Bu Sistemin Mantığı Nedir...? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Sistemin Mantığı Nedir...?

ZİRVE

Kullanıcı
görünürde aslında kuyudan her iki yerede girişi olabilir.tünelllerle birbirine bağlantılı.fakat kuyudan girişimi bulamadılar.senin ölçümlerin 3 metre diyorsun.2 ekip kazmış ve senin 3 metreni geçmişler.burda bir tezat var ustam.dikkat edersen burda 3 lü sistem mevcut.oda oda kuyu.kuyudan hariç bir girişi daha mevcut.onuda bi araştır istersen

ZİRVE

Kullanıcı
/img.defineforumu.com/images/medium_size/kuyu-2a-2a063.png[/IMG]lahitlerinde tek olduğını düşünmüyorum.soldaki hem gizli haç hemde kalp.

ZİRVE

Kullanıcı
kuyu-2a-f5303.png

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
görünürde aslında kuyudan her iki yerede girişi olabilir.tünelllerle birbirine bağlantılı.fakat kuyudan girişimi bulamadılar.senin ölçümlerin 3 metre diyorsun.2 ekip kazmış ve senin 3 metreni geçmişler.burda bir tezat var ustam.dikkat edersen burda 3 lü sistem mevcut.oda oda kuyu.kuyudan hariç bir girişi daha mevcut.onuda bi araştır istersen

Kıymetli @ZİRVEE ustam,
Gece yarısı yazdığım için tam anlatamamışım.
Burada 2 husus var:
1- Kuyu.
Tanıdıklarım 3 metre kazmışlar kuyunun içini. Temizlemişler. Taşlara tek tek bakmışlar. Giriş vb. hiçbir emare göremediklerinden bırakmışlar. Sonra gelen ekip bu kuyunun içini temizlemeye devam etmişler ve 25 metreye kadar inmişler. Sanıyorum su çıkınca onlarda bırakmışlar.
2- Odalar.
Ben her iki odayı da tespit ettim. Tavandan 3 metre derinlik aldım. 2-3 metrede odanın kendisi olsa toplam 5-6 metre bir derinlik söz konusu.

Kuyunun 3 metresi ile odaların 3 metresi çakışma yapmış herhalde.
İlginize teşekkür ederim. Allah cc razı olsun.

Kader25

Admin
kuyuyu bilerek belirtmedim kuyu dan baska yerlere papazlarin ayin yerlerine gidilir orasi cok karmasik sistemdir ayrica derinlik 3 mtreden fazladir maden ulassa bile muzeye haber vermez orasini tahrip ederek devam eder cınku tasinmaz kultur varliği cikacagi icin ruhsatda sinirlama olur burasini es gecip diger taraflara giderler ha beraber iş yapacaksanizda zor bir ihtimal girişi tarif ettim fakat girisde tunelde emareler var onlari cozumlemek gerekir icerisini iyi işiklandirip emareleri resim video yapmaniz gerek.
bu aciklamalar bilgi maksatlidir kacak kaziya yon vermek mahiyetinde degildir.

Kıymetli Ustam,
İşi çözdüm inşallah.
Bu kayanın olduğu yerlerdeki maden, kirli madenmiş. Maddi değeri daha düşükmüş. Temizlenip öyle yükleniyormuş kamyona. Oraya dokunmayacaklar. 2-3 ay kadar işleri kalmış. İş bittikten sonra ruhsatın sıkıntısı olmaz, müzecileri çağır. Hem bizi hem onları sıkıntıdan kurtarmış olursun dediler. En mantıklısı bu gibi. Ömür olursa 3-4 ay sonra olsun. Ya Nasip diyelim.

david07

Kullanıcı
Gerçekten güzel yer bulmuşsunuz. Lakin bu tarz iş makinelerinin olduğu yerde çalışan insanlara pek güvenmemek lazım onlar tamamen çıkarları doğrultusunda ruhsatlarıni koruma peşindedir.
Diğer bir yapacağım yorum ise onlar orada çalışırken herhangi bir müzeye başvurup onların burayı açmasını talep edersen eğer pek yanasacaklarini sanmıyorum çünkü arkeolog ve müzeler zahmetli ve çetrefilli işlere hiç bulaşmak istemezler. Ki hadi bir şekilde kazı işlemi başladı diyelim ruhsat kesinlikle iptal edilir.
Diğer bir seçenek siz onlara kazdirip daha sonrada mezar ortaya çıktığında müze müdürlüğüne haber verdiğinizde kaçak kazı yaptığınız için size ceza verme ihtimalleride vardı ve ön planda tutulur. Yine aynı şekilde siz kazı yapmak için izin isteseniz bu sefer çalışan ekiple karşı karşıya geleceksiniz.
Son olarak diyeceğim şu ki eğer ki firmaya itimat ediyorsanız beklemenizi öneririm ve daha sonra orayı açmanızi. İş makinesi olmadan da rahat 3 5 metre arasi topraga gireceginizide göz önünde bulundurmanizi öneririm. Umarım bu işin sonunda muvaffak olur ve sanat eserlerine zarar vermeden gün yüzüne çıkarabilirsiniz.

Kader25

Admin
Gerçekten güzel yer bulmuşsunuz. Lakin bu tarz iş makinelerinin olduğu yerde çalışan insanlara pek güvenmemek lazım onlar tamamen çıkarları doğrultusunda ruhsatlarıni koruma peşindedir.
Diğer bir yapacağım yorum ise onlar orada çalışırken herhangi bir müzeye başvurup onların burayı açmasını talep edersen eğer pek yanasacaklarini sanmıyorum çünkü arkeolog ve müzeler zahmetli ve çetrefilli işlere hiç bulaşmak istemezler. Ki hadi bir şekilde kazı işlemi başladı diyelim ruhsat kesinlikle iptal edilir.
Diğer bir seçenek siz onlara kazdirip daha sonrada mezar ortaya çıktığında müze müdürlüğüne haber verdiğinizde kaçak kazı yaptığınız için size ceza verme ihtimalleride vardı ve ön planda tutulur. Yine aynı şekilde siz kazı yapmak için izin isteseniz bu sefer çalışan ekiple karşı karşıya geleceksiniz.
Son olarak diyeceğim şu ki eğer ki firmaya itimat ediyorsanız beklemenizi öneririm ve daha sonra orayı açmanızi. İş makinesi olmadan da rahat 3 5 metre arasi topraga gireceginizide göz önünde bulundurmanizi öneririm. Umarım bu işin sonunda muvaffak olur ve sanat eserlerine zarar vermeden gün yüzüne çıkarabilirsiniz.

Haklısınız ustam. Aynen dediğiniz gibi olacak inşallah. Bizde böyle niyetlendik. Teşekkür ederim.

Üst Alt