DEFİNE ARAMA DEDEKTÖRLE YÖNETMELİĞİ SON DURUM/ | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

DEFİNE ARAMA DEDEKTÖRLE YÖNETMELİĞİ SON DURUM/

TRUVA

Admin
cok haklisin abi. elimde bir tane vlf cihaz var. bir keresinde araziye ciktigimda karsi yamactan cobanlar gordu ve kendi aralardinda konusmayi duydum. coban diyoki dedektor var elinde jandarmayi arasak mi? yahu coban kardes araziye mayın dosemiyorum, senin koyunlarini veya bagi bostani olan ciftci kardeslerimizin urunlerini calmaya gelmedim. sana veya hic kimseye zararim yok beni neden sikayet ediyorsun...
tabi ben cantami toplayip uzaklasmak zorunda kaldim
Açlıktan nefesleri kokuyordur bu lalelerin. kendilerine faydası var sanki. Ben olsam bir şarjör boşaltırdım. hiç olmassa gayri safi milli hasıla yükselir.:mad:

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
bu tektekcilerin sayesinde türkiyeye yılda milyarlaca lira geliyor ekonomiye katkısı oluyor bunu bilmiyorlarmı biliyorlarda güçleri iki garibana yetiyor agalara kim ne yapabiliyor olan garibanlara oluyor elindeki iki kötü paraya göz dikiyorlar böyle olunca herkes bildiğini yapıyor tek yakalanmada ne yaparsan yap kural böyle su akar yolunu bulur 😉

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Kazı yapmak serbest olmuş olsa millet birbirine girer, eline kazma kürek alan etrafı tarumar edecekti. Karar doğrudur yani bu kadar net
Bu kadar ağır şartların anlamı izin almayın ve yasadışı kazı yapın demektir. Kazı iznini belirli alanlarda kolay yapılır hale getirmek ve kazı bitiminde buraları eski haline döndürmek zorunluluğunu takip etmek devlet için zor değil. 42000 maden arama izni verilmiş bunlar nasıl takip ediliyorsa define arayanlarda takip edilebilir. Üstelik kazı yapılan yerin eski haline dönüşümü de sağlanmış olur ve ortalıkta çukurlar kalmaz. Bu kolaylaştırılıp buna rağmen kaçak kazı yapanlara da en ağır ceza verilsin. Fakat şu andaki kurallarla devlet kaçak kazıyı teşvik ediyor.Kazıya başlamak külfeti bir yana bitirmekte ayrı problem. Vatandaş o kadar masrafı yapacak ve kültür varlığı çıktı diye bu masraf çöpe gidecek. Buna razı olacak defineci varsa ben ayakta alkışlarım. Kaçak kazıya karşıyım ama yönetmelik yapın diyor.