Definede sayıların gizemi | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Definede sayıların gizemi

light_celal1

Kullanıcı
Cevap: Definede sayıların gizemi

bu sayısallar sende mevcutmu yoksa kopyala yapıştırmı
yani devamı varmı

veysel

Kullanıcı

slm asi avcı ustam çok doğru yazdıkların tamamen uyuyor 3 ulu ağaç 1000 yılık biri kurumuş zirvede yığma yine üç ulu ağaç sıra kayalıkta üçgen devasa şapka üzerinde zencir işareti kertenkele kafası.kağnı yolu dere çatağında açılmış 3 mağara. üç tepe zirvelerde tek mezarlar. aşşağıları oda mezarlar.ustam koyun büyüklüğünde yontulmuş baykuş üzerinde 4 oyma güneye bakıyor 40 metre baktığı yer 2 sabit kaya araları 10 metre çözemedim.saygılar resimler albümümde bakabilirsin siteye ekleyemedim

veysel

Kullanıcı

asi avcı ustam bir bak resime

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Ustalarim hep geçiyor Bağdat yolu diye bi Bağdat nedir neresidir.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Tamam ustam bu yol ipek yolu baharat yolu gibi biseymi güzergahı falan var dir bunun türkiyede nerelerden geçer.heryerde bi kolu vardır muhtemelen.

balkaya34

Kullanıcı

Sayılar eşkiya belgelerinde kullanılmıştır.sayılar bir bakıma şifre olarak yazılmıştır.bizim dilimizde eşkiya diğer bir adı Tapınak şövalyeleri olan bu insanlar.araziyi sayısal şifrelemiştir.temel rakamların dışında ikilemleri kullanılmıştır.24 den sonra 99 a kadar olan sayıların bir kısmı vardır.Bilmemiz gereken sayılarla birlikte harflerdir.Harflerin rakamsal değerleri ile yön ve hesaplamalar yapılmış.bu hesaplamalar sonucunda gizli saklama alanları belirlenmiştir. yön ve hesaplamalar konusunda cetveller oluşturulmuştur. Bu bölüm içinde tapınak şövalyelerinin yön bulma ve hesaplama cetvellerini konu olarak açtım.orada bulunan cetvelleri inceleyiniz.her cetvelin ayrı bir anlamaı ve ifade ettiği yön ile cetvele göre oluşrurulan gizli saklama noktaları belirlenmiştir.ve bu noktalar kodlanmıştır.hangi saklama noktasında hangi cetveli kullandıkları cetvellerin ifade ettiği yer ve yapıların incelenmesinden anlaşışır.çözümü zor ve uğraştırıcıdır.lütfen bu cetvellere bir göz atınız.müsait bir zamanda cetveller ile ilgili püf noktaları ve özel bilgileri konu içinde paylaşacağım.
Selam @TRUVA ustam, Yorgun değilsen, ( tabi Ben asla yormak isdemem ) mümkünse yukardaki yazınızın devamını rica edecegim,
Bu bilgiler çok kıymetli bilgiler , Eşkiyanın ( tapınak şövalyelerinin ) Şifre cetvelleri nasıl bir şeydir, Takdir senindir,
Saygılar ustam,,

TRUVA

Admin
Selam @TRUVA ustam, Yorgun değilsen, ( tabi Ben asla yormak isdemem ) mümkünse yukardaki yazınızın devamını rica edecegim,
Bu bilgiler çok kıymetli bilgiler , Eşkiyanın ( tapınak şövalyelerinin ) Şifre cetvelleri nasıl bir şeydir, Takdir senindir,
Saygılar ustam,,
Buradaki üçlü çark ve yön cetvellerindeki şifreyi çözersek sayıların gizemini ve ifade ettiği yön ve mesafeyi. neyi nerde arayacağımızı buluruz tahminim. biraz kafa yoralım bu konuya hep birlikte

Ekli dosyalar

• cetvl.png
    cetvl.png
    4.8 KB · Görüntüleme: 12
  • cetvl2.gif
    cetvl2.gif
    6 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG-20220323-WA0018.jpg
    IMG-20220323-WA0018.jpg
    232.6 KB · Görüntüleme: 12

balkaya34

Kullanıcı
Buradaki üçlü çark ve yön cetvellerindeki şifreyi çözersek sayıların gizemini ve ifade ettiği yön ve mesafeyi. neyi nerde arayacağımızı buluruz tahminim. biraz kafa yoralım bu konuya hep birlikte
@TRUVA ustam bu ne böyle, ipin ucu neresi ,, Hayret ,,Önce bu harflerin anlamını ney? Bunu çözmek lazım ,,

balkaya34

Kullanıcı
Ustam ben ortadakinin Ayı olduğunu düşündüm , Ancak ayı tuzağa düşmüş gibi ,,

Kesin değil arkadaşlar, sadece fikir ,,
Bir dış köşede, Ağacın önünden HILAL var , Bir diğer köşede Ay kızarmış ve tam yuvarlak ve ağacın ardında , Bir digerdeköşede Agacin ardında Bahar var agaç cicek açmış , 4 ncu köşede biraz soguk hava var ve agacın dallarında kar var,
Yanı 4 köşede 4 mevsim var.
Ayının kuyruğundan çırağı başlayıp daire çiziyor , Aynın burnunda iki adet Halka var ,
Aslında ben resmi tam açıp.bakamiyorum resim bir bir yana bir yukari bir asagi kaciyor ,Bu yeni degil yıllardır böyle , Öyle devam.edecegiz,,

Son düzenleme: