buyurun ustalarm 3 odali bir bizans kaya mezari | Define işaretleri ve anlamları

buyurun ustalarm 3 odali bir bizans kaya mezari

ersan

Admin
ustalarim burada 3 yere bosluk veriyor cubuklar hepsi de ayri ayri tam bu basamaklarin ust sol taraf .

bu yerde girisi olaca olan yer

bu da yun uzak cekimi

yakin cekimi

bu yerde yakin cekimi

uzak yun cekimi

bu yerde yakin yan cekimi

bu yerde 10 mt uzaktan yun taraf

bu kirmiziylan cizdiyim yer -bizans yasam --yeriymis.
karaylan cizdiyim yer yine ekiden bu yerden ,,tuz deresi ,,gecermis

ersan

Admin
Cevap: buyurun ustalarm 3 odali bir bizans kaya mezari

göz kırpgöz kırpgöz kırpustalrimm hic yorum yok birde sizin dusucelerinizi bir dinlemgöz kırpgöz kırpgöz kırp

METİN

Kullanıcı

bu kayalıktan bişey çıkma olasılığı çok zayıf
bu kayalıktan taş ihtiyacı görülmüş
bir görünüm veriyor.
taşların yüzeyindeki çerçeve görünümlü
yerlere bakarak bu fikri söylüyorsanız yanılma payınız çok

**seyyah**

Kullanıcı

sahsi fikrim bu yüz işareti defineyi verir diyorlar eğer yansıma ve ışık oyunu değilse burayı daha yakından farklı açılardan çekermisin ersan usata.

ersan

Admin

merhaba defneci usta bende biliyorum bu insan kafasini birde basbarmakili bir el var o da bu kafayi gusteriyor o asa bakan etrafi makinelen gezdim sinyal yok sade bu bosluklarin ustune nokta veriyor birde yukardaki basamaklar da bu mezari gusteriyor.
;););)

Son düzenleme:

sondurak

Kullanıcı

,,Dostum Merhabalarçiçek sanaSüper Paylaşımın İçin Çoook Teşekkürlerçiçek sanaSana Katılıyorum Ersan Ustam Burası Süperçiçek sanaBurası Sana Yeter.. Resmi İşleri Hemen Başlat..çiçek sana,, Koly Gelsinçiçek sana,,

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili ersan,arkadaşımızın işaret etiği yer elbette bulgudur.2. resme iyi bak. soldaki kayada kaç tane oyma var. ayrıca uzunlamasına bölünmüş iki yerin soldakindeki oyma bir göze benzemiyormu,acaba ne diyor.güzel kardeşim,odalarına tamamen katılıyorum. anlayamadığın bir noktayada açıklık getirmek istiyorum. eğer tam kayaların önünden giriş başlamıyorsa;
kayanın ön kısmı yani boşluk aldığın yerin başlangıcında olan bölüm,ayna dediğimiz, ön koruyucu yapıştırılmış olabileceğini hiç düşünmedinmi.
ayni kayayı üğüterek katkı malzemesiyle kararak yaparlar kapatırlar. bizlerde doğal zannederiz.kendine ve elindekilere güvenmelisin.
sağlıcakla kal kardeşim, ALLAH a emanet ol.

ersan

Admin

cooook tesekur ikizceli ustam ,,bak ustam saten cubun cekmedi yerleri resme cekipte sizleri hayata oyalamam ,,,bilesizki ben uyle biri deyilim ama her ustamin fikri baskadir ve gurusleri de baskadir saten de senin basetin yerden veriyor giris yrini ,,1,80 sm derinkli bak ustam tam nasil geliyor odalar buraya cizecem bana cubuklar tam buyle veriyor girislerini.

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

ersan kardeşim bir konudada seni bilinçlendirmek istiyorum. odaların tesbitinde dış bitimlerini noktala. sonra 50 cm gibi bir aralıkla dışlarından geç. genellikle odaların bitim kısmında ,ağırlıkla doğu ve batı yönlerinde gizli bölmeler olur.ikili veya üçlü olanlarda ağırlıklı olarak son odada çıkar. kısaca odanın son iç kısmından sola veya sağa ,içerden bölmeler yapılmıştır.çoğu böyledir. buda bir metre kare veya biraz üzerinde bir yerdir. hani bazıları derya oda boş çıktı. dikkat edilmeli.
sağlıcakla kal kardeşim.