Değişen Zemin | Define işaretleri ve anlamları

Değişen Zemin

Brznklc

Kullanıcı
Değerli üstadlar forumu uzun zamandır takip eden yeni bir üyeyim. Fotoğraflardaki çömlek parçaları zeminin 3 metre aşağısında bulundu ve 3 buçuk metre civarında çakıl ve sert zeminle karşılaştım. Sizce devamında birşeyler olma ihtimali var mıdır ? Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum..
528490208867fb38432c094cc30ed2f0.jpg
8aa9719712e35ad1865e8a6b83115799.jpg
cf23941f7b020ce047c2038525d025d8.jpg
02c681b447f64a412ba22b65d025a454.jpg
cc6efa8a41b8298c6f205184362ccd45.jpg

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Katdeşim bulunan yer eski yerleşim alanı içinde çevreye göre alçak zeminde ise bosver gitsin ama tepe zemininden çıkıyorsa höyük olma ihtimali var üzerinde durmak lazım...

Brznklc

Kullanıcı
Hocam çevreye bakarsak tepe konumunda en üst seviyede bir yerde. 3. metrede fotodaki parçalar çıktı 4. metrede düz kil zemin ve 4 buçuk metrede çakıl karışımı toprak çıktı serpme yapılmış misali. Bir de şu var ki; mekanın 200-300 metre ilerisinde biraz aşağıya düşen bölgede yaklaşık 3-4 km uzunluğunda ermenilere ait olduğu söylenen bir kaçış tüneli mevcut.

feylezof

Kullanıcı
Sert zemin dediğiniz horasan ise devamedin
giral ustanin tavsiyesine katiliyorum,
ama comlek parcalari dedigin kirik parcalar comlek degil,mezar kapatmak icin kullanilan mazemelerdir.Dikkatlice incelerseniz kenar detaylarindan comlek veya desti parcalari olmadigini goreceksiniz.Sert zemine devam,kenarlara dikkat!!!!nasibin bol olsun.

Brznklc

Kullanıcı
giral ustanin tavsiyesine katiliyorum,
ama comlek parcalari dedigin kirik parcalar comlek degil,mezar kapatmak icin kullanilan mazemelerdir.Dikkatlice incelerseniz kenar detaylarindan comlek veya desti parcalari olmadigini goreceksiniz.Sert zemine devam,kenarlara dikkat!!!!nasibin bol olsun.
Şuan iş dolayısıyla farklı bir yerdeyim hocam dönüş yapınca bakarım, tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Lakin uyarıyı pek anlayamadım açıkçası.

feylezof

Kullanıcı
kenarlara dikkat dedim zira 4/5 mt.reden bahsdiyorsun, hem yikilmaya karsi dikkatli ol hemde kenarlardan saga/sola girisler tuneller olabilir,illaki sert zeminin altinda olacak diye birsey yok.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Şuan iş dolayısıyla farklı bir yerdeyim hocam dönüş yapınca bakarım, tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Lakin uyarıyı pek anlayamadım açıkçası.

uyarıyı anlamadım demişsiniz.
@feylezof usta dıyorki @gıral ustanın yorumuna katılıyorum.
yani horasan yapıyla karşılaştıysanız devam edin.

resmi ka zı prosedürlerini anlatmaya gerek duymuyorum. forumu takip ettiğine göre bunları bılıyor olmalısın ;)

Brznklc

Kullanıcı
uyarıyı anlamadım demişsiniz.
@feylezof usta dıyorki @gıral ustanın yorumuna katılıyorum.
yani horasan yapıyla karşılaştıysanız devam edin.

resmi ka zı prosedürlerini anlatmaya gerek duymuyorum. forumu takip ettiğine göre bunları bılıyor olmalısın ;)
Hocam o soruyu gerçekten anlamadığımdan sordum. Sizinde dediğiniz üzre yorumları dikkate alıcam. Takipte olduğum süre zarfında siz ve sizin gibi değerli üstadların yazılarından da bilgilerle daha bilinçlendim sağolun. Değerli yorumlarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum..
kenarlara dikkat dedim zira 4/5 mt.reden bahsdiyorsun, hem yikilmaya karsi dikkatli ol hemde kenarlardan saga/sola girisler tuneller olabilir,illaki sert zeminin altinda olacak diye birsey yok.
Dikkat ederim hocam tavsiyeleriniz için sağolun.