Bugün yeni bir sayfa açalım .. | Define işaretleri ve anlamları

Bugün yeni bir sayfa açalım ..

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
BUGÜN YENİ BİR SAYFA AÇALIM ..

Bugün, bu saat, bu saniye, bir kez daha niyetimizi tazeleyebilir, yeni bir sayfa açabiliriz. Şu an, daha bilinçli, daha samimi, daha düzgün ve çok daha dikkatli bir şekilde, maddi ve manevi olanaklarımızı kullanarak, gücümüz yettiğince zamanımızı en hayırlı şekilde geçirmeye yeniden niyet edebiliriz. Allah’a kulluğumuzu çok daha büyük bir coşkuyla yerine getirip, fırsatları çok daha iyi değerlendirebiliriz. Birbirimizle nefsani yarış yerine, Allah’ın hoşnutluğunu kazanmak için hayırlarda yarışabiliriz. “Bugün çok güzel ve hayırlı işler yaptım, bu kadarı yeterli” ya da “etrafımdaki insanlara göre ben çok daha fazla gayret içindeyim, birçok kişiye oranla ben çok daha iyiyim” diye düşünmeden, yeni bir adım daha atabiliriz.

wojtekkwia.jpg

İnsanları Rabb’i Katında değerli kılan özellik imanları, yalnızca Allah’ın rızasını amaçlayarak yaptıkları salih ameller ve kalplerindeki niyetleridir. Allah Katındaki asıl üstünlük ölçüsü Kuran’da “… Şüphesiz, Allah Katında sizin en üstün (kerim) olanınız, (ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır. Şüphesiz Allah, bilendir, haber alandır.” (Hucurat Suresi, 13) ayetiyle bildirilir.

Samimi insan hiçbir dünyevi çıkar beklentisi olmaksızın, yalnızca Allah emrettiği için salih amellerde bulunur. Katıksızca Allah’ın hoşnutluğunu amaçlar, yaptığı işlerde, söylediği sözlerde, ibadetlerinde ve günlük yaşamında gönülden Allah’a yönelir. Bu samimiyeti kişinin imanını arttırır ve onun ‘takva’ sahibi bir kul olmasına vesile olur:

Ancak tevbe edenler, ıslah edenler, Allah’a sımsıkı sarılanlar ve dinlerini katıksız olarak Allah için (halis) kılanlar başka; işte onlar mü’minlerle beraberdirler. Allah mü’minlere büyük bir ecir verecektir. (Nisa Suresi, 146)

wojtekcic.jpg

İnsan “işittim, iman ettim” dediği anda, zaten yaşamını “göçecek yarın kenarına değil, Allah’ın hoşnutluğu temeli üzerine inşa etmiş, Kur’an’ı yaşamaya karar vermiştir. O andan itibaren, adımını Allah için atar, Rabb’ine teslimiyetin huzur ve coşkusunu içi titreyerek hisseder. Ancak imanını hiçbir zaman için yeterli görmez. Bebek gibidir iman, gelişmek için bakım ister. İnsanın da, yaşamının son anına dek, imanını daha da geliştirme, derinleştirme olanağı vardır. Bu nedenle insan her gün, her saat, her an, bir kez daha yeniden niyet etmeli, imanını tazelemeli, yaşamını insanların değil, Allah’ın en hoşnut olacağı davranışlarda bulunarak geçirmeye karar vermelidir.

Kafkaslı

Vip Üye
Cevap: Bugün yeni bir sayfa açalım ..

esselamünaleykum
“Günahlarına tevbe eden, hiç günah işlememiş gibidir”
Hz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)
Canım, kudret elinde olan Allah’a yemin olsun ki, siz hiç günah işlememiş olsaydınız, Allah sizi yok eder, yerinize günah işleyip Allah’dan bağışlanma dileyecek bir millet getirir de onları bağışlardı.” (Müslim, Tevbe

konu için sağolasın

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

esselamünaleykum
“Günahlarına tevbe eden, hiç günah işlememiş gibidir”
Hz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)
Canım, kudret elinde olan Allah’a yemin olsun ki, siz hiç günah işlememiş olsaydınız, Allah sizi yok eder, yerinize günah işleyip Allah’dan bağışlanma dileyecek bir millet getirir de onları bağışlardı.” (Müslim, Tevbe

konu için sağolasın

Aleykümselam ustam.. sende sağolasın inşAllah...

FENERLi

Super Moderatör

Güzel paylaşım için teşekkürler ,eline sağlık.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

ben teşekkür ederim kıymetli ustam ALLAH cc. razı olsun...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

ben teşekkür ederim kıymetli ustam ALLAH cc. razı olsun...

sağol varol ustam. eline, emeğine sağlık. Allah'ta bu güzel bilgilerden dolayı senin mükafatını özel kılsın inşallah. bir harf öğretene kırk yıl köle olunuyorsa. imanI insanlığı adabı islamı ahlakı öğretene kaç yıl köle olunur? ALLAH o mükafatı sana hem bu dünyada hem sonsuz alemde yaşatsın.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

sağol varol ustam. eline, emeğine sağlık. Allah'ta bu güzel bilgilerden dolayı senin mükafatını özel kılsın inşallah. bir harf öğretene kırk yıl köle olunuyorsa. imanI insanlığı adabı islamı ahlakı öğretene kaç yıl köle olunur? ALLAH o mükafatı sana hem bu dünyada hem sonsuz alemde yaşatsın.

Amin kıymetli dostum yüce mevlam cümlenizden cümlemizden razı olsun sizleride her iki cihanda mesut ve bahtiyar eylesin inşAllah...sevgiler.

star21

Kullanıcı

dum can dostlardan allah razi olsun

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

allah c.c razı olsun ustam
Harbici ustamın duasına
Gönülden amin diyorum
...Katıksızca Allah’ın hoşnutluğunu amaçlar, yaptığı işlerde, söylediği sözlerde, ibadetlerinde ve günlük yaşamında gönülden Allah’a yönelir...