Degirmen Taşı Mı

_shadow

Kullanıcı
kaya yuvarlak kesilmiş.. oyugu derin.. üstünde kanalı var.. degirmen taşını andırıyor ancak.. taş delikli degil.. delikli olsaydı degirmen tası diyecektim ama.. araştırmaya deger mi.. kıymetli yorumlarınıza..

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Toprağın altından cıksaydi son nokta diyebilirdik tabi toprağın durumuda bize bir fikir verebilirdi, ancak dışarda olunca iş farklı bir boyut kazanıyor. Kanalın sivri ucunun baktığı yönde Çeşme, su gözesi aranmalıdır. Yakınlarda değirmen de varsa, eski olacak, ordan devam ederiz.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
değirmen taşının altı olabilir. biliyorsun çevirme yeri üstündekinde olurdu. kenarlara göre ortasının biraz şişkin olması ,kenar dönüşümü andırıyor.
2. olarak, değirmen taşı iken bir amaç için kullanılmışta olabilir. kanal da bu ihtimali veriyor.
tam açarak görünüm sağlasaydın daha iyi olurdu. bir şey sormak istiyorum araziyi biliyorsan.
kanal bir yerde dirsek çizer vaziyette. eğer işaret amaçlı ise yoldan ziyade dereyi andırıyor.
arazi ne çok düz nede çok meyilli olmamalı ,veya dere var ,ise bu dirsek yapan yerin tam hizasında çizdiğim şekilde ,bir sırtlama yer olmalı. varmıdır biliyormusun. eğer varsa ,duruyorsa şimdiden hayırlı olmasını dilerim. bu görünümde bu noktanın üstte olduğunu veriyor. sağlıcakla.

_shadow

Kullanıcı
değirmen taşının altı olabilir. biliyorsun çevirme yeri üstündekinde olurdu. kenarlara göre ortasının biraz şişkin olması ,kenar dönüşümü andırıyor.
2. olarak, değirmen taşı iken bir amaç için kullanılmışta olabilir. kanal da bu ihtimali veriyor.
tam açarak görünüm sağlasaydın daha iyi olurdu. bir şey sormak istiyorum araziyi biliyorsan.
kanal bir yerde dirsek çizer vaziyette. eğer işaret amaçlı ise yoldan ziyade dereyi andırıyor.
arazi ne çok düz nede çok meyilli olmamalı ,veya dere var ,ise bu dirsek yapan yerin tam hizasında çizdiğim şekilde ,bir sırtlama yer olmalı. varmıdır biliyormusun. eğer varsa ,duruyorsa şimdiden hayırlı olmasını dilerim. bu görünümde bu noktanın üstte olduğunu veriyor. sağlıcakla.
hocam şuan burası dere olmuş durumda.. ancak suya yeni kavuştugu söyleniyor.. daha öncedesindede kurumus dere yatagı olabilir.. şuan zaten suyun altında. bu taş kıyıda.. arazi yapısı da engebeli degil.. dere yatagını andırıyor.. dirsek yerin az ilerisinde müjdesi mevcut.. esas mevki??

ersan

Admin
bu tas kapak tam alta kaya mezar odan var ordaki oyma mezar sunak oymasi kanalin verinmis bitki noktan buraya cubuk tut deymen tasi buyle olmuyor ortasi hare seklinde ve tam ortadan delik oluyor bunun tanm bir mezar oymasi oldu cok beli oluyor

wolf_52

Kullanıcı
bu büyüük ve derin oymanın dibini temizleyip inceledinzmi parmak ucu oymaları varmı bunun içinde, varsa şayet sayısınca mezarı tarif eder:..

_shadow

Kullanıcı
bilmiyorum ilk resimdeki kayayla baglantılı düşünmek gerekir mi ama..
bu ikinci kayadaki oyuk ile bütün olarak düşünülebilir mi.. yarısı suyun altında kalan kısmı .. içeri dogru olan oymayı kast ediyorum..
her iki resimdeki kayalar yanyana çünkü