Cuma'nız Mübarek Olsun | Define işaretleri ve anlamları

Cuma'nız Mübarek Olsun

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
Allah"ım! Sen beni eksiksiz özürsüz yarattın; çocuktum, büyüttün ve yeterli miktarda rızk verdin bana. Allah"ım! Ben, indirdiğin ve kendisiyle kullarını müjdelediğin Kitabında şöyle buyurduğunu gördüm: “Ey kendi aleyhlerinde haddi aşan kullarım! Allah"ın rahmetinden ümit kesmeyin; Allah bütün günahları bağışlar.”
(Allah"ım!) Geçmişte benden vuku bulan kötülükleri biliyorsun, hem de benden daha iyi. Amel defterimde aleyhimde sıralanan suçlardan dolayı yazıklar olsun bana! Eğer her şeyi kapsayan affının hâlime şamil olacağını umduğum yerler olmasaydı, (ümitsizlikten) kendimi bırakır, helâk olup giderdim.
Eğer kulun, Rabbinden kaçması mümkün olsaydı, senden kaçmaya en lâyık olan benim. Yeryüzünde ve gökte hiçbir şey sana gizli değildir ve sen (kıyamet günü) onları açığa çıkaracaksın. Karşılık verici olarak sen yeterlisin; hesap görücü olarak sen kâfisin.
Allah"ım! Kaçarsam, beni bulursun; firar edersem, beni yakalarsın. İşte önünde durmaktayım; mütevazı, zelil ve hakir biri olarak. Cezalandıracak olursan, bunu hak etmişimdir ve adaletin bunu gerektirmektedir, ey Rabbim! Affedecek olursan, (buna da şaşmam; çünkü) eskiden beri affın hâlime şamil olmuş, afiyetin beni bürümüştür.
Allah"ım! O hâlde, saklı isimlerin ve perdelerin örttüğü güzelliğin hürmetine senden, bu tahammülsüz cana ve bu güçsüz bedene acımanı istiyorum. Güneş sıcağına dayanamayan bu zayıf beden, cehennem ateşine nasıl dayanabilir?! Yıldırım sesine dayanamayan bu güçsüz beden, gazabının sesine nasıl dayanabilir?
Allah"ım! O hâlde bana acı. Çünkü ben, hakir bir adamım ve değerim pek azdır. Benim azaba çarptırılmam, zerre kadar saltanatını artıracak değil. Şayet bana azap edilmekle saltanatın artacak olsaydı, azaba karşı senden sabır dilerdim ve böyle bir şey senin olsun isterdim. Fakat saltanat ve mülkün, itaat edenlerin itaatiyle artacak, günahkârların günahıyla azalacak olmaktan çok daha büyük, çok daha kalıcıdır, Allah"ım!
O hâlde, ey merhametlilerin en merhametlisi, bana merhamet eyle; ey celâl ve ikram sahibi, günahlarımdan geç ve affınla bana dön (tövbemi kabul buyur). Hiç kuşku yok, sen, tövbeyi kabul edensin, rahîmsin.

BAYBURTLU

Kullanıcı
Hayırlı Sabahlar
Hayırlı Cumalar
Allah c.c. ibadet ve dualarımızı kabul etsin. Bütün sıkıntılarımızı aydınlığa çıkarsın, her türlü kaza ve belalardan bizleri korusun.Sevdiklerimizin acısını bizlere yaşatmasın.Müslüman doğduk, müslüman olarakta bizi kendisine kavuştursun.Bütün ölmüşlerimize de, Allah'ım rahmet
etsin.Amin

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
s.a. hayırlı cumalar arkadaşlarım!

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
değerli ustam gandalf,
güzel konunuz ıcın tesekkur ederım.
amin inş.
cümleten hayırlı cumalar. bereketli ve helal kazançlı işler nasip etsin rabbim.
hakkımda duanızı esirgemeyin, hayırlı helal kazançlı bir iş peşindeyim bulunduğum işte gönlüm rahat değil. duanızı eksik etmeyn inş.