Değerli Fikirlerinizi Rica Ediyorum. | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Değerli Fikirlerinizi Rica Ediyorum.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
Put yada dier emareler sahte demişsiniz ama bunlar yüzyıllardır var. Burda işlem yapmamızı söyleyen babaannem kendisi 115 yaşında bu yaşından sonra dolandırıcıkla uğraşacağını sanmam. yinede yorumunuz için teşekkür ederim.
babaanneniz ne tur bir calisma yapmanizi belirtti mesela ruyasindami gordu yoksa orda birseylermi hissetdi? ayrica bolgeniz neresi

aleron

Kullanıcı
Resimler ve işaretler tamamen orjinaldir. Benim kendi yaşadığım yer burası kendi çekimlerimdir bi yerden alıntı yada farklı bi konu değildir . Teşekkürler.
babaanneniz ne tur bir calisma yapmanizi belirtti mesela ruyasindami gordu yoksa orda birseylermi hissetdi? ayrica bolgeniz neresi
Bölge doğu köyümüz ermeni köyüymüş daha önceden burada yaşayan ermeni birinden öğrenmiş 4 farklı nokta olduğunu şuan sadece 2 noktayı hatırlıyor biri putun olduğu yer dieri ise putun altındaki yolun kenarındaki siyah taşın altı ama taş toprağın altında kalmış yeri bilinmiyor dier iki yeride hatırlamıyor o yüzden puttan yola çıktık

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
tamam kardesim kolay gelsin iyi calismalar.

deniz_efe

Kullanıcı
Konu sunumun ve fotoğraflaman zayıf kalmış,
fazla abartmadan olası tahminlerimi sayayım sen de katkıda bulun.
Babaannenden geçmişe dair ne kadar bilgi alabilirsen senin için o kadar da iyidir.
- Haçlar orijinal, tarzı bizans ama aslında ermeni işçiliği.
1- Yakınlarda bulunan bir kilise, kale, garnizon vb. yapıyı ruhani olarak korumak amaçlı yapılmış haçlardır.
2- Kayalık ve ya yakınındaki alan bir şekilde kutsaldır ve falanca azize ithafen ziyaret edilmektedir.
Basit; mumlar yakma, dualar etme, yiyecek koyma, bozuk para vb. atma, çaput bağlama şeklinde ritüeller yapılmıştır.
3- Burada ya da buraya yakın yüksek statülü kilise-manastır din adamı veya soylu birilerine ait aile mezarlığı da olabilir.
...
Burada seni ilgilendiren 3. maddedeki durumdur.
Benzer işaretlerin bu şekil soylu mezarlarını verdiği bir çok konuda çözüme kavuştu.
Gerçekten böyle bir durum söz konusu ise çok iyi tarih bilgisi, arazi bilgisi, yılmadan usanmadan çalışma vb. zor işler yani.
Bu işten kısa vadede bir beklentin olmadan uzun vadeye yayarak yavaş yavaş çözmeni tavsiye ederim.

aleron

Kullanıcı
Çok teşekkür ederim . Bi nokta hakkında daha bilgi aldım kafanın baktığı yerin karşısında ufak bi tepede mezarlık varmış oraya bakmamı söyledi. gelişmelere göre yine haberdar edeceğim

Üst Alt