cumartesi gezisi hatırası | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

cumartesi gezisi hatırası

FENERLi

Super Moderatör
Cevap: cumartesi gezisi hatırası

Bazen ilk katta olmasada alt ve yan önemli olur.

ASİAVCI

Kullanıcı

bunlar kayayamı oyulmuş yoksa blok taşlarlamı yapılmış cekebildiğin üç adet mezar ise devamını bulmakta benim içim erzurumlu

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

bunlar kayayamı oyulmuş yoksa blok taşlarlamı yapılmış cekebildiğin üç adet mezar ise devamını bulmakta benim içim erzurumlu

aynı fikirdeyim adım adım artık şöyle diyeceğini düşünüyorum :

girdim .......çıktım.. girdim...................çıktım :D:D

bazısı blok kaya bazısı kayaya oyulmuş 4 değişik foto attım gördüğüm 10-15 tane daha vardı 3-4 tane yeni açılmışlar vardı.. bölgede çok var dereye yukarı çıkınca eski bir şehir kalıntısı varmış gitmedim ben ama 2-3 tane tümülüs var 2 tanesini gördüm biri büyük olan dereden yukardaymış
asi abi dönemini tahmin edebiliyormusun?

TATLARLI

Kullanıcı

Abi roma yada ermeni işi değilse tarihden öncedir. M.ö yıllara ait gibi duruyor. dediklerim çıkar bu kısımlardan vazoyuda katalım içine. Ama cam da çıkar. zaten arazi Köstebek çukuru olmuş 1 ay orada otursan akrabaların ile bile karşılaşırsın :).

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

Abi roma yada ermeni işi değilse tarihden öncedir. M.ö yıllara ait gibi duruyor. dediklerim çıkar bu kısımlardan vazoyuda katalım içine. Ama cam da çıkar. zaten arazi Köstebek çukuru olmuş 1 ay orada otursan akrabaların ile bile karşılaşırsın :).

dedim burada çalışacak boş gun bulmak zor sizin için... adamlar güldü :D koptumkoptumkoptumkoptum tespit amaçlı çalışma yani :p

ASİAVCI

Kullanıcı

Bu mezarların gariban olma şansı yok neden derseniz mezarlar vede işçilik fena deyil

İRON

Kullanıcı

erzurumlu kardeş şayet mezarlarda birşeyler çıkmamış ise muhtemelen birnci mezarı boş bırakarak yanıltma amaçlı kullanılmış.katlı mezar olma ihtimalini kuvvetlendiyor.kanaatimce bir kata daha var mezar olarak buda bir metreyi geçeceğini zannnetmem.şişleme metoduyla bulmak mumkün.tabi son karar sizlerin.selametle kalınız.saygılar sevgiler...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

kanaatimce mezarlar urartu mezarı ustam yalnız kemik olmayışı enteresan ne kadarda çürüme yapsa yinede göze görünür parçalar olmalıydı vaktin müsaitse urartu ölü gömme geleneği hakkında dökümanları bir karıştır derim saygılar kolay gelsin...