Bunlar Işaret Mi ?

kurtkaya

Kullanıcı
1-6d428.JPG

2-df76b.JPG

3-e699d.JPG

7-2aa21.JPG

8-8ca7b.JPG

5-6e39a.JPG

4-9e076.JPG

6-cedea.JPG

Sayın Ustalar merhaba,
Bu yüklediğim resimler Gemlik civarında bir köyün ormanı içinde, benim kendi sistemimle harita üzerinde gidip baktığım yerler. Kayadaki işaretin çevresinde resimlerde gördüğünüz, 40-50 cm çapında 4-5 adet delik var. içlerine fenerle baktığımda dibini göremediğim ve derine doğru karanlıkta kaybolan deliklerdi.
Yoruma değecek işaretler midir değil midir, sizlere bırakıyorum.
Saygılarımla.

kurtkaya

Kullanıcı
Usta en son olan resmindeki kapak gibi görünen kaya üzerinde boşluk baktınız mı ?
Baktık ustam, ama boşluk algılayamadık.
Biraz ileride bir yerde ayrıca bir kapak taşı bulduk, boşluk orada vardı ama levye ile bile açamadık, levye kırıldı. Sanırım patlatmak gerekli diye düşündük ve o zaman bıraktık.

metin77

Kullanıcı
Kurtkaya usta bunlar işaret değil kapagın ta kendisi. Çubukla boşluk bakmak her babayiğidin harcı değil. Siz boşluk bulamadıysanız boşluk olmayacak değildir. LL çubuk kullanıyorsanız zaten büyük ihtimal boşluğun üzerinden geçip yoğunluğa yani minerale gitmişsinizdir. Bu taşın arkasını merak et ve merakını gider çubuklara fazla güvenme.

kurtkaya

Kullanıcı
Ustam daha önceki mesajlarımda da dediğim gibi ben araziye çok çıkan bir adam değilim. Dolayısı ile biliyorum ve anlıyorum ki arazi konusunda hem tecrübesiz, hem bilgisizim.
Boşluk içinde çubuk ile falan bakmadık..Gülecek ve belki de kızacaksınız ama tokmakla içinden tok ses geliyor mu diye baktık.. Ben sistemimi test için gitmiştim buraya, burada bir abimin çiftlik evi vardı.
Kısmet olur da bir daha gidersem bu işten anlayan birileri ile gitmeyi deneyeceğim artık. Çünkü elimdeki yer altı görüntüleme radarı arazi şartlarından dolayı burada rahat kullanılamıyor.
Cevabınız için teşekkür ederim @metin77 üstat.

metin77

Kullanıcı
Ustam daha önceki mesajlarımda da dediğim gibi ben araziye çok çıkan bir adam değilim. Dolayısı ile biliyorum ve anlıyorum ki arazi konusunda hem tecrübesiz, hem bilgisizim.
Boşluk içinde çubuk ile falan bakmadık..Gülecek ve belki de kızacaksınız ama tokmakla içinden tok ses geliyor mu diye baktık.. Ben sistemimi test için gitmiştim buraya, burada bir abimin çiftlik evi vardı.
Kısmet olur da bir daha gidersem bu işten anlayan birileri ile gitmeyi deneyeceğim artık. Çünkü elimdeki yer altı görüntüleme radarı arazi şartlarından dolayı burada rahat kullanılamıyor.
Cevabınız için teşekkür ederim @metin77 üstat.
Usta Tokmak çok eskilerde kullanılan ve başarılı bir yöntemdir. Bende tokmaksız gezmem. İnçe kapakta on numara iş yapar. @kurtkaya usta bu şekildeki yapılarda kullanıma uygun bir gpr cihazı varmı? Elde taşınan yerde sürüklemene gerek olmayan bir model görmüştüm adı aklıma gelmedi şimdi. Bu cihaz iş yapar mı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kurtkaya

Kullanıcı
@metin77 usta ben bu tür yerlerde yer altı görüntüleme sistemlerinin doğru kullanıldığında iş yaptığını bizzat kendim test ettim. Tabi güvenilir marka ve cihazın kullanımı çok önemli. Eğer bu iki önemli özelliği harmanlayabilirseniz kesin sonuçlar alabileceğiniz cihazlar var.

metin77

Kullanıcı
@metin77 usta ben bu tür yerlerde yer altı görüntüleme sistemlerinin doğru kullanıldığında iş yaptığını bizzat kendim test ettim. Tabi güvenilir marka ve cihazın kullanımı çok önemli. Eğer bu iki önemli özelliği harmanlayabilirseniz kesin sonuçlar alabileceğiniz cihazlar var.
incelemem için bir kaç marka ismi söyleyebilir misin?