Define İşaretinin Fotoğraflanması Nasıl Olmalı.? | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Kader25

Admin
Ustam pür dikkat inceledim görselinizi görmem gerkeenin bir kısmını gördüm fakat kuzey olarak işaretlediğiniz yönün tam zıttında en fazla 100-150 metre geri mesafede bir tür noktaya sahipsiniz güney veya hafif güney batı istikametinde göz mesafesi açısında bir diğer nokta mevcut. Tabi noktalardan kastım bakılması gereken kati doğru olan yerler. Noktadan şu bu çıkar demek zor çünkü tahribatta var. Fakat tılsım alanı içerisinde hareket ediyorsunuz. Bir diğeri kuzey ve doğu olarak gösterdiğiniz istikamet ise kanca denilen yanıltmalı geçişli alan. Sahipsiz olacağını sanmıyorum. Kuzeyde alacağını derinlik 3 ün üstündedir ama güney o kadar derin değildir. Yanıldığımı sanmıyorum. Bir dahaki gidişinizde beni haberdar edin yönlendirme yapalım
Olur insallah.
Tesekkur ederim.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör

Kader25

Admin
Dostlar siz bu işareti üçgen diyemi okudunuz meraktan soruyorum
Cok ilgilenemedim.
Ilk yorumum suydu:
Ters istikamette 2 ayri mahzen.
Birde kayanin kensinde kasa suphelendim amma sinyal alamadim. Daha once gormustum; su dolup tasinca horsani islatiyor, bizim beton sulama işimiz gibi.

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Estafirullah ne demek.

Ben üçgen diye okumadım abe. O üçgen değil zaten, sanal ortamdaki emare literülünde bu yok ama asliyeti anlatılandan farklı. Genelde zift ve domuz yağı ile yapılıp bırakılan bir işaret
Sen anladın onu 😂

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Cok ilgilenemedim.
Ilk yorumum suydu:
Ters istikamette 2 ayri mahzen.
Birde kayanin kensinde kasa suphelendim amma sinyal alamadim. Daha once gormustum; su dolup tasinca horsani islatiyor, bizim beton sulama işimiz gibi.
Kıymetli abım işaretin dediğim gibi net mahsendir hediyesi üste bunu al git yani tılsımı var sen hediyesine bakmasın bilirim kapağı açarsın doğa şartlarını da hesaplarsak dört beş metreyi bulur sen yönleri netleştir ya kuyruk yönünü gider yada yemlendiği yöne 👍

Kader25

Admin
Kıymetli abim bu işaret mahzen der al gitti hediyesi üstünde altında mahsen var yönleri tam oturtamadım ama Kuzey Batı veya senin tespitin olan Güney Batı
Resimlere baktim kardasim.
Dedigin gibi Kuzey Batida benim tespit ettigim mahzen.
Simdi aklima geldi;
Kaya oyularak yapilmis tepeden bu mahzene dogru gelen cogu gocmus bir tunelde mevcuttu. Bu tunel mahzene 5-6 metre kala bitiyor mahzenle irtibati yok amma cok yakininda.

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Simdi aklima geldi;
Kaya oyularak yapilmis tepeden bu mahzene dogru gelen cogu gocmus bir tunelde mevcuttu. Bu tunel mahzene 5-6 metre kala bitiyor mahzenle irtibati yok amma cok yakininda.
Harika 👍 tünelle işimiz yok kapak var hayden hayırlısı olsun inşallah

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Simdi aklima geldi;
Ben kanallamanın açılmasından yanayım. Kaya türü bunu gerektiriyor