Burada Isaret Varmi? | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Burada Isaret Varmi?

kanber

Kullanıcı

hocam cografya burasi . Tas zaten kucuk sol capraz dedigin yer neresi .. saygilar

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
işaret değil bunlar roma dönemi yapımı
bir mezar vede roma rakamları gibi geldi bana
bir tarih olabilir diye düşünüyorum ama
mezarın tek olacağını sanmam burada başka
mezarlarda olmalı.

karanar

Kullanıcı
Karanar hocam.. odayi incedik boyle bir olgu yok.. zaten oda kis topragin ici oyularak yapilmis . Yuksekligi 2metre genisligide 1 metre civarinda. Burda isaretli ir tasin cikmasi bizi baska
yere yonlendirirmi acaba saygilar...
anladım şimdi. oda değil, mezar bulmussunuz. taşta fazla bir şey yazmıyor.frig alfabesine göre C harfi var.aşağıdaki resimde paylaştım.sayısal değeride 3 yada 5 olması lazım.gariban mezarı olabilir. ama yamaçtaki durumuna bakarsan pek de öyle görünmüyor.ben yine ikinci ya da üçüncü odadan yanayım.mezar taş değil de sadece topraksa o zaman zavallıyı kapatıp gidin. kadın ya da erkek olduğu önemli tabi.

kanber

Kullanıcı
Mezar toprak degil oda gibi adam oymus. Birde tasin arka yuzundede kanallar var. Yani anladigim kadari ile baya bi olasilik var ama net bir cozume ulasamiyoruz..

kanber

Kullanıcı

hocam cografya burasi. Yorumunuz nedir?

kanber

Kullanıcı
odayı buldunuz, doğru mu anladım??? daha ne diye dere çatağı arıyorsunuz bilemedim. yukarıdan boşluk bakıp ikinci ve daha küçük odayı bulmanız yeterli.mevtin baş tarafındaki duvarda giriş yeri bellidir zaten.
karanar hocam oda mezardan odaları geçiş olabilirmi? geçiş varsa aynı yapıdan geçişi kamufle etmiş olabilirmi? saygılar..

karanar

Kullanıcı
geçiş tabiki olabilir ama odadan odaya geçiş olur. odadan başka bir koridorla başka bir odaya geçiş olacağını sanmıyorum. mezarın yeri, tam da zemin altı mezara uygun bir yer tek mezar olasılıklara uygun değil.

kanber

Kullanıcı
geçiş tabiki olabilir ama odadan odaya geçiş olur. odadan başka bir koridorla başka bir odaya geçiş olacağını sanmıyorum. mezarın yeri, tam da zemin altı mezara uygun bir yer tek mezar olasılıklara uygun değil.
hocam taşın sol alt kısmında bir v işaretı daha var bu uzakta bir oda anlamına mı gelir?

karanar

Kullanıcı
taş sabit değil diyorsun. bu şekilde yön göstermez.tarih falan yazıyor olabilir.

Üst Alt