Çivili Ağaç Ve Değirmen | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Çivili Ağaç Ve Değirmen

Leksey

Kullanıcı
rafet hocam.bu saydıklarımın hepsi zaten bir tepenin eteğinde.tepenin en üstünde ve en altında da patika var.bu hafta fotoğraf çekmeye gideceğim

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
üç ağaç yerine üç mezar yapılmış olduğunu düşünsek....
tek mezarın hatta bir alicengiz olabilir ihtimaline karşı üçününde 3 m içinde ,alt açıklarında bir boşluk tespiti yapsak ne kaybederiz .
ayrıca tam batı yönünü yani çivinin ,çakılışına göre ters istikametinde yine bir boşluk sistemiyle tespit yapmaya çalışsak zor gelirmi. zaten kesik dal da o istikamette değilmi. sağlıcakla.

Leksey

Kullanıcı
ikizceli hocam.zor değil lakin cihaz kullanmada yeniyiz.2 kişi gidiyoruz.çivili ağacın güney batısında 3-4 tane açılmış mezar var idi.söylediklerinizin hepsini arazide uygulayıp geleceğim.teşekkür ediyorum hepinize

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
ne tür cihaz bilemeyiz acaba yeterlimi. yeni olduğunuza göre kullanımdan veya cihazdan kaynaklanan bir yetersizlik olabilir. hele dedektörse hiç alamazsınız. bunlar da doğru bir neticeyi engelleyecek unsurlardır.
mutlaka noksansız bir tespit gerektiğini hatırlatırım.

rafet5757

Kullanıcı
leksey önce degirmeni cek kapıdan dut ne kadar duttan yol çatalı nekadar kopru nekadar degirmenin penceresi varmı varsa içerden bak ne görücen yani kısaca ölçü ve yön net olmalı ki net şu yön şu mt diyek

Leksey

Kullanıcı
rafet hocam 1 saate kadar orada olacağım.kısmetse akşama fotoğrafını yüklerim buraya lakin köprü ve değirmen restore edilmiş.200 adet altın sikke bulup belediyeye vermiş restoratörler.adım hesabı ağaçların ve değirmenin arasını da fotoğraflayacağım.

Leksey

Kullanıcı
[![image]( )

Leksey

Kullanıcı
arık değirmene kadar giidiyor hepsi bir sırada kuzey güney yönlü çivili ağaçtan alttaki patika yola uzaklık 21 adım yani 13 metre çivili ağaçtan diğer dut 45 metre tepenin üstünde bir patika yol var ikinci duttan değirmen arası yaklaşık 170 adım değirmenin 60 adım ilerisinde bir dut ağacı daha var dutların meyvesinin tadını ve rengini bilmiyoruz

Leksey

Kullanıcı

değirmenin içi

çivili ağaçtan diğer dut ağacı ve değirmene giden ark

Üst Alt