Definecinin Sırt Çantası | Define işaretleri ve anlamları

Definecinin Sırt Çantası

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Sevgili dostlar, define merakı hepimizin ortak duygusu. Maalesef ülkemizde bu yüzden onlarca insan, gerek bilinçsizlik ve yeterince birikimi olmadığı için, gereksede yetersiz alet ve ekipman sebebiyle, bu yolda ya can veriyor, yada yaralanıyor. Oysa gerekli ve elzem olan tedbirleri almak, arazide bizleri bir çok tehlikeden uzaklaştıracağı gibi,
yapacağımız araştırmalarda en büyük yardımcımız olacaktır. İnsana verilen en büyük nimet akıldır, Allah'ın (cc) bizlere verdiği bu nimeti yine O'nun emrettiği meşru sınırlar içerisinde kullanmak, çağımızın teknolojileri ile desteklemek sanırım bizleri istediğimiz sonuca en kısa ve kestirme yoldan ulaştıracaktır.
Bu mevzuuda , definecinin sırt çantasında olması gereken malzeme ve ekipmanları aşağıya yazdım. Konu ile ilgili görüş, öneri ve yorumları bekliyorum. Varsa eksikleri ilave edebilirsiniz.
1- Kişinin en yüksek performans gösterdiği, çubuklar veya diğer sistemler.
2- El feneri, yedek pil, telefon, navigasyon cihazları, rakım basınç ısı gösteren saat, dürbün, bölgenin haritası.
3- Çekiç, murç, kazıyıcı, 5 cm.lik boya fırçası, ağaç tokmak, düdük, katlanabilir küçük testere, avcı bıçağı, çakmak, not defteri kalem, metre.
4- En az 15 mt. ip, kanca, koruyucu kask, iş eldiveni, ayrıca en az iki çift bulaşık eldiveni.
5- Gaz maskesi, gazölçer cihaz.
6- Pusula, dijital fotoğraf makinası (yedek alkalin pil)
7- Horasan testi için kireç çözücü.
8- İlk yardım Çantası, arazi ve mevsim şartlarına uygun giysi ayakkabı, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk. ( özellikle Sincan'a gidecekler için:D).
9- performans artıran yiyecek içecekler. Nefes açıcı mentollü şekerlemeler.
10- Katlanabilir özelliğe sahip bel küreği ve kazması.
11- Metal ve değerli metal tespiti ve teyidi için altın, gümüş, bakır, bronz objeler.
12- Uzun süreli keşifler için, kamp çadırı, uyku tulumu, ruhsatlı av tüfeği, biber gazı.
13- Kuyu mahzen veya dar girişli mağara gibi girilmesi zor yerlerden görüntü alabilmek amacıyla geliştirilmiş casus kamera sistemi.
Hepsinden önemlisi sağlam bir irade, sabır ve tevekkül.
Allah'a (cc) emanet olun.
3b696403e0e341273a5fd49965e107b9.jpg

Warning

Kullanıcı
Sevgili dostlar, define merakı hepimizin ortak duygusu. Maalesef ülkemizde bu yüzden onlarca insan, gerek bilinçsizlik ve yeterince birikimi olmadığı için, gereksede yetersiz alet ve ekipman sebebiyle, bu yolda ya can veriyor, yada yaralanıyor. Oysa gerekli ve elzem olan tedbirleri almak, arazide bizleri bir çok tehlikeden uzaklaştıracağı gibi,
yapacağımız araştırmalarda en büyük yardımcımız olacaktır. İnsana verilen en büyük nimet akıldır, Allah'ın (cc) bizlere verdiği bu nimeti yine O'nun emrettiği meşru sınırlar içerisinde kullanmak, çağımızın teknolojileri ile desteklemek sanırım bizleri istediğimiz sonuca en kısa ve kestirme yoldan ulaştıracaktır.
Bu mevzuuda , definecinin sırt çantasında olması gereken malzeme ve ekipmanları aşağıya yazdım. Konu ile ilgili görüş, öneri ve yorumları bekliyorum. Varsa eksikleri ilave edebilirsiniz.
1- Kişinin en yüksek performans gösterdiği, çubuklar veya diğer sistemler.
2- El feneri, yedek pil, telefon, navigasyon cihazları, rakım basınç ısı gösteren saat, dürbün, bölgenin haritası.
3- Çekiç, murç, kazıyıcı, 5 cm.lik boya fırçası, ağaç tokmak, düdük, katlanabilir küçük testere, avcı bıçağı, çakmak, not defteri kalem, metre.
4- En az 15 mt. ip, kanca, koruyucu kask, iş eldiveni, ayrıca en az iki çift bulaşık eldiveni.
5- Gaz maskesi, gazölçer *****.
6- Pusula, dijital fotoğraf makinası (yedek alkalin pil)
7- Horasan testi için kireç çözücü.
8- İlk yardım Çantası, arazi ve mevsim şartlarına uygun giysi ayakkabı, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk. ( özellikle Sincan'a gidecekler için:D).
9- performans artıran yiyecek içecekler. Nefes açıcı mentollü şekerlemeler.
10- Katlanabilir özelliğe sahip bel küreği ve kazması.
11- Metal ve değerli metal tespiti ve teyidi için altın, gümüş, bakır, bronz objeler.
12- Uzun süreli keşifler için, kamp çadırı, uyku tulumu, ruhsatlı av tüfeği, biber gazı.
13- Kuyu mahzen veya dar girişli mağara gibi girilmesi zor yerlerden görüntü alabilmek amacıyla geliştirilmiş casus kamera sistemi.
Hepsinden önemlisi sağlam bir irade, sabır ve tevekkül.
Allah'a (cc) emanet olun.
3b696403e0e341273a5fd49965e107b9.jpg

komana ağabeyim en önemlisini unuttun ogün ne yazmıştım bi konuda balyoz olması şart yada balyoz tezcan şeklinde olmak gerek bende olabilirim sıkıntı yok :D :D :D :D :D :D :) :) :)

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
noksan kalan ,malzeme taşıması için 3 yaşını aşmış bir deve.gerisini yazmışsın .:D
şaka bir yana ,belki hepsi ilk etapta gerekmesede bir çoğu olmazsa olmazlardandır.
emeğine sağlık komana ustam.

Warning

Kullanıcı
(kahkaha)(kahkaha)
KENDİSİ TRAKİNKÇİDİR BEN BİR MANTAR TOPLAMAYA GÖTURDUM NERDEYSE ANKARA USTADIDA TAŞIYACAKTIM:D :D :D SENİ NASIL TAŞISIN GARİBİM:p :p

:D:D:D:D:D
Ağabey Allah cc seni güldürsün ne güldüm Ankara ustam çantada olmasada Kardeşini Gönlünde taşısın yeterki ben taşırım ustamı:):):)