Define İşaretlerinde İnternette Bilgi Kirliliği ve Gerçekler | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Define İşaretlerinde İnternette Bilgi Kirliliği ve Gerçekler

El-Ensari

Kullanıcı
Kader ustam doğru tespitlerde bulunmuş. Ben de gördüğüm bir kaç şeyi yazmaya çalışayım.
C - Bencilliğin esiri olup her şeyi ben bilirim diyerek bilmediğinin farkında olmayan ama insanların usta demesinin gazıyla "allah beni övüp yaratmış" diyerek havaya girenler.
D- Okumayı sevmediği için medeniyetler hakkında bilgi sahibi olmayıp, her işarete define gözüyle bakıp gerçekte yolu gösteren işaretin 50 metre doğusunda işaret aranmasını tavsiye edenler.
E- Hayali geniş olup doğal oluşumları hayvana veya insana benzetenler.

Aslında bunların bir kısmında ben art niyet görmüyorum. Kendisi inandığı için telkinde bulunuyor tavsiye veren . Sonuç doğru çıkmayınca fotoğraftan bu kadar oluyor deyip kendisini koruyarak işlem yapanı suçlu görüyor ve daha kötüsü bunu da inanarak yapıyor, yani kandırmak için değil inandığı için tavsiyede bulunuyor. Burada tavsiye veya yorum isteyen arkadaşların sorumluluğu büyük. İşaretlerin olduğu yerin yeterinde detaylandırılmaması, kroki kullanılmaması, sitedeki resimleme tavsiyelerini okumamasından dolayı 1 resimle sonuç istenince yol göstermeye çalışanda biraz tahmine yönelmek zorunda kalıyor. Yorum yazılmasa konuyu açan kırılıyor kimse cevap vermiyor diye, yorum yazılsa hataya düşme olasılığı yüksek ve gerçekten konuya vakıf olanlar imtina ediyor yazmaktan. Böylece kör topal gidiyor konular.
Eyvallah Değerli Ustam.

Kader25

Admin

Arkadaşlar,
Yukarıdaki video benim yazımın anafikrine mühür vuruyor. Paganistler hala etkin, hala medeniyetlerinin inşası için uğraşıyorlar. Tekrar ediyorum; İnternettedeki "define işaretleri" ile alakalı bilgilerin ekserisi yanlış ve yanlış yönlendirmeler kesinlikle yapılmıştır, yapılacaktır.
Videoyu oynatma hızını 2 yapıp izleyebilirsiniz. Öyle bilgiler mevcut ki insanın tüyleri diken diken oluyor. Tecrübe sahibi olanlarla devam etmekten başka çare yok. Lâkin etraf da çakal dolu. Her zaman uyanık ve hassas olmak zorundayız.

Mehmetyzc

Kullanıcı
Basimdan gecen bir olayi paylasmak istiyorum bir usta var sozde elinde titanyum cubuk cubugun icinde civa var bunlar 10bin TL karsiligin da yer bakmaya gidiyorlar neyse hatir yani bir arkadasim rizeye getir di

Mehmetyzc

Kullanıcı
Sabah Kalvalti yaptik rizede adamlara elimdeki resimleri gosterdım bulbul kesildiler peki guzel hangisine gitmek istiyorsa iz gidelim deim

Mehmetyzc

Kullanıcı
Gittik e burda bise yok hani vardi cubuk gitmedi tamam guzel cubuk gitti bir yere kazdim tas icin de kirec tasi cikti hani titanyum cubuk tu hani civa vardi hani isareti biliyordun demem oki evet

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Eline emeğine sağlık ustam sizede @necatnecat ustama da fikiri beyanınızda şüphesiz katılıyorum. Fikirler arası çakışmalar işte bu sebeplerden dolayıdır tamamiyle fakat bunları izahata görgüsüzlük veya çok bilmişlik tepkisi karşılıyor. Her sitede bilgiyi yenmez hale getiren bilgili cahiller vardır bu böyle de devam eder. Her zaman söylerim ustamıyız değilmiyiz bilemeyiz ama benim bildiğim usta tecrübesi kadardır. Kimileri yıllarını vererek katleder bazı mesafeleri kimileride canı gönülden bizzat kendisini vererek. O yüzden 40 yıllık ustaya bakarak 2 yıllık ustayı asla yadırgamam da. Haa bilgileri denk midir? Denk olsa zaten kıyaslama başgösterirdi her koşulda fakat bilgi buna tatlı engeldir. Biriniz 500 yıl ömür de yapsa bu ömrün 450 yılını da bu işe adasa yine bu husustaki bilgiye kafi değildir eşit sayılamaz doldurulamaz tamamlanamaz. Sanırım bi yorumda veya konuda belirtmiştim asla sanal bilgilerden istifade etmedim etmem de üyelikte almadım onuda almam mümkün olduğu kadar. Ama tesadüfi olarak denk geldiğim bazı bilgilere denk gelmişken bi göz atayım diyip okuduğum olmuştur. Ne yazık ki sonuç içler acısı. Kimi canını veriyor kimi malını kimi kurulması zor olan kutsal yuvasını. Kimi buluyor öldürülüyor kimi buluyor yiyemeden kaptırıyor kimide buluyor zevk alamine harcıyor. Yani kime neyin nasib olacağını kimse kestiremiyorda. Gerçekten yazık o yüzden her bilgiyi ciddiye almayın. Ben de birşey söylerken aklınıza ters düşüyorsa hemen reddiyenizi kullanın ve görmezden gelin. Bu işi artık ticarete bile döken var. Bugün size şerbet olan yarın zehir olabiliyor. Farz-ı misal biri bir soru soruyor, eğer aklı anlamaya karşı kıt ise yaptığı yürüttüğü fikir ilk şu oluyor; “yahu internette herkes böyle diyor aynı şeyi diyor ama bu adam tam tersini söylüyor” tepki bu olunca da kaybediş kaçınılmaz oluyor. Ne bilsin garibim herkes bilmeyen bilgili. Bilen yokmu? Maş’ALLAH çok güzel bilgisi olanda var çok cahil konuşan da var. Ne kalkar birine dediğimi yap derim nede yaptığın yanlıştır derim. Mantığa ters derim varsa izahatı sunar yoksa susar geçerim. Böylelikle ne bilgisizlik eder kör ederim nede bilgimi bilgisize istifade ettiririm.
İnş’ALLAH sözlerimden dolayı yanlış anlaşılmamış bir kalbin kırılmasına sebep olmamışızdır. Selam ve dua ile selametle İnş’ALLAH 🤚

Son düzenleme:

Mehmetyzc

Kullanıcı
Elim de suanda 20nin uzerin de isaret var envayi cesit makine var cubuk desen her modelden bu isin ticaretini yapmiyorum yutup kanalima yok frakanslari arastiyorum frakans ve tresim daha dogrusu defineci degil radyastazi uzerinde calisiyorum

Mehmetyzc

Kullanıcı
Makineler dedektorler 120cm ustune cikmiyor goruntuleme cihazlar da pas kuvars gibi metallerin metallerin minareleri kutle olarak verebiliyor

Mehmetyzc

Kullanıcı
100de yuz calismiyor bugun basima gelen olay princ ve alaminyum cubuk kullaniyorum kahferengi topragin icinde iki yumurta biyuklugun de krec e benzer beyaz bir katman vardi ne oldugunu cozemedim bosluk olarak okudu degerli baktigi iz da ise altin dedi 2metre kazdirdi