Değerli Üstad Lar Bu Taş Nedir Çanakkalede Kendi Yerimde Tadilat Yaparken Yerden 50 Cm.de Çıkti | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Değerli Üstad Lar Bu Taş Nedir Çanakkalede Kendi Yerimde Tadilat Yaparken Yerden 50 Cm.de Çıkti

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
üstad. taşınız özel olarak işlenmiş bir taşı andırmıyor. yani bunu bir işaret olarak alabilmek için işlenmiş olması gerekir. bu taşda traşlama biçimleme işaretleme kabartma vs gibi durumlar yok gibi. siz ne dersiniz. işlenmişmi bu taş sizce?

rafet34

Kullanıcı
üstad. taşınız özel olarak işlenmiş bir taşı andırmıyor. yani bunu bir işaret olarak alabilmek için işlenmiş olması gerekir. bu taşda traşlama biçimleme işaretleme kabartma vs gibi durumlar yok gibi. siz ne dersiniz. işlenmişmi bu taş sizce?
ben bu işlerden anlamıyorum tadilat esnasında tesadüfen çıktı ama bazıları diyorki ördek bazısı diyor kertenkele ama işlenmeye gelince yerin 50cm. altına bunu neden koymuşlar taş doğal taşa bendemiyor işlenmiş taş bence ustam

rafet34

Kullanıcı
bu bir kertenkele işareti, ama garip olan 50-60cm de çıkması. çanakkale de ben de çok çalışma yapotım alexadrea tryos ta. bu işareti bulmak kolay değil. kertenkele de amaç başı ve kuyruğudur. başının baktığı yönün altında olur ve kayalarla örülüdür. ki senin bulduğun yerde örülü kayalara benziyor.
malı yerde yuvarlamsı bir kaya olacaktır.ve sırıtkan bir kayadır.hatta bu kayanın altı çok iyi beslenmiş taşlarla muhafaza edilmiştir.ve bu işaret yamacta olur, senin resimden yamaç belli olmuyor.tam hedef burası olmakla beraber işçiliği son derece ağırdır.sırf dolgu kaya çıkacaktır, kolay gelsin.
USTAM DEDİĞİNİZ GİBİ KERTENKELENİN BAKTIĞI YERDE 2VEYA 3 METRE İLERİDE YERDE YUVARLAK TAŞ BULDUK TAŞIN ALTI KOCA KOCA TAŞLARLA DOLUYDU KALDIRDIK AMA ALTINDAKİ TOPRAK İŞLENMEMİŞ DOLGU DEĞİL NAPCAZ USTACIM

Üst Alt