Çift Girişlimi!!! | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Çift Girişlimi!!!

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Aksini iddia edenler olsada genel kanaat bu yönde. Dinsel amaçlı haclar daire içinde filan, bunlar için son nokta denemez ama birde bu tip gizlenmiş olanlar için denilebilir.
Buranın tam karşısında taş kaya varmı
Tam karşısındaki kaya depremde aşağı yuvarlanıp gitmiş aşağıda duruyor,Tarlada,Yuvarlanan kayanın altından başlıyor tünel

wolf_52

Kullanıcı
ustaların dedği gibi kafa karidırıcı.. kafam basma d anlamaya çalışyorum hala

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
her mezar odası girişinde olur diye bir kural yok erdem kardeşim. büyük çoğunluğunda yok. şahsi işlemlerde kişiye özel bulgular olması doğaldır.
senin tarifinden bir şey anlamaya çalışıyoruz,alanı göremediğimiz için,girişler hakkında düşüncelerimi aktarmak isterim. mezar odalarının çoğunluğu tek girişli olmasına rağmen, biraz statülü olanlarda ,mutlaka çift tünelli olur. son odaya biri yakın diğeri biraz daha bir kaç metre mesafelidir.
yine bazı yerlerde aile veya kabile ye ait olanlarda ,labirent gibi ,birinden diğerine geçişli bir kaç odalı yeri ayni giriştende görmek mümkündür.bunların yolunun biri çok sıkı kapalı diğeri girişte bir miktar kapalı iç bölümler açık olabilir.bunlarda değerli odalarda çıkar. tespiti hiç acele etmeden ,detaylı yaparak açıklığa kavuşturacağını ümit ediyorum. yazdıklarımın haricinde,kişi veya kişiler kendilerince değişik sistem yapabilir. kaya mezarı bilirim,tünel üstünde girişi kendine özgü. olmaz diye bir düşünce olmadan,kendine güvenerek ,yeterli bir araştırma yapman,nasıl olursa olsun,anlamana yetecektir. mezar odalarında sistem ve yöne itibar etmemek gerekir.sağlıcakla.
Giriş işaretlerinin aynı olabileceğini düşündüğüm için resimde kalabalığa gerek duymadım,Anlamam gerekeni çok güzel anlatmışsın ustam Teşekkürler

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Yerinde duruyor olsaydı burayla ilgili muhakkak giriş isaretini bulurdun.
Çift veya tek oyma
Onun için sordum
Doğru ustam işaret eksik,Fakat bu kayanın iç yüzünde gördüm krokide burda 2 giriş verilmiş,Bakacağız artık hakkımızda hayırlısı

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
ustaların dedği gibi kafa karidırıcı.. kafam basma d anlamaya çalışyorum hala
İnanki Wolf usta ben burayı ne yalan söyleyim çook uğraştım anlamak için,Bölge mezarlık bölgesi birçok mezarı,mahzeni,tüneli barındırıyor,Hangisi hangisine ait işaret anlamakta zorlanmadım desem yalan olur,En sonunda çözdüm gibi

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
39gD4p.jpg
dnM597.jpg

Biraz daha anlaşılması için ekledim yeni öğrenmek isteyen arkadaşlara güzel bir ders niteliğindedir

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
lk4y1g.jpg
kj0gE9.jpg

Üzerinde içe V şeklinde 3(35cm arayla) arkasında 2 sonuncu murç deliği aşağı bakan U şeklinde tüneli anlatmış

Son düzenleme:

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
her mezar odası girişinde olur diye bir kural yok erdem kardeşim. büyük çoğunluğunda yok. şahsi işlemlerde kişiye özel bulgular olması doğaldır.
senin tarifinden bir şey anlamaya çalışıyoruz,alanı göremediğimiz için,girişler hakkında düşüncelerimi aktarmak isterim. mezar odalarının çoğunluğu tek girişli olmasına rağmen, biraz statülü olanlarda ,mutlaka çift tünelli olur. son odaya biri yakın diğeri biraz daha bir kaç metre mesafelidir.
yine bazı yerlerde aile veya kabile ye ait olanlarda ,labirent gibi ,birinden diğerine geçişli bir kaç odalı yeri ayni giriştende görmek mümkündür.bunların yolunun biri çok sıkı kapalı diğeri girişte bir miktar kapalı iç bölümler açık olabilir.bunlarda değerli odalarda çıkar. tespiti hiç acele etmeden ,detaylı yaparak açıklığa kavuşturacağını ümit ediyorum. yazdıklarımın haricinde,kişi veya kişiler kendilerince değişik sistem yapabilir. kaya mezarı bilirim,tünel üstünde girişi kendine özgü. olmaz diye bir düşünce olmadan,kendine güvenerek ,yeterli bir araştırma yapman,nasıl olursa olsun,anlamana yetecektir. mezar odalarında sistem ve yöne itibar etmemek gerekir.sağlıcakla.
Resimleri ekledim ustam,Benim kafamda soru kalmadı,Arkadaşlarında kalmaması için ekleme yaptım,Gerek duyulursada eklerim,Saygı ve sevgilerimle

Üst Alt