Dedektör- Cihaz- Alan Tarama- El Yapımı V.b. Private Bölüm Kurallarının Oluşturulması

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Elektrik Elektronik Dedektör-cihaz-alan Tarama- El Yapımı V.b. Private Bölüm Kurallarının Oluşturulmasında ki Fikirlerinizi Almak İstiyoruz
Bilginiz üzere
Bölümün açılmasında anket uyguladık
http://www.definemekani.com/forum/konular/elektrik-elektronik-dedektör-cihaz-alan-tarama-el-yapımı-v-b-private-bölümü-açılsın-mı.16924/#post-108970
Açılsın: 28 üye
Açılmasın: 5 üye
Gerek Yok: 1 üye
Bu anket sonucunda toplamda 34 üyemiz katılım sağlamış
Ve açılması yönünde 28 üyemiz oy kullanmıştır
Tüm katılımcılara teşekkür ederiz

Lütfen Mekana Kuralların Oluşması İçin Fikirlerinizi Ve Önerilerinizi İletiniz
Benim önerdiğim kurallar

1-Bu bölüme en az 125 mesajı olan üye giriş yapma hakkını kazanır
2-Bölüme giriş yapan üyeler, bölüm içerisinde kesinlikle satış yapamaz.
3-Bölüme giriş yapan üyeler, cihaz hakkında sadece bilgi verebilir bilgi alabilir
4-Bölüme giriş yapan üyeler, kesinlikle kavga üslubu ifadeler kullanamaz, hakaret vb. durumlarda bölümden çıkartılır, forumdan süreli olarak uzaklaştırılır.
5-Bölüme giriş yapan üyeler, bu bölümde almış olduğu bilgilere dayanarak veya güvenerek maddi bir zarara uğrar ise definemekani.com admin, yönetici, forum sorumlusu veya üyeler (Hiç Kimse) bundan kesinlikle mes'ul tutulamaz, ( bu kuralları kabul ederek bilgi paylaşımına giriyor).
6-Bölüme giriş yapan üyeler, ayrıca genel forum kurallarına tabidir.
7-Bölüme giriş yapacak üyeler bu kuralları okudum, kabul ediyorum diye yorum yazmak zorundadır. Kabul ediyorum ifadesi kullanmayan üyeler giriş yapma hakkına sahip değildir.
8-Bu bölüme en az 5 konu açmış olan üye giriş yapma hakkını kazanır
9-Bu bölüme en az 6 ay süre ile üye olan üye giriş yapma hakkını kazanır
10-Bu bölüme tüm profilini düzenlemiş olan üye giriş yapma hakkını kazanır

Bir başkasının önerisine yorum yazmayınız lütfen
Yorum yerine mesala
1-Bu bölüme en az 200 mesajı olan üye giriş yapma hakkını kazanır
2-Bu bölüme en az 2 ay süre ile üye olan üye giriş yapma hakkını kazanır
Sizlerin sunacağı kurallar
Definemekanı.com Yönetimi tarafından değerlendirilerek
Bölüm kuralları oluşturulacaktır

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
daha öncede söylemiştim kuralları üyelere sormayın yönetim belirlesin kuralları çünkü her üye kendine göre yontar kuralları işin içinden çıkılmaz zaten herşeyi üyelere soracaksanız bukadar yönetici niye var yönetim kuralları koysun uygulasın

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
hayırlısı olsun ustam bence site adına yararlı olcak ama bazı maddeler bırakmışsın ben aranızda yeniyim ve temelli kalmayı düşünüyorum hayırlısı olsun diyelim
açılmasını öncelikle sitemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
mevcut kurallarımıza bir iki kesin ve kararlı ifadeler eklemek yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
satış ve reklam amacı öncelikle olmamalı.
bilgi alış verişi dışında hiç bir amaç güdülmemeli.
bir tecrübeli üyemiz, verilen bilgilerin yanlışlığını ispatı durumunda ,konu sahibi ,yanıltıcı beyandan dolayı uzaklaştırma veya banlanma alma durumunu kabul ederek kunuyu açmalıki suistimal edilmesin.
yeni üyelerimizin, konuya hakim tatminkar bilgisi olabileceği ,bunların paylaşımına,veya verilen bilgilerden istifade etmesi imkanı oluşması için, sınırlama getirilmesi ,bunlara imkan vermeyeceğinden, genele hitap etmesi daha uygun olacağı,
ilk aklıma gelenler oldu .
aliveli ustam fikirler geldikçe,konunu akışına uygun suistimallere izin vermeyecek tarzda ana fikir oluşur inşaallah.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sitemize ve üyelerimize hayırlı olması temennisiyle...

1-Bu bölüme en az 100 mesajı olan üye giriş yapma hakkını kazanır
2-Bölüme giriş yapan üyeler, bölüm içerisinde kesinlikle satış yapamaz ve adres veremez telefon no. veremez.
3-Bölüme giriş yapan üyeler, cihaz hakkında sadece bilgi verebilir bilgi alabilir
4-Bölüme giriş yapan üyeler, kesinlikle kavga üslubu ifadeler kullanamaz, hakaret vb. durumlarda bölümden çıkartılır,
5-Bölüme giriş yapan üyeler, bu bölümde almış olduğu bilgilere dayanarak veya güvenerek maddi bir zarara uğrar ise definemekani.com admin, yönetici, forum sorumlusu veya üyeler (Hiç Kimse) bundan kesinlikle mes'ul tutulamaz
forumdan süreli olarak uzaklaştırılır.
6-Bu bölüme tüm profilini düzenlemiş olan üye giriş yapma hakkını kazanır
7-Birden fazla üyelik alan bu bölüme giremez.

mc_307

Kullanıcı
Bi kuyu vardı ve ilk taşı ben atmıştım. Sonunda o taş çıkarıldı :D

O bölümde genelde el yapımı ve tüm yapılışı açık alet ve konular olmalı. Orjinal aletlerin ismi verilmeden o alet cinsi ile alakalı genel anlatımlara yer verilmeli.

Birde ankette gerek yok diyen ustamızı merak ettim :D
Direkt gözüme o çarptı. :D

İnş Hayırlısı olur...

Warning

Kullanıcı
Bize Düşen Hakkımızda Hayırlısı olsun demek
Her zaman savunurum ci.ha.z markası belirtilmesin reklam adına girer reklam kokan hareketlerden kaçınmak gerek senin makinan kötü benim makinam iyi muhabbeti olmamalı bilgi paylaşımının başından beri elektironiğe Varım sadece öğrenim bilim adına Öğrenmek isteyenler adına bende çok seven ve ilgilenen biriyim yanlız el Yapımı bölümü hem ticari olmaz hemde fazla maliyetli olmaz benimde ekleyeceğim videolar var öğrenime başlayacaklar için çünkü bende devamlı izliyorum hemde eğitim öğretim konusunda oldukça ilerleme kaydeder en azından Allah cc razı olsun diyenler olur hedefimiz belli Çubuk konusunda Hiçbirini benim gözümde çubuktan başkası geçemez işin açıkcası eğitim öğretim Bilgi paylaşımına eyvallah diğer hususta reklam konusuna ve satış konusuna dikkat etmeniz milletin birbiri ile dalavera etmemeleri konusu önceliktir kendi hususi görüşüm Allah utanırmasın hayırlı mübarek etsin inşaallah sitemiz ve sevgili dostlarımız muhabbetli büyüklerimiz adına kendi Şahsi görüşlerim bunlardır selametle