Buyuk kare oyma içinde sağ ayak | Define işaretleri ve anlamları

Buyuk kare oyma içinde sağ ayak

cdmxis

Kullanıcı
Ustalar ben buraya 2 yıl önce gitmiştim ve sadece elimde iki tane foto var yeterli olmadığını biliyorum ama ben bir iki haftaya yıne oraya gidecem. O zaman net fotolar atarım inş. bu görduğunuz sağ ayak onun tam solunda ıse sol ayak var aralarındakı mesafe asağı yukarı 50m kadar tam ortasında da eskı duvar gibi yada mezarda olabılır . 3 mezar olduğunu da düşünüyorum . bu işaret nasıl bır işaret değermi oraya gitmeme sizce veya gidersem ne yapmalıyım siz daha iyi bilirsınız simdiden tşkkurler.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
işaretin dediğin gibi yetersiz ama ayak işareti suyla çeşmeyle ilişkili olur sol ayak mala yakın olur 11 adı ilerisine bir bak arazide yerli büyük kaya varmı küçük derenin kıyısında bir yığma olmalı

cdmxis

Kullanıcı
Ustam sol ayağin 11 metre gerisinde 2 mezar yan yana mezar dediğim yer zaten orası ve 40 metre önünde de mezar var . Ama mezar olduğu hususunda %70 eminim tam değil yani . Ve mezarlar biraz böyle üçgen şeklinde sanki . İki ayağin ortasında ise duvar gibi bir şey var . Dediğin dere su yataği ise var önünde ama kışın karlar eriyince akarmış

cdmxis

Kullanıcı
Ustam buyuk kaya da sol ayağin ustunde olduğu kayalık zaten o çok buyuk.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Taş orjinal yerindemi?
Kopmuş gibi bir hali var.
Bulunduğu çevrenin tarihi hakkında bilgi lazım. Ayak izi sadece mezar , mahzen v.b. yerleri göstermez. Antik dönemlerde Afedersiniz genelev wc gibi yerleri belirtmek içinde kullanılmıştır. Ayakyolu tabiri burdan gelir.

cdmxis

Kullanıcı
Ustam o taş i kırmışlar en son görduğumde sağlamdı ama sonradan kırmişlar . Ustam oranın tarıhı ile alakalı pek bilgim yok ama tek bildiğim orası cok önemli bir yayla o ilarette ağrı dağının eteklerinde .

cdmxis

Kullanıcı
Ustam o taş i kırmışlar en son görduğumde sağlamdı ama sonradan kırmişlar . Ustam oranın tarıhı ile alakalı pek bilgim yok ama tek bildiğim orası cok önemli bir yayla o ilarette ağrı dağının eteklerinde .

cdmxis

Kullanıcı
Ve o taş kesinlikle yerinden oynamamiş . Çünkü ayakların ucu iki side ağrı dağina bakıyor ve yanyanalar.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Peki o zaman bahsettigin yerlerin detaylı fotolarını gönder ki görmeden sizi yanlış bilgilendirme olmasın. Kolay gelsin.

Üst Alt