Bu taş işaretmidir?

HASMİR

Kullanıcı
Koca burunlu insan figurune benziyor.yorumlarinizi bekliyorum ustam.resim tek başka resim yok.eger kayda değerse gidip bol bol resim çekeceğim.yorumlariniz için şimdiden teşekkürler ustaların.

Ekli dosyalar

• IMG-20230805-WA0048.jpg
    IMG-20230805-WA0048.jpg
    515.3 KB · Görüntüleme: 27

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamun aleyküm
Arkadaşım baktigi yonde burun yaoan yer varmidir

HASMİR

Kullanıcı
Aleyküm selam oklit ustam.ustam tek foto bu var elimde.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Aleyküm selam oklit ustam.ustam tek foto bu var elimde.
Arkadaşım mekanda tek fotoya çoğunlukla ustalarimiz yorum yapmiyor bölgeye hakim seniz burdan bakinca burun istikametinde karşı tarafda burun yapan yer varmidir teşekkür ediyorum

HASMİR

Kullanıcı
Arkadaşım mekanda tek fotoya çoğunlukla ustalarimiz yorum yapmiyor bölgeye hakim seniz burdan bakinca burun istikametinde karşı tarafda burun yapan yer varmidir teşekkür ediyorum
Anlaşıldı hocam.demek burnun baktığı yönde başka burun yapan yer bakacam.bunu dikkate alarak alanda araştırma yapacam.sagol ustam sayende bununda öğrendim.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Anlaşıldı hocam.demek burnun baktığı yönde başka burun yapan yer bakacam.bunu dikkate alarak alanda araştırma yapacam.sagol ustam sayende bununda öğrendim.
İşaret isarete benzemeli bu biraz dogal gibi arastirin ustalarimin yorumlarinida bekleyin teşekkür ediyorum

HASMİR

Kullanıcı
İşaret isarete benzemeli bu biraz dogal gibi arastirin ustalarimin yorumlarinida bekleyin teşekkür ediyorum
Anladım ustam.arastirma yaparken benzer taş arayacam.diger ustalarımız da yorumlarini beklerim.ilgin ve alakan için çok teşekkür ediyorum ustam.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Anlaşıldı hocam. Demek burnun baktığı yönde başka burun yapan yer bakacam.bunu dikkate alarak alanda araştırma yapacam.sagol ustam sayende bununda öğrendim.
Bu vesileyle küçük bir kaç tavsiyede bulunayım. Kayanın bir şekle dönüştürülmesi yani kısmen heykel haline getirilmesi için zaman harcayan kişi bunu yarım yamalak yapmaz. Yapılan şekil her tarafından aynı şeye benzer. Yani mesela bir insan kafasıysa onu gören 10 kişinin 9 u bu insan kafası diyebilmelidir. Bazen yerin haritası kayaya işlenebilir. İnsan eliyle yapılan ama bir anlam ifade etmeyen oyma veya kabartmalarda çevreyi inceleyiniz. Şekle uygun toprak veya kaya yapısını bulmak işinizi kolaylaştırır.