Definede sayıların dili,sayıların gizemi

arap35

Kullanıcı
Cevap: Definede sayıların dili,sayıların gizemi

yukarıda bir soru sorulmuştu bu sifreleme hangi sisteme ait diye. bozkurt ustanın size bahsettiği sayı şifreleri ermeni gömülerinde ve eşkiya işaretlerinde geçerlidir. eşkiya işaretlerinde ermeni işinin ne alakası var diyenleriniz olur. bunun da cevabı şudur. eşkiya faaliyetlerini türkiyede ermeni lobisi büyük destekkle devam ettirmiştir. ayriyeten eşkiyalık yapan lider vasıflı insanların bir çoğu da ermeni kökenine sahipti. dolayısı ile bozkurt ustanın bahsettiği sistem eşkiya gömüsü ve ermeni işinde aranmalı. rumlar zaten parayı yanında taşımayı sevmiş. evinin çevresinden çıkarmamıştır. sayısal şifreler başka medeniyetlerde olsa da bizi çok alakadar etmez. bizim aradığımız gömüler ve defineyse bu sayılar kullanılıp ermeni ve eşkiya gömüsüne ait izlerle birlikte aranmalı.

yine bozkurt ustanın vediği resimlere bakın. burda 1236 yazıyor ama nasıl 1236? soldan sağa doğru... halbuki osmanlıca da da arapçadada harflerin dizilimi sağdan sola doğru olmalıdır. yani osmanlıca okursan orada 6321 yazar....

ama burdaki dizilim soldan sağa. bu bile şifreleme olduğunu anlatmaya yeter sanırım. gelelim sağdan sola dizersek ne olur diyeniniz olabilir. o zamnda sayı 6321 olur. bu 6321 sayısı ile ne tarih yazılır ne başka bir bilgi. 6321 in define işareti çözümünde de bir mana taşıdığını sanmıyorum. ama 1236 sırası ile nereye neye yöneleceğinizi size anlatır. aşağıdaki resme de iyi bakın harflerin yönünü ve dizilimi dikkatli inceleyin. size fikir verecektir. ayrıca burdaki soldan sağa dizilim demekki bu şifrelemeyi yapanın soldan sağa dizilimi tercih ettiğini de anlatıyor. kendi alfabesinde bunu tercih ediyor. (latince olabilir) saygılar.

yor.
[/QUOTE]
ustam keşke çözümünü yazsaydın 1236 yılının. daha iyi anlardık.
12- Bağdat, kervan yolu
36- Kara taş,dibek tepeler (,gelip gidilen yer, Köprü)
böylemi oluyor. yoldaki para anlamına mı geliyor.
yoksa
1+2+3+6=12 kervan yolu Bağdat yolu . hediyeleri dikili taş veya ağaçta olur
hangisi daha doğru olur acaba. örnekleri çoğaltabiliriz
mesela
1+2=3 Tepe,üçleme, yemin üçgen
3+6=9 Karataş
tepedeki karataşta ki para anlamı mı olur.
veya da 3x9= 27 iki tane mihrap
*Siyah taşa yapılmış mihrap, şapkalı kayaya yapılmış mihrap.

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

peki ustam biraz bahsedelim. gerçi siz de anladığım kadar bu işi gayet iyi biliyorsunuz.

1 tek olan (başlangıç ve son budur zaten) tek olanı bulmak.
2 başlangıç. ikisinin arasındaki
3 üçleme ve yeminli
6 kuyu değirmen dede mezarı

(siz bu sıralamayı tersten de alabilirsiniz. çünkü demiştikya sayılar ters yazılmıştı osmanlıcası 6321 di diye. böylede çoğu emare uyacaktır)

1*2*3*6 : 36 : karataş dibek tepeler

ve sizin tespitlerinizi de ekleyelim. çünkü onlarda doğrudur.

siz burda olası şeylerin tahminini, sayısal olarak çıkartırsınız. tespitlerin bazıları örtüşmeyebilir. bu sizin yaptığınız bir hata değil. sistemin kurgusunun hangisini olduğunu bulmakta farklı çözümlemelerden en az birkaçı mutlaka tutmalıdır zaten. . örtüşen sistem ne ise sizde o sistem üzerinden devam etmelisiniz.

[/QUOTE]
ustam keşke çözümünü yazsaydın 1236 yılının. daha iyi anlardık.
12- Bağdat, kervan yolu
36- Kara taş,dibek tepeler (,gelip gidilen yer, Köprü)
böylemi oluyor. yoldaki para anlamına mı geliyor.
yoksa
1+2+3+6=12 kervan yolu Bağdat yolu . hediyeleri dikili taş veya ağaçta olur
hangisi daha doğru olur acaba. örnekleri çoğaltabiliriz
mesela
1+2=3 tepe,üçleme, yemin üçgen
3+6=9 Karataş
tepedeki karataşta ki para anlamı mı olur.
veya da 3x9= 27 iki tane mihrap
*Siyah taşa yapılmış mihrap, şapkalı kayaya yapılmış mihrap.

tebrik ederim sizi. çünkü sadece sizin bu tespitler bile orda malın yerini bulmaya yeter. tamamını alamasanız dahi nasiplendiniz bu tespitlerle.

şimdi konuyu açan bozkurt kardeşim söylesin bize yukarda yaptığımız tespitlerden en az kaç tanesi doğrudur ??? ben eminim ki bu tespitlerimizin hemen hemen hepside orda var. malın yeride tek olan ve farklı olandadır. ayrıca sadece orası değildir.

sistemi daha komplike çözmek isterseniz
daha da teferrutatı vardır. ama şu ana kadar bulduklarımız bize yeter zaten.

bozkurt ustamız bize söylesin burda bunların hangisiş ile karşılaşmamış. bence nerdeyse tamamı olmalıdır. hayır yokj derse. bırakırım bu sayıları. dahada sayısal sisteme inanmam.

bu sayısal sistemin tarif ettiğiğ emare burda varsa bunun parası da burda vardır. ya parası ya gömüsü.

arap35

Kullanıcı

ustam sizlerden öğrenecek çok şeyimiz var daha.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a

değerli ustalar,çözümlemeleri,dikkatlice okudum.elinize bilginize sağlık.

gelelim anlatılanların bu yerde olup olmadıgına,

şapkalı ve mihraplı yer hariç yazdıklarınızın tamamı doğrudur.mihraplı yer yok diyemem,belkide ben rastlamadım.

kervan yolu
değirmenler
kuyular
çeşmeler
ağaçlar
türbeler
vezir tepeler
karataşlar

hepsi gözle görülebilecek alanda.

saygılar.

manasli

Kullanıcı

arkadaslar konuyu ıncelerken dıkkatımı ceken tek agac konusunda ve cıvı konusunda yardımlarınıza ıhtıyacım var .agac verir agacta olan emareler malın yerini der civi veya dibinde dört köşe taş olur

yazısını okuyunca kendı tarlamda olanları anlatayım ıstedım.kilise karsısında 200.250 metre kandı tarlamvar saylık dedıgımız taslardan olusma kullanılmayan bolumde kuzeydekı tasta 4 adet yuvarlak oyma guneyındekı tasta 5 adet kucuk yuvarlak oyma bulunmakta.( güneydeki oyma olan tası kendını defınecı ısaretın altında zanneden defınecıler sokmus)..güneydekı oymanın altında 6metre kadar eskıden bır agac agacta bır kültablası buyuklugunde dövme çivi çakılı ımış cıvının baktıgı yonde kuzeydekı 4 oymanın bulundugu taşın hemen altında çakıl höbegi varmış.çakıl hobegını dedemle eniştem kaldırmışlar en az 40 tıraktor römorgü taş dereye dokmüşler.kayalıkta sadece cakılın kaldırıldıgı alan duz ve topraklı kaya yok sankı cakılın kaldırıldıgı yerın yuzeyınde kuru duvar gorunuyo yuzeyde.ölen dedem.ekın biçerken dınlenırken bır adet ön yuzünde iskender resımlı gümüş para bulmuş arka yuzunde ıse cıplak kadın resmı yayı germiş durumda okunun ucunda yılan kıvrılmıs vazıyette imiş.aynı yerın ekılen kısmında tütün kırarken ok ucu bulan bır kırıcı olmustu işe yaramaz dıye atmışlardı ben gençken.neolur bu yazdıklarım konusunda bana bılgılerınızı paylaşırsanız memnun olurum.bu dedıgım yerın daha sonra resımlerını çekip konu açmayı düşünüyorum sımdıden teşekkur ederım yorumlarınız ıcın saygılar MANASLİ.