Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 27 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

mc_307

Kullanıcı
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

İkizceli ustam. Bu bahsettiğin L çubuk sadece boşluk için değilmi. Ben bu derinlik bulma olayını kendi el yapımı mfd alan taramamda deneyeceğim.boşluk modunda mı yapmalıyım veya her modda olur mu. Altın gümüş bakır bronz su vs.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

İkizceli ustam. Bu bahsettiğin L çubuk sadece boşluk için değilmi. Ben bu derinlik bulma olayını kendi el yapımı mfd alan taramamda deneyeceğim.boşluk modunda mı yapmalıyım veya her modda olur mu. Altın gümüş bakır bronz su vs.

sevgili kardeşim,bildiğim kadar boşluk ve diğer madenler için ayrı ayrı modlar olmalı.bunlar madenin cinsine göre dalga frekansı ile tespite dayanan bir sistem olarak söylenir.6 m derinlik 2 m.ye yakın bir isabet der ama bunu satanlar bile her ne hikmetse bu işler için bizden ricada bulunur.:p
doğru dahi olsa,bir mahzen veya zemin altı oda mezarlarının çoğu bu derinlikten fazladır.dolaysıyla alamayacaksın. ben elimdekilerle iki metreye kadar yaklaşmayı değil tam üzerine noktalamayı tercih ederim. mutlaka sende ayni fikirdesin.eğer L ANTENLERİNİ rahat kullanabiliyorsan ,benzerini bakırlarla bir yap ,isterse 15 m. derinlikte olsun alamazsan biz burdayız. sağlıcakla selametle.

mc_307

Kullanıcı

Ustam sağol. Şimdi bu 6metre 2 metreye tekabül eder olayını anlamadım.prinç L ler ile nokta tespiti şaşmıyor. Dediğin yöntemi denersem bulduğum noktayı geçtiğim anda normalde çubuklar yanlara açılması lazımken kablo üzerinde yürümeye devam ederken kapalı haline hala devam ediyor, ta ki derinlik mesafesine gelinceye dek. Değilmi? Bu nokta ile çivinin takılı olduğu sınır arasının ölçüsü mesela 3 metreyse derinlikte 3 metre midir.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

Ustam sağol. Şimdi bu 6metre 2 metreye tekabül eder olayını anlamadım.prinç L ler ile nokta tespiti şaşmıyor. Dediğin yöntemi denersem bulduğum noktayı geçtiğim anda normalde çubuklar yanlara açılması lazımken kablo üzerinde yürümeye devam ederken kapalı haline hala devam ediyor, ta ki derinlik mesafesine gelinceye dek. Değilmi? Bu nokta ile çivinin takılı olduğu sınır arasının ölçüsü mesela 3 metreyse derinlikte 3 metre midir.

sevgili kardeşim,anlayacağın düşüncesiyle kısa yazmıştım. satıcı firma alan tarama için,derinliği 6m ,madenede 2 m.mesafe kadar yakın verdiğini söyler.pirinç ,bakır aluminyum vb. türler ,tepkiyi tam olarak alabilen için hiç şaşmaz. derinliğide tam olarak alabilirsin.tarif ettiğn şekilde boşluktan dışarı kablonun üzerinde yürüdüğün zaman,dışarı açmayıp,boşluğa verdiği tepkinin aynisini,derinlik mesafesi bitimine kadar verir. sonra normale döner.sağlıcakla.

mc_307

Kullanıcı

Sagol ustam, takılırsam yine yazarım. Bu arada benimki firma işi değil kendi yapımım. Birde bu aletlerin fabrikasyonunun kullanım klavuzu elinde olan varsa paylaşabilirmi merak ediyorum nasıl bir klavuzu var.

ersan

Admin

Sagol ustam, takılırsam yine yazarım. Bu arada benimki firma işi değil kendi yapımım. Birde bu aletlerin fabrikasyonunun kullanım klavuzu elinde olan varsa paylaşabilirmi merak ediyorum nasıl bir klavuzu var.

ustam olabilirse tek bir resim pindirsen ya bir gursek ustalarimiz bakalim bu senin icat ne model bir sey belkimde elimden gecmistir zamaninda .
yere frekans salan omnitron gibi mi yapilmis .

mc_307

Kullanıcı

Ustam icat benim değil fakat eklemelerim oldu alete, bi abiden yardım aldım. 2 adet probu var onları toprağa sokuyorsun ve istediğin 12 adet frekanstan birini secip aramaya başlıyorsun. Piyasada aynı işi yapan aletler 6000 tl civarında.

cantar

Vip Üye

Sevgili kardeşim senin daha önce yapmış olduğum 4 lü çubukları (tahta sandık düzenekli olan )ve bu yeni yapmış olduğun sistemi burada açık açık paylaşırsan sevinirim...
ve daha başka denemelerinde illa ki vardır onlarıda paylaşırsan arkadaşlarımızla birlikte en iyi olanı birlikte tesbit edebiliriz diye düşünüyorum...

mc_307

Kullanıcı

Cantar ustam bu aleti paylaşamam çünkü yardım aldığım abiye yemin niteliğinde söz verdim. Fakat bu tarz alet icadıyla uğraşan arkadaşlara püf noktaları konusunda yardımcı olurum. Birde bu aletteki gibi ayrımı olan bir devre yapıp benim karabağ çubuklarına uyarlayıp burda açıkça paylaşmayı düşünüyorum. Yani çubukların ayrımını seçip öyle arama yapacağız. Anlayışınızı bekliyorum...

cantar

Vip Üye

sorun yok ben senin kendi buluşun sanmıştım dürüstlük en büyük hazinedir...
Arkadaşına ağabeyine saygısızlık dostluğuna zarar vermek hata yapmana sebeb olmakta asla istemem...
sayğılarımla..
a.e.o