Cok Ilginc Bir Zemin Kaya Irili Ufakli Kare Ve Oymalar

guido

Kullanıcı
burasi bir dagin tepesi ...etrafta ilgi ceken herhangi bir bulgu, iz ,sembol yok sadece bu zemin kaya var kendi arastirmalarimda var, ancak sizlerinde yorumlarinizi ögrenmek isterim acikcasi.

son resimde : birtane ufak bir tas yigmadan baska birsey yok ....sembollü kayaya assa yukari 20-25m mesafede tas yigma 1m yüksekligi 1,5m eni var

1.resim

2.resim

3.resim

4.resim

5.resim

6.resim

7.resim

8.resim ,son resim

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Zeminaltı oda türü mezarlık alanı. Sunu çanaklarının birbirleri ile olan bağlantıları, odaların tünellerle birbirlerine baglantısını gösteren bulgulardır. 6.resim de görülen açılmıştır. Ana kayada bulunan bu mezar düşüncem beni yanıltmıyorsa en önemli olanı. Hemen yanındaki sununun iriliği bu tezi doğrular nitelikte. Diğerleri için etrafında boşluk uygulayarak tespit gerekir.
Yakınlarda kuru veya sulu dere varmı? 500 mt. yi geçmez tümülüs ara.
Selametle

guido

Kullanıcı
dere yok ama önceden varmiydi bilemiyorum .....ama bir dagin tepesinde olan bir yer, acaba bu zemin kayaya uzakmidir bu bahsedilen mezarlik

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
dere yok ama önceden varmiydi bilemiyorum .....ama bir dagin tepesinde olan bir yer, acaba bu zemin kayaya uzakmidir bu bahsedilen mezarlik
Mezarlar hemen yakın etrafında. Üstünde yürürsün anlamassın. Ancak çubuklar yardımıyla girisler tespit edilebilirse bulunabilir.

guido

Kullanıcı
eyvallah üstat hemfikiriz bende ayni sekil düsündüm...pek bir bilgim yok cubuklarla ama ins. arastirmaktayim

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
çok güzel bir mezarlık alanı ama burada komana ustamında dediği gibi
birbirine bağlantılı mezarlarvar baya bir zahmetli olur ama bence bu
mezarları bulmaya değer arkadaşım şansınız bol olsun.

guido

Kullanıcı
ayvallah yorumlar icin tsk ler .....bir sorum daha olcak,, acaba hangi dönem yada kavim mezaridir, yada bunu nasil anlayabilirim ??

maceracı37

Kullanıcı
bu kada çok mezar işareti olurmu bu kayaya bu kadar oda sıgarmı odalar kayada degilse birbirine geçiş nasıl olur oyuktan oyuga çizgiler var bunlar harita yada asıl işaret olabilirmi açıkçası bu soruların cevabını bende merak ettim arazide bu tür şekillerle karşılaşırsak ne yapmamız lazım nerede ne aramak lazım ustalarımız açıklarsa sevinirim tşkk

ersan

Vip Üye
ustam sana siondik bu turlu mezarlari ta tam anayacak sekilde bir anadayim ustalarim sana tam dosrusuinu anatmislar ve ustamin biri demis bunca mezar burda nasil olur deye fazlasi bilem olur.
burda bu tasin altinda baya buyuk bir kaya mezar odan var ve burdaki mezarlar hepsi duvarda ayni ,,kasa seklinde ,,oyuluk ve horasanlan kapali burda tek bir mezar var deyerli o da tam tavanin ortasinda tam tepede horsanlan kapali oraya dikat et.

Üst Alt