Çeşme Ve Göze | Define işaretleri ve anlamları

Çeşme Ve Göze

ertug

Kullanıcı
arkadaşlar göze hakkında yardımcı olursanız memnun olurum saygılar

gözenin 7adım batısında sıyah taş

gözenin içi

wolf_52

Kullanıcı
bebe kardeşim burada kurcalama yok köylüler çeşmeye giden künkler zamanlan tıkandığı için su yolu kepçeyle açılıp yeni boru döşenmiş saygılar
su göüznede kepçe girmişmi??? muhtmelen girmişdir varsa gitmişdir gözenin fazla deriinde olmaz..... peki bu gözenin eski su küngleri nereye bağlıymış çeşmesi berde asıl soru bu???çeşme varsa kaç tane çeşme var??? bu köyde tarihni bilyormusunz evlki dönemlerde kimler yaşamış???

MAVRAN

Super Moderatör
Arkadaşlar haklı su boruları tıkalı kepçeyle açmışlar bahane birileri yeri tespit etmiş ve en hızlı nasıl olur öyle yapmış neyse orada birşey kaldığına inancım yok, ancak herşey nasip bilinmez yinede su boruları kiremit camurundanmı yapılmış. Birde su gözesini bozmuşlarmı, orada suyun toplandığı bir pileki gibi bir çanak olacak su orada toplanmalı duruyorum.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ertuğ kardeşim,gözeye ne desek ezbere söylemiş oluruz. yalnız alanda bazı kayalarda el işçiliği var görünümde. yakın bakıldığında anlaşılır. arazide bu tür işler için çok elverişli. el işçiliği varsa,bu alanda bir çok nokta çıkab,ilir.

sol kısım ve arka kısımları incelemek bir şey kaybettirmez.

ben doğal olmama ihtimalini yüksek görüyorum.
boşluk tespiti anlamana yetecektir. sağlıcakla selametle.

ertug

Kullanıcı
ikizceli dostum düşüncelerini paylaştığın için allah razı olsun saygılar