi. Makinalar calisiyor. 1 aya kalmaz bu alana gelir. Simdi ruhsatli is yapmak istesek iZin vermezler. Oylece biraksak kimsenin haberi olmasa kepce her yeri perisan edecek. Muzeye gel al desek almaz saniyorum Belki maden ruhsati iptal edilecek.
Acaba guzelce, zarar verdirmeden actirsam, icindeki lahit ortaya cikinca muzeye haber versem daha iyi olur mu diye cozumlemede bulunuyorum. Bu sayede maden ruhsatina zarar gelmez, lahit kurtulmus bizde sevinmis oluruz diyorum. Sizler ne tavsiye edersuniz kiymetli ustalarim.

Ha bu arada derinlik vermeyi unuttum: Her 2 oda da derinlik yaklasik 3 metre. 30-40 cm. Oynayabilir.

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kader25

Admin
Boşluk tespiti ile boşluğu bulabilirsiniz . İki odanız var birbirine geçişli.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kiymetli @DeLiCebey ustam.
Odalari bulmustum amma emin degildim. Cok mineralli bir bolge oldugundan.
Buyurdugunuz gibi iki oda mevcut ve genis bir tunelle birbirine bagli.
Babaconda ustamizin aciklamalari ile bulmacayi cozdum
Tesukkur ediyorum.
Allah cc sizlerden razi olsun. Amin.

Kader25

Admin
burasi degerli genc romaya ait kral erkek mezari ve odasini anlatiyor suyun toprağa dustugu istikametde kuru dereye yakin cakillik alan orda buyuk taş kaya olacak sagini solunu incele cökmus bir yer olacak yoksa buyuk tas kayanin altinda girisi var fakat burasi tuzakli yer tunele girildiginde tuzaklari anlatan emareler vardir bunlarin cozumllenmesi gerekir.
tavsiyemiz buraya hic bulaşmamanizdir.
Evet sevgili ustadim,
Suyun topraga dustugu istikametdeki odalari tespit ettim. Dogrudur. Tespitiniz birebir dogrudur.
Kralin ustunde gezip durmusuz.
İnsallah rahatsiz etmemisizdir.[emoji4]

Kader25

Admin
Büyük bir alan haritası var gibi manastır, kilise, han gibi yerler köprü ve eski yol nerelere kontrol etmek lazım.
Sevgili agabeyim,
Saydiklarinizin hepsi ve daha fazlasi mevcut bu alanda.
Sizin bu yazdiklarinizi asagida Babaconda ustamizin yazdiklariyla birlestirdim. Alan, alanin icindeki kral mezarinin yerini, tuneli goruyorum. Simdi gitsem oraya metrajlarini da cikaririm insallah. Kayanin ustunde hepsi var.
Simdi biraz keyiflendim elhamdulillah.[emoji38]

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
kuyuyu bilerek belirtmedim kuyu dan baska yerlere papazlarin ayin yerlerine gidilir orasi cok karmasik sistemdir ayrica derinlik 3 mtreden fazladir maden ulassa bile muzeye haber vermez orasini tahrip ederek devam eder cınku tasinmaz kultur varliği cikacagi icin ruhsatda sinirlama olur burasini es gecip diger taraflara giderler ha beraber iş yapacaksanizda zor bir ihtimal girişi tarif ettim fakat girisde tunelde emareler var onlari cozumlemek gerekir icerisini iyi işiklandirip emareleri resim video yapmaniz gerek.
bu aciklamalar bilgi maksatlidir kacak kaziya yon vermek mahiyetinde degildir.

Üst Alt