Çok Büyük Sal Taşı Ve Altinda Odalar Var Anlayan Yardimci Olabilirmi? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Çok Büyük Sal Taşı Ve Altinda Odalar Var Anlayan Yardimci Olabilirmi?

ASİAVCI

Kullanıcı
siyahla cızdığım yeri net cekersen dha net konuşurum bu halıylesadece işleme yeri diye biliriz buranın alt taraflarında ocaklıklarda olmalı

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
bu tip aldatici kaya yapilarina gelibolu şarkoy malkara arasinda cok rastladik yerinizde olsam deredeki şelalelere bakardim .

deniz_efe

Kullanıcı
Bana kalırsa doğaldır boşa uğraşmayın derdim.
Fakat madem bu kadar uğraşıp üstelikte cihaz falan da getirip ölçüm de yaptırmışsınız
açın kayanın ortasından matkap veya hilti ile bir delik
sallayın aşağıya yılan kamerayı
varsa var yoksa yok ...
;)

ZİRVE

Kullanıcı
deniz ustam net yol göstermiş.en garantisi bu.bide daha önce istersen bunları bi uygula. odayı 3 x3 kabul edelim.bunun girişini bulmak için.duvar kalınlıkları 50 cm civarıdır. 4x4 ebatlarında odayı ortala.etrafını boşluk bulan bi arkadaşınla koridoru bulmaya çalış.bu odanın dışında olacaktır.enini ve boyunu rahatlıklla bulabilirsiniz.başlangıcında merdivende olabilir.çubukçu arkadaşın usta ise bunuda bulur.şakülcü bi arkadaşın yokmu.varsa onu götür.çubuktan kat kat iyidir.yardım istiyorsun .haklısın işi bilmeyince zor.inanki elimden gelse 1 saatte sana planını çizerim.uzak yerelere gitmek sorun.boşluk alındı ise değerli malzeme bakıldımı.mineral ayrımı yapıldımı.minerali ayıran neodyum mıknatısı kullanabilirsin.bu sadece altını verir.diğerlerini hiç görmez.

Abdullah313

Kullanıcı
minerali ayıran neodyum mıknatısı kullanabilirsin.bu sadece altını verir.diğerlerini hiç görmez.

Bugün 15:52

Ustam neodyum mıknatıslı açıklayabilir misiniz? Nasıl mineral eliyorsunuz. Ferrit mıknatıs gibi toprağa gömerek mi?
Konuyu açan arkadaşın affına sığınıyorum,keske yardımcı olacak ustalığını olsaydı da yardım etseydim.

ZİRVE

Kullanıcı
minerali ayıran neodyum mıknatısı kullanabilirsin.bu sadece altını verir.diğerlerini hiç görmez.

Bugün 15:52
neodyum nikel kaplamalı olanını kullanıyorum.en son bu kullanılıyor.sadece altına ve boşluğa duyarlı.başka h,iç bir şey var demez.başka kullanamazsınız.ferritte kulanabilirsin mineral elemede.bunu toprağa gömerek beklemen gerekiyor.neodyum farklı.bunu şakül gibi tutup kullanıyorsunuz.

ZİRVE

Kullanıcı
neodyum pahalı bir madde.ama herkezin işine yararmı bilemem.kullanım zorluğu yok.bir iki denemeden sonra çözülebiliyor.zaten olay başına gelmeden işin ne olduğunu anlamıyorsunuz.kaz kaz kaz. bakmışsın bi taş. bi tutuyorsun mineralli madde.pas pas parlıyor.boşa çalışma.işte bunun önüne geçmek için neodyum kullanılıyor.yararlımı faydalımı burdan anlayabilirsiniz.boşa çalışmak hiç birimiz istemez.umut dünyası.

Abdullah313

Kullanıcı
neodyum pahalı bir madde.ama herkezin işine yararmı bilemem.kullanım zorluğu yok.bir iki denemeden sonra çözülebiliyor.zaten olay başına gelmeden işin ne olduğunu anlamıyorsunuz.kaz kaz kaz. bakmışsın bi taş. bi tutuyorsun mineralli madde.pas pas parlıyor.boşa çalışma.işte bunun önüne geçmek için neodyum kullanılıyor.yararlımı faydalımı burdan anlayabilirsiniz.boşa çalışmak hiç birimiz istemez.umut dünyası.
Ustam ben de 2*5 cm ve çeşitli ebatlarda düğme şeklinde neodyum mıknatıslar var (isim geregi/deri tekstil) yani temin etme sıkıntın da yok,elimde mevcut. Ben sizden nasıl kullanabileceğimizi öğrenmek istiyorum. Dediğiniz gibi boşa emek harcamak için...

Mobil cihazdan gönderildi...

esrarengiz2828

Kullanıcı
Ustam ben de 2*5 cm ve çeşitli ebatlarda düğme şeklinde neodyum mıknatıslar var (isim geregi/deri tekstil) yani temin etme sıkıntın da yok,elimde mevcut. Ben sizden nasıl kullanabileceğimizi öğrenmek istiyorum. Dediğiniz gibi boşa emek harcamak için...

Mobil cihazdan gönderildi...
boşa emek harcamamak için olmasın ustamda bunun zaten sitede bi düzüne konusu yokmu

Üst Alt