Burada Ne Var | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Burada Ne Var

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Lacivert 24 ustam burası sit alanı roma dönemi çok soylu mezarları burada üç adet mezar var ortadaki büyük reyisin soldaki sanki biraz daha küçük oğulları olmalı sağ taraftaki mezar ise bayan mezarı ve çok yoğun olarak altın metal verisi aldım lakin girişleri sanki burası değil gibi yani yakın incelemelerden kapak gibi duran yerlerin sağlam kaya olduğu hissi veriyor yalnız sol tarafta yerde duran tombul bir kayanın üst kısmına yakın bir yerden su sızıyor,bu olay beni bayağı etkiledi en az yarım saat kayayı inceledim kaya topraktan en az 1 metre yukarıda ve yumurta gibi olum orta duruyor sanki kayayı altdan oymuşlar içine boru koyup yukardan bir yerden sızdırıyorlar.Bir yerden duymuştum bu mezarların malzeme odaları başka yerde ve girişin olduğu yerde bir su sızıntısı olması gerekir diye duymuştum.Ben hiç böyle mezar açmadım açılanı da görmedim açılmış kaya mezarlarından da cidi manada bir hazine çıktığını da duymadım ,duyan bilen varsa söylesin.Hatta koca tümülüsteki bayan mezarından birkaç bilezik kolye küpe çıkmış ,yani mezarlar para yeri değil bence
Ustam burada açılmış bir mezar varmı daha önceden açılmış! varsa açılan mezardan birbirine geçişle diyor krokide

yoksul

Kullanıcı
erdem ustam burada açılmış hiç bir yer yok ,kroki demişsiniz buradaki krokiyi anlamadım ve de göremedim ,benim merak etdiğim şey ben hiç bir zaman mezar açmadım açan kişilerle de kazı esnasında bulunmadım ögerndiğim veya duyduğum bu tür mezar odalarının kendi içlerindeki kişisel eşyaları hariç bir şey olmadığı ve bu tür yüksek statülü insanların mezarlarının haricinde ayrı bir yerde malzeme odalarının olduğu ve bu odaların girişlerinin orada bir su sızıntı olduğunu duydum ,bu konumu bu tür işler hakkında daha bilgi tecrübe sahipleri ustalardan fikir almak istediğim için açtım ,konum herkese açık isteyen her türlü yorumu fikiri söyleye bilir ,malum bu site bilgi paylaşım sitesi sonuçta el el den üstündür

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
erdem ustam burada açılmış hiç bir yer yok ,kroki demişsiniz buradaki krokiyi anlamadım ve de göremedim ,benim merak etdiğim şey ben hiç bir zaman mezar açmadım açan kişilerle de kazı esnasında bulunmadım ögerndiğim veya duyduğum bu tür mezar odalarının kendi içlerindeki kişisel eşyaları hariç bir şey olmadığı ve bu tür yüksek statülü insanların mezarlarının haricinde ayrı bir yerde malzeme odalarının olduğu ve bu odaların girişlerinin orada bir su sızıntı olduğunu duydum ,bu konumu bu tür işler hakkında daha bilgi tecrübe sahipleri ustalardan fikir almak istediğim için açtım ,konum herkese açık isteyen her türlü yorumu fikiri söyleye bilir ,malum bu site bilgi paylaşım sitesi sonuçta el el den üstündür
Ustam o kroki dediğim yerin yakın ve uzak resimlerini paylaşırsan İnşaAllah yardımcın olurum,Selametle

ihtiyar45

Vip Üye
Değerli kardeşim,işaretlerin önünden kervan yolu geçiyormu,bu yoldan sonra dere varmı,dereden sonra arazi dikmi.

yoksul

Kullanıcı
Ustam o kroki dediğim yerin yakın ve uzak resimlerini paylaşırsan İnşaAllah yardımcın olurum,Selametle
Erdem ustam
Değerli kardeşim,işaretlerin önünden kervan yolu geçiyormu,bu yoldan sonra dere varmı,dereden sonra arazi dikmi.
ihtiyar ustam buranın önünden kervan yolu geçiyor ve yolun altından dere geçiyor dereden sonrası dediğin gibi dik bir yokuş ve tepelik bir yer fakat görülen yerinde dikkat çeken bir oluşum göremedim.buranın fotoları vardı fakat telefonum pert oldu fotolara ulaşamıyorum,uydudan bulmaya çalışayım belki net bir uydu fotosu alabilirsem yüklerim

ihtiyar45

Vip Üye
Değerli kardeşim,resimde mihrap gibi görünen yerlere sakın zarar verme,olay onların baktığı karşı yamaçta.Saygılarımla.

yoksul

Kullanıcı
ey
Değerli kardeşim,resimde mihrap gibi görünen yerlere sakın zarar verme,olay onların baktığı karşı yamaçta.Saygılarımla.
Eyvallah ustam nasip olur da gidebilirsem karşı tepeyi de araştırırım ,bu mihrapların yanındaki su sızan taşı da yüklerim konuma çok enterasan bir olay su sızan taş

Üst Alt