Definede sayıların dili,sayıların gizemi

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Tek dikili (Ağaç) 1 = 1 = Tek dikili ( Taş )
Taş yol, geçit 2 = 3 = Yemin Üçleme , tepe tek sırada.
Tepe,üçleme,yemin üçgen 3 = 6 = Kuyu , değirmen.
Boş mezar (dede mezarı) 4 = 10 = Büyük su, Göl deniz,Büyük dere.
Küçük su,çeşme,pınar 5 = 15 = Dibek, duvar.
Dibek,kuyu,değirmen 6 = 21 = Kuyu, dibek,tepe
Beyaz tepe,sergen kaya 7 = 28 = Mayhoş su,acı su,ekşi su
Yumuşak,içilen su,kırmızı 8 = 36 = Kara taş,dibek tepeler
Karataş 9 = 45 = Kara taşlı mağara
Büyük su,.... 10 = 55 = Bina yeri
Taşlı yol,dikmeler 11 = 66 = Sağda değirmen
Bağdat,kervan yolu 12 = 78 = Kervan Yolu
Askeriye 13 = 91 = Kara su ( Yağış çoğalınca oluşur)
Tek dikili mezar 14 = 105= Yüksek kayalık
Küçük kilise 15 = 120= Kuyular
Tepe 16 = 136= Dikme,tepe,dibek
Tek dikili ağaç 17 = 153= Dikme,çakıl,tepe ağaç
Kara tepe 18 = 171= Karataş
Çeşme, kara taş 19 = 190 = Çeşme
Kuyular 20 = 210 = 2 su, 2 kuyu
Geçit,yemin 21 = 231 = Yemin,gerçek teslis,üç dikili olan
Dikme 22 = 253= Vezir tepe

-----------------------

1.dikme,taş agac .son nokta oldugu gibi dere yol hayat başlangıcını ve sonunu anlatır
2.gecit işaret başlangıcı.iki tepe ki agac iki taş iki dere iki yol bu defineye başlama yeridir ilk buradan hedefe gidilir
3.teslis kutsal işaretler 3 tepe 3 agac 3 kuyu 3 yol 3 dere malın yerini gösterir ve nerde oldugunu der
4.mezar verir
5.taş taş öbeği kaynak pınar verir ve hediyelerin ve de malın yerini verir
6.dibek kuyu deyirmen yuvarlak oyuk malların oldugu yeri verir ve bazende son noktadır.
7.sergen kayalar sergen kayalıklarda şapkaya benzer taş verir mal ya arkasında yada önündedir
8.kırmızı toprak kırmızı taş köprü viraj genelde ok işareti bunlara işarettir
9.mezar verir siyah taştır kesin olmakla birlikte boştur
10.göl geniş su geniş dere verir..cevresindeki taşlar işaretler aranmalı genelde malı taştadır
11.taşı yol kıvrımlı yol verir malı ise lahit ve kaya mezarıdır
12.kervan yolu Bağdat yolu verir.hediyeleri dikili taş veya agacta olur şansın yüzde ellidir
13.asker mezarı asker yeri verir..malı cok az olur kesin değildir
14.bag bahce dere yol catalındaki yer heder,,,kuyu agac tas vsvsvs
15.küçük klise ev klise verir…malı sutunda ve klise evin ortasında olur eger mal var ise
16.tek değirmen çalışır vaziyette olur malı arkasındaki 3 adet kayalık olur ortadakinde hesiyesi sağında ise mazarı olur
17.agac verir agacta olan emareler malın yerini der civi veya dibinde dört köşe taş olur
18.kral komutan vali gibi insanların mezarı olur kesin zengindir
19.çeşme verir çeşmelerin arkasında veya doğusunda 1..3 adımda olur yerde
20.kuyu 3 adet değirmenlerin yanında olmalı 2 adet veya 3 adet olu bunlar kontrol edilmeli kenardan 40 cm kazılsa bir adet taş çıkar ve üzerinde çeşitli şekiller olur
21.vezir tepe 7 adet mezar olur 4ü bir yerde 3 bir yerde 4 adet olanda malı olur
22.vezir mezarı verir alınmasıda çok zordur ülkede kalmamıştır galiba
23.toplu kişilerin malıdıroda mezarlarda olur
24.işaretlerin son noktasını verir bu işaretlerin 24 adım genelde güneinde olur ve o son noktayı
------------------

özeti,

1.son nokta
2.gecit kapı
3.teslıs kutsal işaret,3 leme bul demek(3 tepe,3 kuyu. gibi)
4.mezar
5.buyuk kaya,taş öbegı.pınar
6.deyırmen veya deyırmen taşi demek
7.sergen kayalık
8.köpru,kırmızı toprak
9.sıyah taş ,mear odası dmeektır
10..buyuk su dere gıbı yada göl demektır
11.taşlı yol demek
12.kervan yolu demek
13.asker mezarı demek
14.bag,bahce,dere,yol catalı,dere catalı demek
15, kılıse kucuktur
16.tek deyırmen ama calışıyor olmalı
17,agac demek
18.kral yada aılesı demek
19.ceşme,demek
20.3 adet kuyu demek
21.vezir tepe demek(yanı cevreye hakım tepedır burdan bakınca arazı ayaklarının altında olur her yönu görur)
22.vezır mezarı yada vezır aile mezarı demek
23.toplu mal yada mezar demek
24.son noktadır

kaan5557

Kullanıcı
Cevap: Definede sayıların dili,sayıların gizemi

Usta emeğine sağlık güzel ve yararlı bir çalışma...yalnız bir noktayı açıklığa kavuşturmak forum üyelerinin faydasına olacaktır...bu rakamlar bu şifreler latin rakamları , roma rakamları, arap rakamları için mi geçerli? malum farklı kültürlerde sayı şifreler farklı anlamlara gelebilir..
Ben bu sayı şifrelerin son dönem gömüler için olduğunu ve yanlış bilmiyorsam arap harfleriyle olduğunu biliyorum...Yanlışım varsa bilenler lütfen düzeltsin...ve böylece bir karmaşadan soyutlanmış oluruz...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Usta emeğine sağlık güzel ve yararlı bir çalışma...yalnız bir noktayı açıklığa kavuşturmak forum üyelerinin faydasına olacaktır...bu rakamlar bu şifreler latin rakamları , roma rakamları, arap rakamları için mi geçerli? malum farklı kültürlerde sayı şifreler farklı anlamlara gelebilir..
Ben bu sayı şifrelerin son dönem gömüler için olduğunu ve yanlış bilmiyorsam arap harfleriyle olduğunu biliyorum...Yanlışım varsa bilenler lütfen düzeltsin...ve böylece bir karmaşadan soyutlanmış oluruz...

kaan dostum,akıl akıldan üstündür demişler,doğrusu ben sizin gibi ince düşünmemiştim.bunu bilir kişiler cvplar sanırım,hutame ustamın bu konuda bilgisi oldugunu düşünüyorum.veya bilen varsa yazabilir.

benim arazide karşılaştıgım ise arapça idi.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

hatta birde örnek vereyim,

türkçesi 1236 anlamına geliyor.ve araziye birebir uyuyor.

TRUVA

Admin

Emeğine sağlık herşey sayılarda gizlidir.sayıların karşılığını birilsek nerede neyi arayacağımızıda biliriz.Sadece sayılar değil sistemise bilmemiz gerekir tabiki işaret bilgisi önemli.Birde makina desteği aldığımızda hedefe büyük ölçüde ulaşmış oluruz.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Güzel bilgi:eek:
Güzel Paylaşım:cool:

arap35

Kullanıcı

ustam harika bir konu umarım genişleterek devam edersiniz. sayılar biraz karışmış ustam iznin olursa bende bir katkıda bulunayım.

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

yukarıda bir soru sorulmuştu bu sifreleme hangi sisteme ait diye. bozkurt ustanın size bahsettiği sayı şifreleri ermeni gömülerinde ve eşkiya işaretlerinde geçerlidir. eşkiya işaretlerinde ermeni işinin ne alakası var diyenleriniz olur. bunun da cevabı şudur. eşkiya faaliyetlerini türkiyede ermeni lobisi büyük destekkle devam ettirmiştir. ayriyeten eşkiyalık yapan lider vasıflı insanların bir çoğu da ermeni kökenine sahipti. dolayısı ile bozkurt ustanın bahsettiği sistem eşkiya gömüsü ve ermeni işinde aranmalı. rumlar zaten parayı yanında taşımayı sevmiş. evinin çevresinden çıkarmamıştır. sayısal şifreler başka medeniyetlerde olsa da bizi çok alakadar etmez. bizim aradığımız gömüler ve defineyse bu sayılar kullanılıp ermeni ve eşkiya gömüsüne ait izlerle birlikte aranmalı.

yine bozkurt ustanın vediği resimlere bakın. burda 1236 yazıyor ama nasıl 1236? soldan sağa doğru... halbuki osmanlıca da da arapçadada harflerin dizilimi sağdan sola doğru olmalıdır. yani osmanlıca okursan orada 6321 yazar....

ama burdaki dizilim soldan sağa. bu bile şifreleme olduğunu anlatmaya yeter sanırım. gelelim sağdan sola dizersek ne olur diyeniniz olabilir. o zamnda sayı 6321 olur. bu 6321 sayısı ile ne tarih yazılır ne başka bir bilgi. 6321 in define işareti çözümünde de bir mana taşıdığını sanmıyorum. ama 1236 sırası ile nereye neye yöneleceğinizi size anlatır. aşağıdaki resme de iyi bakın harflerin yönünü ve dizilimi dikkatli inceleyin. size fikir verecektir. ayrıca burdaki soldan sağa dizilim demekki bu şifrelemeyi yapanın soldan sağa dizilimi tercih ettiğini de anlatıyor. kendi alfabesinde bunu tercih ediyor. (latince olabilir) saygılar.

yor.[/QUOTE]