Çatma Kayalar Hk. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Çatma Kayalar Hk.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
mezarlık bölgesi. cizime hiç gerek yok. onları seninle biz yapmadık. burc ustanın işaret ettiği yeride ihmal etme.

Teşekkürler ustam değerli yorumun için.

0965a1be6a057f65211d58c895f9ffcf.jpg

Dikkatimi en çok çeken yer bura. Resmi biraz gerdirince 1000 sene önceki haline döndü. Bence güzel oldu.
Bilgi olsun diye yazıyorum
Anadolunun en büyük tümülüsü olan Komagenne kralı Antiakos un tümülüsü, 60 mt. Den tabiat şartlarından dolayı günümüze 50 mt. Olarak gelebilmiştir.
Sağoalsın ustam.
Boşluk bakmam lazım yanılmıyorsam kuzeydoğu tarafında değil mi ?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
k. doğuyu kim söyledi. ben yazmayayımda sen ,eteğin 3 -4 m. üzerinden meyilden boydan boya geçiver. istersen tepeden bak. oda yakalarsan ,bir tarafı zaten yolu eteğe doğru verir. anladığını umuyorum.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
k. doğuyu kim söyledi. ben yazmayayımda sen ,eteğin 3 -4 m. üzerinden meyilden boydan boya geçiver. istersen tepeden bak. oda yakalarsan ,bir tarafı zaten yolu eteğe doğru verir. anladığını umuyorum.

Kuzeydoğu sanki genel olarak aklımda kalmış gibi ustam. :)
Anladım tabiki ustam, eteği boydan boya geçmek uzun sürebilir, tepeden göze batan yerleri incelemek işimizi biraz daha hızlandırır. Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Dip not : Açtığım konulara; sizlerin yorumlarını ve çizimlerini sayfalar halinde çıktı olarak alıyorum, hepsi aynı bölgede olduğu için ilk gittiğim de olabildiğince bütün yerleri değerlendirmek istiyorum ustam.
Saygılar.

burc

Kullanıcı
Resimler çok yeterli değil , ancak yinde de dikkat çeken şeyler var. 2 resim de de civar bitki örtüsüne aykırı bir yeşillenme sözkonusu. Ayrıca kare ve yuvarlak oymalar da bu tezi doğrular cinsten. bu bölgeye yoğunlaşılabilir.

cesycex

Kullanıcı
mıcırın bol olduğu bölgeye yoğunlaşmanı tavsiye ederim. kaya mezarlarını ele veren ilk unsur bence mıcırdır.

Üst Alt