cakıllı yıgma | Define işaretleri ve anlamları

cakıllı yıgma

makedonyalı

Kullanıcı
sıvrı tepede cakıllı yıgma var bıraz inçeledık kup parcaları cıkıyor ve böyle yıgmada derınlık nekadar olabılır.

mameki

Kullanıcı
Cevap: cakıllı yıgma

üstad öncelikle kolay gelsin işin biraz zor beden gücüyle baya işçilik ister o iş bildiğin üzere önce çakıl yığmayı kaldırman lazım benim karşılaştıklarım çakıldan ziyade bi 2 metrede altına inmen lazım çakıllar sadece mezarı temsil ediyor mezar zeminin yaklaşık 2 metre altında bulunuryor kolay gelsin üstad...

makedonyalı

Kullanıcı

kup parcaları cıkıyor ve gırıs dogumu yoksa batıdamıdır ustalar.

makedonyalı

Kullanıcı

kup parcaları cıkıyor ve gırıs dogumu yoksa batıdamıdır ustalar.

star21

Kullanıcı

Bu yığmaya göre değişir kimi yığmada 2 kimi yığmada 5 mt kadar iniliyor...kimi yığmaların altında oda bile oluyor...resim olsaydı iyi olurdu

mameki

Kullanıcı

aynen üstada katılıyorum derinliğin önemli olduğu bi mezar stili bazen güzel hediyeler verebiliyor burda tuncelinin mazgirt ilçesinde bi çakıl yığmada izinli bi kazı çalışması yapmışlardı tuncelinin ileri gelen iş adamlarından biri üstünde domuz olan kavanoz kapağı büyüklüğünde çok şahane altın paralar çıkardı.arkadaşımın babası bu kazıda işçi olarak çalışmıştı. bu söylediğim bi örnek sadece hepsinde çıkacak diye bi kaide yok çok eski bi döneme ait çakıl yığma olduğundan dolayıdır diye düşünüyorum. ama genellikle boş çıkma ihtimalleri yüksek olduğu için ben kesin tespit yapılmasından yanayım .Kolay gelsin

mameki

Kullanıcı

üstad mezar çakıl yığmada şu şekilde olur ve mezara ulaşman için çakıl yığmayı kaldırman lazım önce ..

adszpjp.jpg

makedonyalı

Kullanıcı

dogu veya batı gırısındemı arıyalım

mameki

Kullanıcı

üstad bu şekilde anşaşamıcaz sanırım en iyisi cevre fotolarıyla beraber bi çekim yap yanlış bilgi vermiş olmayalım bizde eğer anladığım gibiyse ancak yığmayı kaldırarak yaparsın yada L şeklinde bi tünel kazarak ancak girebilirsin.