definecilikte yalan | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

definecilikte yalan

Sarpedon

Kullanıcı
Cevap: definecilikte yalan

arkadaslar sanat ve tarih sadece isaretlerle yada bazi sembollerle alakali degildir. topraklarimizin uzerinde medeniyetlerin her turlu yasam izleri mevcuttur. tarihe merak ve ilgi duyanlar bu izlerle isaretlere ilgi duymasinda ne yapsin. tarihe ve sanata merak duyanlar kac tane kanun olsada her zaman bildiklerini okuyacaklardir.
tarihi mekanlar, doga ve diger yerler gezilir incelenir vs.
ama sorunun kendisi bence definecilerde degil, sorunun kendisi bazi kanuni uygulamalarda.

bu kanuni uygulamalar duzenlenmedigi surece defineciler iste bazi sorunlari yasayacaktir.

eline cihazi alip dogada gezmek, basli basina bir hobidir.

yani bazi uygulamalar dizelmedigi takdirde sorunlar olacaktir elbette.

yalana gelince maaalesef bilincsiz insanlarin uyduracagi seyler hikaye ve safsatadir,

dinlemeyin, bir bilene danisin.
bilenlerle bilmeyenler hic bir olurmu.

yalniz111

Kullanıcı

Bence bu safsata ve yalanları çıkaranlar sadece aciz zavallılardır. Elinde belge yok, bilgi yok, cebinde parası veya cihazı yok, hatta dağ taş doğada gezip araştırma yapacak yürekte yoktur böylelerinde. Tam bir parazit gibi saydığım şartlara sahip olan iyi niyetli kimseleri tuzaklarına düşürüp, alabildiğince parasını, cihazını ve hatta hedef yerleri varsa bu yerleri almaya ve başkalarına pazarlamaya çalışır bu gibi reziller.
Bu konularda bilgisi olanda konuşuyor, olmayanda. Ama iki tane copy/paste cahili yüzünden, gerçekleri anlatan muteber insanların sözleri de itibar görmüyor. Hep çelişki, hep menfaat hep yalan hep dolan ! E nereye kadar bu? Elin yabancısı topraklarımıza geliyor, malları alıp alıp gidiyor. Bizlerde kırıntılarını aramaya yönlendiriliyoruz. Neden? Birçoğu bilinçli tabiiki. Kaldırdıkları malın yerinin emarelerini yokedip, hatta günah keçisi gibi direkt suçu yıkmak amaçlı bunlar. Üstelik bütün bunları kendi insanımıza yaptırıyorlar. Bunun yanısıra, fırsatçı şeref ve namus yoksunu şahıslar nasıl nemalanırım diye olmadık yalanlar, yaşanmamış hikayeler ile mazlumun kanına ve hakkına giriyorlar. ALMA MAZLUMUN AHINI, ÇIKAR AHESTE !
Ben daha işin başında tiksindim bu safsata ve yalanlardan. Arkeologla konuşuyorum bazen, adamın anlattıklarına Acaba ??? der oldum artık.
Yerin altı, üstünden zengindir arkadaşlar. Herkes varsa nasibini alır bundan. Sadece nasibini kovalaman yeterlidir. Ama KUL HAKKI insanın yapabileceği en ağır suçtur. Kişinin kendisiyle helalleşmen gerekir. Definecilik sadece gözü kara, cesur, paralı ve donanımlı olmakla olmuyor. Maneviyat ve kişilik en önemli şartlarıdır bu hobinin.

Saygılar.

star21

Kullanıcı

ahhhh ah... diyorum sadece..

beytanya

Kullanıcı

Bence bu safsata ve yalanları çıkaranlar sadece aciz zavallılardır. Elinde belge yok, bilgi yok, cebinde parası veya cihazı yok, hatta dağ taş doğada gezip araştırma yapacak yürekte yoktur böylelerinde. Tam bir parazit gibi saydığım şartlara sahip olan iyi niyetli kimseleri tuzaklarına düşürüp, alabildiğince parasını, cihazını ve hatta hedef yerleri varsa bu yerleri almaya ve başkalarına pazarlamaya çalışır bu gibi reziller.
Bu konularda bilgisi olanda konuşuyor, olmayanda. Ama iki tane copy/paste cahili yüzünden, gerçekleri anlatan muteber insanların sözleri de itibar görmüyor. Hep çelişki, hep menfaat hep yalan hep dolan ! E nereye kadar bu? Elin yabancısı topraklarımıza geliyor, malları alıp alıp gidiyor. Bizlerde kırıntılarını aramaya yönlendiriliyoruz. Neden? Birçoğu bilinçli tabiiki. Kaldırdıkları malın yerinin emarelerini yokedip, hatta günah keçisi gibi direkt suçu yıkmak amaçlı bunlar. Üstelik bütün bunları kendi insanımıza yaptırıyorlar. Bunun yanısıra, fırsatçı şeref ve namus yoksunu şahıslar nasıl nemalanırım diye olmadık yalanlar, yaşanmamış hikayeler ile mazlumun kanına ve hakkına giriyorlar. ALMA MAZLUMUN AHINI, ÇIKAR AHESTE !
Ben daha işin başında tiksindim bu safsata ve yalanlardan. Arkeologla konuşuyorum bazen, adamın anlattıklarına Acaba ??? der oldum artık.
Yerin altı, üstünden zengindir arkadaşlar. Herkes varsa nasibini alır bundan. Sadece nasibini kovalaman yeterlidir. Ama KUL HAKKI insanın yapabileceği en ağır suçtur. Kişinin kendisiyle helalleşmen gerekir. Definecilik sadece gözü kara, cesur, paralı ve donanımlı olmakla olmuyor. Maneviyat ve kişilik en önemli şartlarıdır bu hobinin.
Saygılar.
Sevgili ustalarım ve üye arkadaşlar dikkat ettiniz mi? Sitemizde bölüm yetkisi ilk olarak Dini Konular bölümünde Lacivert ustamıza verildi. Bu ise forumun İslam ve Toplum Ahlakına ne kadar önem göstergesinin delilidir. Yalnız111 ustamızın son mesajındaki son cümleler, bu güzel forumda bizlerin ne kadar doğru yolda olduğunu gösteriyor...
Bu arada diğer bölümlerin yetkili ustalarının atamalarını yaparsanız, biz üyeler içinde iyi olacaktır.
Bu gül kokulu sitenin kokusunun her kese ulaşması dileğimle, nice güzel günlere.

Son düzenleme:

yalniz111

Kullanıcı

Evet arkadaşlar. Ara ara bu konuya yorum katacağım, çünkü ustalarımızın değindiği bu önemli konunun unutulup arşivlenmesini istemiyorum. En azından yeteri kadar insana bu mesajlar ulaşana kadar....

Bu arada, son 2 aydır bazı bölgelerde yaptığım incelemelerle beraber, bu hobideki diğer arkadaşlarımın da bulup anlam çıkaramadığı bazı resimleri ve deneyimlerimi paylaşacağım ama, hangi platform daha uygun olur? resimli işaretler ve çevresinde yapılan çalışmalarla ilgili.

Şimdiden teşekkürler. Saygılar.

KUTAY

Kullanıcı

Maalesef bu iş yalana, suistimale o kadar müsait ki . Gecen bir olay duydum gülmek bile acı maalesef. Olay şöyle " Yıllardır aradığını bulamayan defineci arkadasa yine camiadan dostları birisinde çok değerli bir makina olduğunu anlatıyor. Bu da hatır rica ikna ediyor. Şimdi olayı aynen şöyle anlattı. Adam geldi elinde bir laptop var. Adamı yere götürdüm bilgisayarı actı. Alan üzerinde gezerken laptobun ekranında bir kedi çıktı. Sonra da fare, kedi fareyi kovaladı ve yakaladı. Adam dedi ki bu kedinin fareyi kovaladığı yer varya bu tüneldir. Farenin olduğu yerde ma lı gösteriyor. Adam laptopu kapattı 10 dakka sonra 2 tane F16 üzerimizden geçti. Meğer alet uydudan çalışıyormuş yerimizi askeriye hemen tespit etmiş. Adama sorduk ne istiyorsun diye. Demiş ki siz burada calısın eğer birşey cıkarsa bizi arayın senden sadece 400.000 USD makina parası alırız birde malı biz elden çıkartırız." Ne diyelim artık . İş öyle bir hal almış ki kim kimi yakalrsa affetmiyor. Konusulanların %1!i dahi gerçekleşmiyor. Aslında şöyle bir tavsiyem. Kendini işaret uzmanı veya makinasına güvenenlere yada cok sağlam bilgisi olup kazı yaptıranlara şunu teklif etsek ne olur; " Arkadas tüm masrafı ben karşılrım paylaşım yarı yarıya ancak bir şartla o şartta şu olacak işe başlamadan yapılacak masraf tutarının 2 katı kadar senet imzalayacaksın ve ortak sectiğiiz kişiye emanet edeceğiz. " Birşey cıkmazsa hem masrafımın hem emeğin karşılıını ödyeceksin dense ne olur????

Son düzenleme:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

o dediğin bizde olmaz bilirsin kutay beni zorlama ben kabul ediyorum fena teklif değil inanmazsan bugünkü gittiğim yere gidelim ama makinayı sen getir ben yaşlı adamım teknolojiden çakmam ama onsuzda olmuyor hedefi 20X20 ye indirdim gerisinde o alet şart

star21

Kullanıcı

değerli güzel dostlarımm bir birimizi kırmadan incitmeden üzmeden yorumlar yapalım

saygı ve hürmetler ağadan......

KUTAY

Kullanıcı

Calkaya saka yapiyor aga. Calkaya tamamdir 20*20 yi santim kabul ediyorum. Hadi alalim ruhsati masraflar benden

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ustam birbrimizi kırmayız biz kutay benim aile dostum nekadar ciddi olduğumu bilsinler diye yazdım kendisi ile 3 günde bir görüşürüz sıkıntı olmaz uyarın için sağolun 20X20 metredir yeri bulana kadar 3 kilo verdim

Son düzenleme: