Dağarcık Değirmeni | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Dağarcık Değirmeni

balkaya34

Kullanıcı
@siname211 usdam ,Burasi dagarcik degirmeni konusu, mümkünse burdan devam edelim,,

"" Dağarcık değirmenin üstü kapalıdır abi beyaz öküzün baktığı yer bir ila 3 adım onu degirmen dir burada ele yerlerinden sökülecek taşlar vardır ark ve savak arasındaki taşları yerinden sokersen mallara kavuşursun .Afiyet olsun Abime Bulunca Büyük bir öküz kesersin olmazsa bir koyun onada gücün yetmezse bir keçiye hayır demem .Keciden kuçugunude kabul etmem""

@siname211 usdam , Bu bahsettiginiz bilgi benim bulunduğum alana ait olmaya bilir ,Isderseniz bu anlattiginiz belgeyi buraya ekleyin inceleyelim,
Yukardaki muska seklindeki taşdan bahseder ve karşıdaki Özellikle acilmis delikden bahseder,
Bu degirmene At ,Esek.filan inemez, Yukarda bir nokdaya kadar gelebilir sonrada ordan asagi inemez, Degirmenin karşısından yol tahtalı köye gider , yol ile dere arasinda ve degirmenin karşısında ,Suyu DAMLA Damla Akan çeşme var ve bu degirmenin sofra kaya ya gelmeden dogudan karisan ciliz dereden Cok güzel içme suyu var ,,Bu degirmenin argı , Bent ve degirmen arası 200 adım,
SIGIR su icmek için bir nokdadan iner ve suyu içer geri ayni nokdadan çıkar, degirmen rarafindan inenez Damla suyu olan çeşme ve yol tarafından iner, Sizin bahsettiginizi ben anlayamadım,,, Öküzde , koyunda ,kecide var gel sen usdam hepsi var, yeterki gel,
Selamlar

Son düzenleme: