Burada Ne Var | Define işaretleri ve anlamları

Burada Ne Var

yoksul

Kullanıcı
burada ne var ve girişleri nereden dir ,fikirlerinizi merak ediyorum yeniw-af3b77f1e594b47519bb.JPG.thumb.JPG
yeniw-af3b77f1e594b47519bb-jpg-thumb-jpg.1658

Ekli dosyalar

• yeniw-af3b77f1e594b47519bb.JPG.thumb.JPG
    yeniw-af3b77f1e594b47519bb.JPG.thumb.JPG
    31.1 KB · Görüntüleme: 30

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Ustam burada ne yokki...fındık fıstık leblebi..;)
Burası sit alanı olmalı mezarlar açılmamış niyeki (yüzüm)
Müsaitse şöle bi boşluk sesi dinlemek lazım...

yoksul

Kullanıcı
Lacivert 24 ustam burası sit alanı roma dönemi çok soylu mezarları burada üç adet mezar var ortadaki büyük reyisin soldaki sanki biraz daha küçük oğulları olmalı sağ taraftaki mezar ise bayan mezarı ve çok yoğun olarak altın metal verisi aldım lakin girişleri sanki burası değil gibi yani yakın incelemelerden kapak gibi duran yerlerin sağlam kaya olduğu hissi veriyor yalnız sol tarafta yerde duran tombul bir kayanın üst kısmına yakın bir yerden su sızıyor,bu olay beni bayağı etkiledi en az yarım saat kayayı inceledim kaya topraktan en az 1 metre yukarıda ve yumurta gibi olum orta duruyor sanki kayayı altdan oymuşlar içine boru koyup yukardan bir yerden sızdırıyorlar.Bir yerden duymuştum bu mezarların malzeme odaları başka yerde ve girişin olduğu yerde bir su sızıntısı olması gerekir diye duymuştum.Ben hiç böyle mezar açmadım açılanı da görmedim açılmış kaya mezarlarından da cidi manada bir hazine çıktığını da duymadım ,duyan bilen varsa söylesin.Hatta koca tümülüsteki bayan mezarından birkaç bilezik kolye küpe çıkmış ,yani mezarlar para yeri değil bence

yoksul

Kullanıcı
soldaki mezarın üç mere solunda altdan bir oda girişinden şüpheliyim ,orada arazi biraz daha yüksek zeminde kot farkı var hemen hemen mezarların seviyesine yakın ,ama ben derinden oda giriş olduğuna inanıyorum

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Gözünü karartmışsın anlasılan dalacan buraya...
Detaylı net resimleri olsaydı belki girişleri yakalardık...
Hayırlısı diyelim...

yoksul

Kullanıcı
fotoları vardı fakat telefonum kırıldı pert oldu malesef fotoları yok eğer gidebilirsem foto ve video çeker yüklerim Buraya görülen kapıdan girilir mi ?sadece meraktan soruyorum ,yoksa bu güzelliği bu tarihi kırıp dökmek niyetinde değilim

Üst Alt