Degerli Ustalarimiz Tam Olarak Nedir Bunlar

Ayaz42

Kullanıcı
Sizin konunuzu özellikle takip ettim sanki bir ön yargı oluştu bende, sanırım yanılmadım burada ustaları mı denemek istiyorsun. Doğrusu üzüldüm.
Mavran usta kesinlikle ön yarginizdan kurtulmaniz gerekiyor ustalari denemek haddimize degil acemi caylak oldugum icin bilgilerine sundum sizi boyle bi dusunceye iten nedir merak ettim dogrusu

Ayaz42

Kullanıcı
paylaşım tarzınız beğenilmedi.mezarlık bölgesi olduğunu kendinde biliyorsun.
ilk resimlerinde bile oda türü olanlar var. sonrakiler Wolf ustamızın işaret ettiği yerler.zaten açılmış olanın çaprazında ve tepeye doğru olanlar görülüyor.
Mirkut ustamız bazı önerilerde bulunmuş haklı olarak.bizim mezarlarımızda isterse anıt mezar olsun bir iğne olurmu. ama eski türklere gidersek ,zamanın inanışları gereği neler çıkar neler. tabii ki inanç ve ekonomik durumlar etkin olduğu bu durumu anlamak için maden tespiti yapılmalı. selametle.
Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim daha oncede belirttigim gibi acemi bi genc oldugum icin fazla bisey bilmiyorum ikizceli ustam bilmeden yanlis bisey yaptiysam ozur dilerim gercekten ama inanin nasil bi yanlis yaptigimin farkinda deilim nasil bi hata yaptigimi veya nasil bi paylasim yapmam gerektigni soyliyebilirmisiniz rica etsem . Saygilar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim daha oncede belirttigim gibi acemi bi genc oldugum icin fazla bisey bilmiyorum ikizceli ustam bilmeden yanlis bisey yaptiysam ozur dilerim gercekten ama inanin nasil bi yanlis yaptigimin farkinda deilim nasil bi hata yaptigimi veya nasil bi paylasim yapmam gerektigni soyliyebilirmisiniz rica etsem . Saygilar
sevgili kardeşim,önceden ilk resimleri paylaşmışsın. sonra Wolf ustamızın yorumuna binaen sonraki resimleri ilave etmişsin. onlarda açılan yerde var. tepedeki kayalarda açılan yere yakın mezar odaları var. sanki biliyormuşsun olarak ustamız algılamış.
image-9036c-3794c.png

bu görüntüleri sonradan ilave ettiğin için bu kanı oluşmuş.
ben düşünmedim ama düşünen arkadaşlarım bu yazınızdan sonra emin ol ki sana inanacaklardır.özür dilenecek bir durumda kalmadı kardeşim.
sen bu çizdiğim yertlerde bir kaç tane mezar odası olduğunu bil. tespit yapabilme yada bir ehil birine yaptırabilme imkanın olduğunda mutlaka tespit ettir. girişlerini yüzeyeden anlayamazsın. maden olup olmadığınıda. inşaallah içlerinde gönlüne göre olanlar çıkar. selametle.

Ayaz42

Kullanıcı
sevgili kardeşim,önceden ilk resimleri paylaşmışsın. sonra Wolf ustamızın yorumuna binaen sonraki resimleri ilave etmişsin. onlarda açılan yerde var. tepedeki kayalarda açılan yere yakın mezar odaları var. sanki biliyormuşsun olarak ustamız algılamış.
image-9036c-3794c.png

bu görüntüleri sonradan ilave ettiğin için bu kanı oluşmuş.
ben düşünmedim ama düşünen arkadaşlarım bu yazınızdan sonra emin ol ki sana inanacaklardır.özür dilenecek bir durumda kalmadı kardeşim.
sen bu çizdiğim yertlerde bir kaç tane mezar odası olduğunu bil. tespit yapabilme yada bir ehil birine yaptırabilme imkanın olduğunda mutlaka tespit ettir. girişlerini yüzeyeden anlayamazsın. maden olup olmadığınıda. inşaallah içlerinde gönlüne göre olanlar çıkar. selametle.
Cok tesekkur ederim ikizceli ustam ve diger ustalar beni anladiginiz icin ariyetten tesekkur ederim . Dedigin yerleri daha yakindan aristiracam ustam . Saygilarimla

MAVRAN

Super Moderatör
Bak kardeşim sen acemi olduğunu yazdın bunun yanında birde özür diledin ve nasıl bir hata yaptım diye kendini sorguladın aslında bunlar benim için yeterli. Sakın ola seni burada zora sokmak istediğimi düşünme amma sende aramızda bazı olayları bizzat yaşayacak ve zaman gelecek benim ne kadar haklı olduğumu anlayacaksın, neyse bek önemli değil benim için.
Şimdi eğer başta resim yükle iken açılmış yerleri de bize paylaşsan ve başka açılmamış yer varmı diye sorsaydın bende bu kanı oluşmayacakdı. Böyle yapıyorlar bir yer buluyorlar farklı resimler paylaşıyor ve yorum alıyor ve sonra açılmış yer ve yorumlar evet şu usta böyle bu usta böyle vesayr vesayr. ....
Yerin on numara boşluk ve değerli maden tesbiti yaparak kalan yerleri bulman mümkün. Ustalarımın verdiği bilgiler ışığında mutlu sona ulaşırsın inşallah.

david07

Kullanıcı
Valla bana laf dusermi bilmiyorum ama ikizceli ustamin dediği gibi yerin çok mükemmel ve toprak altında mezar odaları olduğu gibi kayalık alanlarıda yoklamani tavsiye ederim kaya içlerine yapılmış mezarlar olabilir çünkü kayalar buna oldukca elverişli. İlk postta gösterdiğin taşlarda kitabe olmakla birlikte mezar taslari. Hatta bal bal benzeri birşey olduğunu söylesek bile abartmis olmam. Üçgen tarzı olansa özellikle dikkatimi çekti. Kesinlikle ondan bile yola çıkarak boşluk testi yapılmali. Burada çok sayıda mezar bulacağına eminim hatta bir mezarın girişini bulduğunda tüm mezarlara girebilme ihtimali bile çok yüksek. Umarm istediğini elde edebilirsin. Mezarlardan hicbirsey çıkmasa bile kimlikleri belirten kılden yapılma ve özel işçiliği olan kitabe benzeri şeyler çıkacağınada eminim ve bunlarda oldukça değerlidir.

Ayaz42

Kullanıcı
Bak kardeşim sen acemi olduğunu yazdın bunun yanında birde özür diledin ve nasıl bir hata yaptım diye kendini sorguladın aslında bunlar benim için yeterli. Sakın ola seni burada zora sokmak istediğimi düşünme amma sende aramızda bazı olayları bizzat yaşayacak ve zaman gelecek benim ne kadar haklı olduğumu anlayacaksın, neyse bek önemli değil benim için.
Şimdi eğer başta resim yükle iken açılmış yerleri de bize paylaşsan ve başka açılmamış yer varmı diye sorsaydın bende bu kanı oluşmayacakdı. Böyle yapıyorlar bir yer buluyorlar farklı resimler paylaşıyor ve yorum alıyor ve sonra açılmış yer ve yorumlar evet şu usta böyle bu usta böyle vesayr vesayr. ....
Yerin on numara boşluk ve değerli maden tesbiti yaparak kalan yerleri bulman mümkün. Ustalarımın verdiği bilgiler ışığında mutlu sona ulaşırsın inşallah.
Haklisiniz mavran usta resimleri daha onceden yuklemedigim icin oyle dusunmenize sebep oldu bidahakine daha dikkatli olacagim. Yorumunuz icinde minnettarim saygilar

Ayaz42

Kullanıcı
paylaşım tarzınız beğenilmedi.mezarlık bölgesi olduğunu kendinde biliyorsun.
ilk resimlerinde bile oda türü olanlar var. sonrakiler Wolf ustamızın işaret ettiği yerler.zaten açılmış olanın çaprazında ve tepeye doğru olanlar görülüyor.
Mirkut ustamız bazı önerilerde bulunmuş haklı olarak.bizim mezarlarımızda isterse anıt mezar olsun bir iğne olurmu. ama eski türklere gidersek ,zamanın inanışları gereği neler çıkar neler. tabii ki inanç ve ekonomik durumlar etkin olduğu bu durumu anlamak için maden tespiti yapılmalı. selametle.
image-b4e95.jpeg
Selamun aleykum ustam kusura bakmayın rahatsız edıyorum aman burayi gözden geçirirken gözume takıldı bu bi figür mu sayın ustam eger oyleyse neyı ifade ediıyor diye sormak istedim meragımı mazur görünn saygı deger ustam siz ve diğer ustalarımızdan başka kimse aklıma gelmedi bi kardeşiniz olarak yorumunuzu beklıyorum saygılarımla

feylezof

Kullanıcı
image-b4e95-2a1ea.jpeg

Evet figür.nereye bakıyor acaba.Kendinde de bir şeyler olabilir değilse hemen önündeki büyük kayayı bi yokla

Ayaz42

Kullanıcı
Oncelikle yorumunuz icin tesekkur ederim sayin ustam onundeki buyuk kaya hakkinda ikizceli ustam onemli biseyler yazmis ti ondanda yola cikarak denyimli bi tanidik ustamla cubuk testi yaptik degerli oldugunu soyledei o buyuk kayanin bi kenarinda ayni zamanda dedektor ile de kontrol ettik altin oldugunu soyledi sizin degerli yorumlariniz daha onemli.. Saygilarim la