Defineciler, DİKKAT! | Define işaretleri ve anlamları

Defineciler, DİKKAT!

impossibleman

Kullanıcı
Star gazetesindeki haber herezi düşünceye sevketmeli. Millet Mal davası için kardeşini vurduğu bir devirdeyiz. Lütfen kimseye güvenmeyin. Devlet en güvenilir yerdir. haber şöyle :

3534030620131541245165017_2.jpg

BURSA'nın Orhangazi İlçesi'nde boyacılık yapan 52 yaşındaki Dursun B.'nin, Yalova'nın Armutlu İlçesi'ne bağlı Fıstıklı Köyü'nde çalışırken kendisini arayan ve 'Nerelerdesin define mi buldun?' diye soran arkadaşına, 'evet buldum' yanıtını vermesi az daha hayatına mal olacaktı. Telefon açan arkadaşı, iddiaya göre yanına 4 kişi daha alarak gittiği Fıstıklı'da, definenin yerini öğrenmek için Dursun B.'ye 2 gün boyunca işkence yaptı. Dursun B.'nin işkence gördüğü evden kaçarak sığındığı jandarmaya durumu anlatması üzerine 5 kişi gözaltına alındı.
Orhangazili Dursun B. bir süredir Yalova'nın Armutlu ilçesine bağlı Fıstıklı Köyü'nde bir otelin boya tadilat işlerini yapıyordu. Geçen perşembe günü arkadaşı Nail D.'nin kendisini arayıp, Nerelerdesin, define mi buldun yoksa?' sorusuna, 'Evet define buldum, o yüzden Fıstıklı'da boya yapıyorum' diye cevap verdi. Dursun B.'in altın bulduğunu zanneden Nail D., yanına 4 kişiyi daha alarak Fıstıklı'ya gitti. Çalıştığı otelde sezon açılmadığı için kimsenin olmamasından faydalanan 5 kişi Dursun B.'yi bir odaya kapatıp, kendisinden altınları ya da parayı vermesini istedi. İddiaya göre Dursun B. altın bulmadığını söylemesi üzerine hem otelde, hem de götürüldüğü İznik Gölü kıyısındaki bir konteynerde keser sapı ve tekme tokatla dövüldü.

UYUMALARINDAN YARARLANIP KAÇTI

Tekrar çalıştığı otele getirilen Nail D., kendisine işkence yapanların gece uyumalarından faydalanarak, ikinci kattan atlayıp kaçmayı başardı. Dursun B., olayı haber verdiği Armutlu Jandarma ekipleri ile birlikte İznik Gölü Orhangazi sahilindeki konteynere gelerek yaşadıklarını anlattı. Zanlıların otel basıp kendisini alıkoyduklarını söyleyen Dursun B. şu iddialarda bulundu:

"Beni otelde dövdüler. Sonra İznik Gölü kıyısına getirdiler. Burada konteynerin içine sokup yine dövdüler. Çorbacıya gittik, masanın altından bıçak dayayıp konuşmamı engellediler. Çorbacıda araç değiştirip Gemlik sahiline götürdüler. Onlar çay içerken bıçaklı birisi araçta benimle kaldı. Daha sonra da altınları sakladığımı iddia ettikleri bir arkadaşımı bulmak için Gürsu'ya götürdüler. Sonra yeniden çalıştığım otele getirdiler. Çocuklarımı dağa kaldırdıklarını söylediler. Keser sapı ile burada da dövüp bacaklarımdan elektrik vererek, bayılttılar. Otelden yiyecek içecekleri alıp yediler. Bu sırada bütün anahtarları alıp, otelin giriş kapısı ve bulunduğumuz odanın kapısını kilitlediler. Onlar uyuyunca anahtarların arasından odanın anahtarını alıp yavaşça kapıyı açtım, ikinci katın balkonundan atlayıp arka tarafta bir barakada saklandım. Şahıslar kaçtığımı fark edip beni bulamayınca otelden kaçtılar. Ben de Jandarmaya haber verdim."

OĞLUNU DA ARAMIŞLAR

Dursun B.'in oğlu Murat B. ise sabah saat 06.30 sıralarında tanımadığı bir kişinin kendisini arayıp görüşmek istediğini söyledi. Telefondaki kişiyi önce bir iş arkadaşına benzettiğini kaydeden Murat B şöyle dedi:

"Beni arayan numarayı geri arayıp kim olduğunu sordum. Benimle, kardeşim hakkında konuşmak istediklerini söylediler. Beyaz bir otomobille evin önüne geldiler. Kardeşim Emrah'ın yeğenine asıldığını söyleyip, akşamüstü yeniden gelip konuşacaklarını belirttiler. Babam ellerinden kurtulup Jandarma'ya haber verince polisler eve gelip bizi sormuş. Babamın telefonunu aradım. Şahıslar aldıkları için saatlerce cevap verilmedi, daha sonra da kapandı. Beni arayan numarayı yeniden arayıp babamı neden dövdüklerini sorduğumda paniğe kapılıp, 'bizim bir alakamız yok' dediler."

28 GÜN RAPOR ALDI

Alıkonulup, gasp edildiğini ve işkence gördüğünü iddia eden Dursun B.'ye, Yalova Devlet Hastanesi'nde tedavi gördükten sonra 28 gün iş göremez raporu verildi. Kaçarken balkondan atladığında ayak bileği çatlayan Dursun B,'in vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar tespit edildi.

5 KİŞİ GÖZALTINDA

Olaydan sonra Dursun B.'yi telefonla arayan arkadaşı Nail D. Orhangazi'de gözaltına alınarak Armutlu İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Olayla ilgili aranan Hüseyin T. de Orhangazi'de gözaltına alınırken, Ebubekir K. ve Osman T. akşam geç saatlerde Orhangazi Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim oldu. Olaya karışanlardan olduğu iddia edilen İlhan A. da 2 gün sonra İzmit'te güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Şahıslardan Hüseyin T., Osman T. ve kumarhane işletmecisi olduğu belirlenen Ebubekir K. Armutlu Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gece sağlık kontrolü için Orhangazi Devlet Hastanesi'ne getirildi.

DURSUN B.'NİN YAKINLARI SALDIRDI

Kontrol sırasında üzerinde bıçak olduğu belirlenen Ebubekir K. Hastane çıkışında Dursun B.'in yakınları ile tartıştı. Bunun üzerine yakınları gözaltına alınanlara saldırdı. Polis ve Jandarma ekiplerinin müdahalesiyle olaylar büyümeden önlendi. Devlet Hastanesi'nden götürülen şüphelilerin, Armutlu Jandarma Komutanlığı'ndaki sorgularının ardından . adliyeye çıkartılacakları bildirildi.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Cevap: Defineciler, DİKKAT!

Uyarı ve haber
İçin teşekkürler;)

PREDATORS

Kullanıcı

Adamı fena hırplamışlar.protesto
Sen bulmadığın halde define buldum dersen.koptum
Böyle kemiklerini kırarlar.koptum
Sanırım akıllanmıştır eleman.(alkış)
Artık kimseye yalan demez.:D

star21

Kullanıcı

ben bu haberi gecen hafta okudugumda gulmekten kriz gecirdim ve simdi yine geciriyorum...koptumkoptumkoptumkoptumkoptumkoptumkoptum

adam mal buldum diye ya carpicilik yapacakti yada hava atacakti havasini bozmuslar...:confused::confused::confused:

uyduruk

Kullanıcı

ben bu haberi gecen hafta okudugumda gulmekten kriz gecirdim ve simdi yine geciriyorum...koptumkoptumkoptumkoptumkoptumkoptumkoptum

adam mal buldum diye ya carpicilik yapacakti yada hava atacakti havasini bozmuslar...:confused::confused::confused:

ustam kusura bakma, dursun abi o sıra bizim otelde çalışıyordu. bu nail malı da bi ara bizde çalışmıştı. olay anladığın gibi değil. nail bunu aradığında dursun abi bunla dalga geçiyo "hee define buldum o yüzden otelde boya yapıyom" diyo:D bu salak anlıyo anlamasına ama, beraber takıldıkları itlere aksiyon çıkarmak maksadıynan bi yalan atıyo, sonra işin içinden çıkamıyor. adamlar ayaklanınca durdurmaya bile çalışmıyo bizle ***kufur*** mı geçiyon diycekler diye.. dursun abi allahtan iyi oldu da, olan nail malına oldu... takıldığı itler illa bi zaman gelecek gireceklerdi de, bu sığır da yedi 25 sene. neyse haketti .. olay saçmalık tamamen, bu naille onun arkadaşları 20-25 yaşlarında. dursun abi 50 sini aşkın..

MURATS44

Kullanıcı

Para işte neler yaptırıyor insana . Bu konularda gerçekten güven çok zor.

ersan

Admin

merhaba ustalarim bende bir olmus bir sey anladem adam maytap oynarken canindan oldu .
yakin bir kuvden bir adam bir 10 bin lv bir traktor aldi adama sormuslar sende hic para yokan bu traktor alma parayi nerden buldun deye .
o da demis aa ben demis altin buldum demis ta sindik basliyorum demis almaya ta bak neler alcam demis 1afta sonra iki polis bagaslarinlan ginik iki adam gelmis biz polisis deye tanitmislar kendisini almislar adami guturmuslar uc gun sonra adamin cesedini buldular adam duvmekten ulmus 9 citeni varmis kirik .
ustalarim adam kendi azinlan ulduturdu kendisini onustan bir yerde konusurken etrafimiza bakinmak lazim .
ama bakin ustalarim kim biseyler buluyor o adam hic konusmuyor supe cekmesin deye benim bildim arkadaslar az ve cok bulanlar hepsi de ayni.

ahmet_boz

Kullanıcı

Gerçekten dikkat edilmesi gereken bir konu:)))

karadas32

Kullanıcı
Bulmak önemli degil bulunur önemli olan onu nasıl elden çıkartacaksın kazı nasıl yapacaksın kime güveneceksin önemli olan bunlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Bulmak önemli degil bulunur önemli olan onu nasıl elden çıkartacaksın kazı nasıl yapacaksın kime güveneceksin önemli olan bunlar
Sent from my iPhone using Tapatalk
@karadas32 ustam elden çıkarmak kolay
Resmi kazı yaptığında devlet baba diyor ki
Vay evladım mal bulmuş benim için
Sen şu parayı al bende bunu müzede sergileyeyim
Kaçak köçek iş yaparsan bunları düşünme dışında
Canını da düşünüyorsun
Sizlerin ve ailelerinizin huzuru için
Kanunlara uyalım
Uymayanlar ile birlik olmayalım
Kaçak kazıya hayır
http://www.definemekani.com/forum/konular/kaçak-kazıya-karşı-grubuna-davet-kaçak-kazıya-hayır.6987/

• Beğen
Tepkiler: osi