Çankırı Akyurt Arası Acılmış Mezarlar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Çankırı Akyurt Arası Acılmış Mezarlar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
arkadaşlar,bu tünel girişli mezar odası değil. üstten açılmış ,duvarla çevrilmiş ve bizim bildiğimiz gece kondu misali üzeri kaya ile kapatılmış. üstteki kapak kayalar ,tahrip olduğu için görünmemesi yanılgıya sebep olmasın.

Kervan07

Vip Üye
asi ve ikizceli ustam burdaki mezarın kapağı yapıştırmamı? dikkatli bakarsanız kapağın üstünde beyaz yapıştırıcı var hatta kapağın kenarlarından taşmış..sizce tespitim doğrumu? teşekkürler paylaşım için asiavcu ustmam

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
asi ustamız bizatihi gördüğü için daha net yazabilir. bence duvarlar ana kaya değil yapma . mezar su almaması için korumak adına duvar yapılmış. tabiki üstüde yine su sızıntılarını önlemek için yapımında kullanılan horasanla üst kayalarla pekiştirilmiş olması lazım.

ASİAVCI

Kullanıcı
tamam ustam ben üstü komple kırmışlar mesela bi kısmını delip giriş yapmamışlar bildiğin odanın tavanını kople almışlar bunun sebebi nedir yada ne tür bi teknik uygulamışlarki tavanı komple yok emiler bence burda bi teknik var bu işin sırrı nedir acaba bence işe yarar bir teknik öğrenmek lazım
evt şişle tepit yapılmış vede dediğiniz gibi hepsi kırılmamış bir kapak taşı kaldırılıp iş bitirilmiş günümüze bu kadar ulaşa bilmiş

ASİAVCI

Kullanıcı
asi usta birkaç resimde odanın (giriş güneydoğu, kuzey batı v.s. gibi) yönleri ile beraber resim yüklesen, bir de araziyi genişçe gören resimler koysaydın çok daha işe yarardı bu resimler. bir çok arkadaşımız için;
neyin nerede ve nasıl olduğunu anlayacak paylaşımların sevabı daha çok olur. ;) paylaşım için teşekkürler.
bu arazi ERZURUMLU DEFİNECİ İLE GEZİLDİ giriş yönleri kuzey batıdır oda yuksekliği 1.60cm dir her bir taşı horasan dokmeden yapılmıştır bu mezarlardan ne kemik çikiyor nede herangi bir obje mezarlar yamaç araziye yapılmıştır umarım yeterli olmuştur

ASİAVCI

Kullanıcı
asi ve ikizceli ustam burdaki mezarın kapağı yapıştırmamı? dikkatli bakarsanız kapağın üstünde beyaz yapıştırıcı var hatta kapağın kenarlarından taşmış..sizce tespitim doğrumu? teşekkürler paylaşım için asiavcu ustmam
mozaik gibi bir karışım kullanılmış bu mezarda hiç taşa oyma işçilik yok her bir taşı horasan dökümdür alt tarafta yeni acılmış vardı onda yapıştırma yoktu sadece kapatılıp bırakılmış

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
ben bir kere gittim birşey anlamadım asi ustaya söyledim sağolsun ilgilendi geldi gördü... bana gereken dersi verdi :D çok verimli bir ders işledik bak bu böyleyse şöyleyse diye bayağı uygylama yaptık yani...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
ben bir kere gittim birşey anlamadım asi ustaya söyledim sağolsun ilgilendi geldi gördü... bana gereken dersi verdi :D çok verimli bir ders işledik bak bu böyleyse şöyleyse diye bayağı uygylama yaptık yani...

erzurumlu, ne mutlu sana, benzerini görsen elinle koymuş gibi bulursun artık. asi ustaya ve ekibine bu güzel görseller için teşekkür ederriz.

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
yuvarlak oyma kare oyma kanal çukur gibi işaret bilmiyordum en azından mezar işareti nedir bilmezdim benim işim ermeni...
asi ustayla sayısız çıkış yaptım ve açılmış açılmamış örnekler gördüm sağolsun her birinde anlattı gösterdi... mezar olayında bir yorum yazıyorsam asi ustadan duymuşumdur...

Üst Alt