Denge sistemi | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Denge sistemi

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Su terazisisinin sağlıklı çalışması için çubukların büküm noktasının tam 90 derece olması gerekiyor. Ayrıca çubukta egiklik olmamalı..

Kader25

Admin
İnternetteki bu şekil @Xir71 nikli bir arkadaşımıza ait.
Bunu yapmasına sebep olan fikirde bize aitti acizane.

Birçok çubuk kullanıcısı
Özellikle rulmanlı çubuk kullananlar
2 sebepten dolayı bilek büküyor:

1-Çubukla nasıl yürüneceğini bilmiyorlar.
Çubuk tutmasını bilmiyorlar.
Bu sebeple denge bozulunca çubuk sanki işaret vermiş gibi oynamalar yapıyor.

2-Zihinsel etki. Burada dediği yere gelince bilek büküyor.

Onlarca çubuk kullanıcısını izlediğimde, gözlemlediğim de hepsinin bilek büktüğünü gördüm. Yuotube de çubuk satan çakallar (1 tanesi hariç) dahil.

Bilek Bükmekten kurtulmak için bazı aparatlar yaptım. Lâkin başka sorunlar çıktı. Sonra da üzerine fazla eğilemedim.

Bilek bükülmesi çok ciddi bir mesele.
Bu nedenle 5-6 sezon, çubuğa yeni başlayanların, rulmanlı çubuklardan uzaklaşmaları şart.
Kundak kullanılması daha faydalı.
Azıcık rüzgar vursa rulmanlı çubuğa, hangi taraftan vurduysa rüzgar o taraftaki çubuk hemen döner. Zira adim atarken, ayak yukarıdayken dünyanın işleyişi değişir çubukçu için:
Rüzgâr
Bilek
Hareket enerjisi
Vücud denge noktası
Duyulan sesler
Heyecan durumları
Korkuların yaşanması.

Rulmanlı Çubuk ustanın işidir.
Acemi çubukçuya ölümdür rulman.
Ayrıca çubuğun cinsiyle aynı olmayan rulmanla
Yapılan çubukların dilini anlamak özel bir eğitime ve müthiş bir hafızaya sahip olmak gerekir. Azda olsa detaylar kaybolur. Zaten ustalık da bu az olan şeyleri anlamakta yatmaktadır.

El-Ensari

Kullanıcı

Birçok çubuk kullanıcısı

Onlarca çubuk kullanıcısını izlediğimde, gözlemlediğim de hepsinin bilek büktüğünü gördüm. Yuotube de çubuk satan çakallar (1 tanesi hariç) dahil.

Bilek Bükmekten kurtulmak için bazı aparatlar yaptım. Lâkin başka sorunlar çıktı. Sonra da üzerine fazla eğilemedim.

Bu nedenle 5-6 sezon, çubuğa yeni başlayanların, rulmanlı çubuklardan uzaklaşmaları şart.
Azıcık rüzgar vursa rulmanlı çubuğa, hangi taraftan vurduysa rüzgar o taraftaki çubuk hemen döner. Zira adim atarken, ayak yukarıdayken dünyanın işleyişi değişir çubukçu için:
Rüzgâr
Bilek
Hareket enerjisi
Vücud denge noktası
Duyulan sesler
Heyecan durumları
Korkuların yaşanması.

Yapılan çubukların dilini anlamak özel bir eğitime ve müthiş bir hafızaya sahip olmak gerekir. Azda olsa detaylar kaybolur. Zaten ustalık da bu az olan şeyleri anlamakta yatmaktadır.
Eyvallah Ustam, fikrin sizden çıkmış olmasına ayrıca sevindim.
Bilek bükümü gerçekten de çok önemli,
bazen bende hafiften büktüğümü farkediyorum.
bende çok rulmanlı kundak yaptım, hepsini rafa kaldırdım, plastik kundak en iyisi.
Bakalım bu Kara Sevda, daha ne mucitler çıkaracak.
saygılar.

oymak beyi

Kullanıcı

Birçok çubuk kullanıcısı

Rüzgâr
Bilek
Hareket enerjisi
Vücud denge noktası
Duyulan sesler
Heyecan durumları
Korkuların yaşanması.

ustam üç soru sormak isterim.
birincisi, bilek bükmekten kastınız bilinçli bir sekilde bilek hareketi mi yoksa bilinçsizce yapılan bir hareket mi?
ikincisi, ben bir noktada şuanda boşluğun üzerindeyim diye zihnimden geçirdiğim zaman cubuklar boşluk tepkisi veriyor gerçekten. bunun anlamı nedir, bilek bukmek dediğiniz şey bu mu?
üçüncüsü, çubuk tutarken hareket etmek şart mıdır, yoksa sabi durup cubuktan yön mu beklemeli, mesela bir kuyuya girdik derin bir kuyuya, tam dipte çömelip iki adim atabilecegimiz bir mesafe var. tam Altımiz kaya, kaya bizi bu çömelip iki adin atabileceğim noktaya yönlendiriyor. simdi ben bu noktada yönümü tespit etmek için o noktada cubuklar dan yararlanmak istiyorum. saga mi sola mi yoksa asagiya devam mi anlamak için cubuk tuttuğum da saglikli bir sonuç icin ne yapmam lazım. dışarıda ike girişi gösteriyor baska bi tepki yok, o yüzden içeriden yön almak istiyorum. orda da hareket edecek alan uok. hareketsiz sekilde cubuktan yön almak mümkün müdür?

Kader25

Admin
ustam üç soru sormak isterim.
birincisi, bilek bükmekten kastınız bilinçli bir sekilde bilek hareketi mi yoksa bilinçsizce yapılan bir hareket mi?

Bilek bükmenin nedenleri;
1- Çubuk tutmayı bilmemek. Çubuğa tam
Hakimiyetin olmaması.
2- Zihnen yönlendirme.
Arazide bazı yerleri görüp, "Burada olabilir"
düşüncesi. Oraya gelince gayri ihtiyari bileğin
bükülmesi.
3- Özgüven eksikliği, mahcubiyet baskısı.
Yanında bulunan kişilere duyulacak mahcubi-
yet duygusuyla acele hareket etme neticesinde
azıcık hareketi çoğaltmak için bileği bükmek.
1 ve 2nci madde en çok olan sorunlardır.

ikincisi, ben bir noktada şuanda boşluğun üzerindeyim diye zihnimden geçirdiğim zaman cubuklar boşluk tepkisi veriyor gerçekten. bunun anlamı nedir, bilek bukmek dediğiniz şey bu mu?

Bu zihnen çubuğun yönlendirilmesidir.
Bilek bükmeye gerek kalmaz.
Bundan kurtulmayan çubukta asla başarılı olamaz.

üçüncüsü, çubuk tutarken hareket etmek şart mıdır, yoksa sabi durup cubuktan yön mu beklemeli,

Durduğu yerde bekleyip, çubuğun yön vermesini bekleyenlerin tamamında zihinsel yönlendirme mevcuttur. Bu kapıyı illa kapatmak lazım.
Evet hareket etmek şarttır.
En azından benim yetişme ve yetiştirme metodunda. Harekette bereket vardır :)😁

mesela bir kuyuya girdik derin bir kuyuya, tam dipte çömelip iki adim atabilecegimiz bir mesafe var. tam Altımiz kaya, kaya bizi bu çömelip iki adin atabileceğim noktaya yönlendiriyor. simdi ben bu noktada yönümü tespit etmek için o noktada cubuklar dan yararlanmak istiyorum. saga mi sola mi yoksa asagiya devam mi anlamak için cubuk tuttuğum da saglikli bir sonuç icin ne yapmam lazım. dışarıda ike girişi gösteriyor baska bi tepki yok, o yüzden içeriden yön almak istiyorum. orda da hareket edecek alan uok. hareketsiz sekilde cubuktan yön almak mümkün müdür?

Yürüyecek alan yoksa, hafifçe yerinde sayarak ve olduğun yerde etrafında SAĞA dönerek tespit yaparsın.
Yalniz şu var: 3-4 metre kuyu gibi kazdın, hedefin üstüne inemediysen tespitte sorun vardır.

Şartlardan dolayı;
kuyuda dikey değil açılı işlem görmek mecburiyetinde kalındıysa; tespit edilen derinliğe gelinir 40-50cm de fazlasıyla,
sonra hedefe göre yandan ilerlenir.
Kuyu.içinde tespit, hedef hala altta ise işe yarar.
Yanda kalmışsa birçok dezavantaj oluşur.
Net tespit yukarıda yapılmalıdır.
You tubedeki videoların çoğu senaryodur.
Çubuk satmak için yada takipçi artırmak için herşeyi mübah görüyorlar.

Kırmızı ile yazılanlar
sorularınızın cevabıdır.

El-Ensari

Kullanıcı
Bilek bükmenin nedenleri;
1- Çubuk tutmayı bilmemek. Çubuğa tam
Hakimiyetin olmaması.
2- Zihnen yönlendirme.
Arazide bazı yerleri görüp, "Burada olabilir"
düşüncesi. Oraya gelince gayri ihtiyari bileğin
bükülmesi.
3- Özgüven eksikliği, mahcubiyet baskısı.
Yanında bulunan kişilere duyulacak mahcubi-
yet duygusuyla acele hareket etme neticesinde
azıcık hareketi çoğaltmak için bileği bükmek.
1 ve 2nci madde en çok olan sorunlardır.

Bu zihnen çubuğun yönlendirilmesidir.
Bilek bükmeye gerek kalmaz.
Bundan kurtulmayan çubukta asla başarılı olamaz.

Durduğu yerde bekleyip, çubuğun yön vermesini bekleyenlerin tamamında zihinsel yönlendirme mevcuttur. Bu kapıyı illa kapatmak lazım.
Evet hareket etmek şarttır.
En azından benim yetişme ve yetiştirme metodunda. Harekette bereket vardır :)😁

Yürüyecek alan yoksa, hafifçe yerinde sayarak ve olduğun yerde etrafında SAĞA dönerek tespit yaparsın.
Yalniz şu var: 3-4 metre kuyu gibi kazdın, hedefin üstüne inemediysen tespitte sorun vardır.

Şartlardan dolayı;
kuyuda dikey değil açılı işlem görmek mecburiyetinde kalındıysa; tespit edilen derinliğe gelinir 40-50cm de fazlasıyla,
sonra hedefe göre yandan ilerlenir.
Kuyu.içinde tespit, hedef hala altta ise işe yarar.
Yanda kalmışsa birçok dezavantaj oluşur.
Net tespit yukarıda yapılmalıdır.
You tubedeki videoların çoğu senaryodur.
Çubuk satmak için yada takipçi artırmak için herşeyi mübah görüyorlar.

Kırmızı ile yazılanlar
sorularınızın cevabıdır.
Haklısınız Ustam, nerde hareket, orda bereket🙂

Kader25

Admin
Haklısınız Ustam, nerde hareket, orda bereket🙂
Çubuk satanların çoğu;
Çektikleri videolarda hep durarak işaret alıyorlar, yanı işaret ve yön verdiriryorlar. 2 adim atıyorlar, çubuk tutmayı ve yürümeyi bırakıyorlar, sonra da profesörlerin ders verdiği gibi ders anlatıyorlar. Çakallığın zirvesindeler.
Hareketsiz olmaz çubuk işi.🧭

oymak beyi

Kullanıcı
bende yuruyemedigim yerlerde yerimde sayıyorum uygun adim gibi :) orda ki arkdas daha once yaşlı bir cubukcuyu görmüş, cubukcu kibirdamadan tutuyormuş, o yüzden beni ezdi biraz sen bilmiyorsun gibisinden :) :) eyvallah ustam saolasin teşekkür ederim