Çalışma yürüttüğümüz alanla ilgili yeni detaylar ve gelişmeler... Fotoğraf ve videolu | Define işaretleri ve anlamları

Çalışma yürüttüğümüz alanla ilgili yeni detaylar ve gelişmeler... Fotoğraf ve videolu

dhnkrc

Kullanıcı
Merhaba;

İlgili konuda (tıklayınız) bahsettiğim yer ile alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Daha önceki konumda bahsettiğim, karot atılan bölgede, yaklaşık 50 metrekare civarında düzenleme çalışması yaptık. 2 Metre kadar aşağı indik ve alan tarama ile yeniden tespitlerde bulunduk. Fotoğraflarda belirttiğim üzere tünelin genişliğini 100-120 cm olarak, derinliğini ise dere hizasından yani yaklaşık 4-5 metre olarak tespit ettik. Tünel, alan tarama cihazının ve kullandığı kişinin tespitine göre ana kayanın içinden, göçüksüz ve sağlam bir şekilde tepedeki kilise yada manastır olarak tahmin ettiğimiz bölgeye kadar ilerliyor. Tünelin ilk girişinden 30-40 metre ilerde ilk odamız bulunuyor. Asıl malzeme ise tepedeki bölgenin altında bulunan daha geniş mahzenler ve odalarda... Fakat tepeden girmek için 20 metreden fazla bir derinliğe ulaşmak gerekiyor. Siz değerli üstadlarımızın konuyla ilgili yorumlarını mutlaka bekliyorum. Teşekkürler...

Alanıın yeni fotoğrafları ise ektedir.

Ekli dosyalar

• kayaparcasi.jpg
    kayaparcasi.jpg
    197.2 KB · Görüntüleme: 26
  • tepediger.jpg
    tepediger.jpg
    386.5 KB · Görüntüleme: 18
  • tepediger2.jpg
    tepediger2.jpg
    387.8 KB · Görüntüleme: 20
  • tepemanzara1.jpg
    tepemanzara1.jpg
    291.4 KB · Görüntüleme: 20
  • tepemanzara2.jpg
    tepemanzara2.jpg
    319.2 KB · Görüntüleme: 20
  • tepemanzara3.jpg
    tepemanzara3.jpg
    302.2 KB · Görüntüleme: 19
  • tepemanzara4.jpg
    tepemanzara4.jpg
    305.6 KB · Görüntüleme: 17
  • tepemanzara5.jpg
    tepemanzara5.jpg
    346.4 KB · Görüntüleme: 17
  • tepeyani1.jpg
    tepeyani1.jpg
    374.7 KB · Görüntüleme: 17
  • tepeyani2.jpg
    tepeyani2.jpg
    391.5 KB · Görüntüleme: 18
  • tepeyani3.jpg
    tepeyani3.jpg
    375.2 KB · Görüntüleme: 22
  • tunelbaslangic1.jpg
    tunelbaslangic1.jpg
    491.4 KB · Görüntüleme: 22
  • tunelbolgesi.jpg
    tunelbolgesi.jpg
    448.6 KB · Görüntüleme: 25
  • tunelgiris1.jpg
    tunelgiris1.jpg
    487.1 KB · Görüntüleme: 26
  • uydu1.jpg
    uydu1.jpg
    430.5 KB · Görüntüleme: 26

dhnkrc

Kullanıcı
Agaç Resimleriyle Arazi Resimleriyle yardım istendiginide sayenizde görmüş olduk..
Nediyim Fıkra gibisin..
Değerli hocam biz alanda zaten tespitimizi yaptık. Çalışmalarımız da devam ediyor. Sizce bu tespitimizin doğruluğu olası mıdır? Mümkün müdür? Başka tavsiyeleriniz var mıdır? Bu tür yorumlarınızı bekliyorum. Bu yerleşim alanı çok eski bir alan. Birçok emare zamanla buradan yok olmuş durumda. Bazen yeri geliyor 1 ay arayla gidiyoruz buraya tanıyamıyoruz. O denli değişim gösteriyor. Emareler ise geçmişte burada yapılan tespitlerde bilinçsizce parçalanmış ve yok edilmiş. Yer kendi yerimiz olduğu için bu bilgilere sahibim. Örneğin derenin yanındaki irili ufaklı taşların ordan kitabe çıktı zamanında. Şelale dediğimiz kısımda eski değirmen kalıntıları olduğu söyleniyor büyüklerimiz tarafından. Yukarı da kilise ya da manastır olduğu bilgisi var. Konuya eklediğim videoda araziyi tepe kısmı hariç baştan sona gezerek bu bilgileri verdim. Keza daha önceki açtığım konuda da sağolun yorumlarınızı belirtmiştiniz ve dikkate almıştık. Bu konuyu sadece ek bilgilendirme olarak açmış buluyorum. Elimizdeki veriler bu. Bu verilerle de yorumlayabilecek, çıkarım yapabilecek bilgiye sahipseniz yorumunuzu bekliyorum. Teşekkürler…

Son düzenleme:

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Değerli hocam biz alanda zaten tespitimizi yaptık. Çalışmalarımız da devam ediyor. Sizce bu tespitimizin doğruluğu olası mıdır? Mümkün müdür? Başka tavsiyeleriniz var mıdır? Bu tür yorumlarınızı bekliyorum. Bu yerleşim alanı çok eski bir alan. Birçok emare zamanla buradan yok olmuş durumda. Bazen yeri geliyor 1 ay arayla gidiyoruz buraya tanıyamıyoruz. O denli değişim gösteriyor. Emareler ise geçmişte burada yapılan tespitlerde bilinçsizce parçalanmış ve yok edilmiş. Yer kendi yerimiz olduğu için bu bilgilere sahibim. Örneğin derenin yanındaki irili ufaklı taşların ordan kitabe çıktı zamanında. Şelale dediğimiz kısımda eski değirmen kalıntıları olduğu söyleniyor büyüklerimiz tarafından. Yukarı da kilise ya da manastır olduğu bilgisi var. Konuya eklediğim videoda araziyi tepe kısmı hariç baştan sona gezerek bu bilgileri verdim. Keza daha önceki açtığım konuda da sağolun yorumlarınızı belirtmiştiniz ve dikkate almıştık. Bu konuyu sadece ek bilgilendirme olarak açmış buluyorum. Elimizdeki veriler bu. Bu verilerle de yorumlayabilecek, çıkarım yapabilecek bilgiye sahipseniz yorumunuzu bekliyorum. Teşekkürler…
Ustam emarelerin yok olduğunu, arazinin sürekli değiştiğini söylemişsiniz sizin bile belirleyemediğiniz emareler konusunda ustalarımızın ekleyebileceği fazla bir şey olacağını sanmıyorum. tespitinizi yaptığınıza göre başladığınızı neticelendirip sonucu paylaşın.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Ortada elle tutulur belirgin figür veya objeler yok ise boşa vakit ve nakit harcamayın. Yazıktır. Kulaktan duyma işler ile sonuç çıkmaz. Ot bitmeyen heryerde define aranmaz. Daha net unsurların olduğu alanlarda araştırma yapın.

A21MEDLi

Admin
Videoda oymaların bulundugu kayanın devrildiğinden söz etmissiniz,bunu sakin unutmayın,Gömünün olmazsa olmaz kuralıdır..
2-3 kişiyle kaldırılıp atılan İsaretli kayalara isaret gözüyle bakmayın ve bu tip işaretlerin pesine veripte emeginize ve masrafınıza yazıktır...
Yanii Gömüyü simgeleyen işaretler saglam ve köklü kayalara yapılır..Seyar kayalar beyhude emektir..

Çubukla tespit ettiginiz tünel tarzı bosluk ise,gevşek toprak veya toprak altinda kurumuş ağaç kökünün yarattığı boslukta olabilir?.veya Gercekten Tünelde olabilir ona diyeceğim yok
Eğer Kendinize ve Çubuğunuza Güveniyorsanız o ayrı mesele..zaten göründuğu kadarıyla burası cihaz ve çubuk işidir..