Dere içinde bir kaya

AhdeVefa

Kullanıcı
balık olduğunu düşünmek istiyorum. :)
çevre hakkında bilgi verirmisiniz. deniz dere vb..
ayrıca dediğiniz gibi sabit değil ve başka yerden düşmüş yuvarlanmış ise zaman kaybı olur sizin için.
(ayrıca bu taş bir kişinin veya max 2 kişinin kaldırabileceği düzeyde bir taş ise buna işaret olarak bakmak yanlış olacaktır. işaretler kalıcı ve yerli kayalara yapılmıştır daha çok.)
Dağın eteklerinden selleme sonucu oluşan dere yatağı ve söylediğiniz gibi 2 veya 3 kişin kaldırabileceği, yerinden oyanatabileceği kayalar Ustam.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
aynen ustam p harfine benziyor çizimde belirtiğimiz gibi ,ben daha çok kuğunun boyun ve ağız kısmı gibi duruyor dedim,kaz da olabilir bilmiyorum .İşçilik olduğu için dikkatimi çekti,ancak taş sabit değil malesef.
Kaya sabit olmadığı için söylenenler ancak tahmin olarak kalır. Ustalarımızın söylediklerini yaparsan belki bir şeyler çıkabilir. Ne diyelim, nasibiniz bol olsun.

AhdeVefa

Kullanıcı
Kaya sabit olmadığı için söylenenler ancak tahmin olarak kalır. Ustalarımızın söylediklerini yaparsan belki bir şeyler çıkabilir. Ne diyelim, nasibiniz bol olsun.
Haklısınız ustam, işaret denilebilecek veya işçilik olan kayalar ana kaya değil. Tavuk denilen kaya ve çevresindeki kayalar sanki konulmuş gibi duruyor Bi orda acaba dedim. Hayırlısı, Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

TRUVA

Admin
Kardeş iki noktanız var. Birinci işaret etttiğim resimdeki ok yönünde 40 adim gibi mesafede mezar ,ikinci resimdeki işaret etttiğim ok yönünde 13 adim mesafede para olacak

Ekli dosyalar

• 20221105_014203.jpg
    20221105_014203.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 9
  • 20221105_014021.jpg
    20221105_014021.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 9

Kader25

Admin
Ustam, burada çubuk tutmadım, Ceylan işareti var diye buraya çıktım,Bu işareti de Tesadufen gördüm. Zaten oraya götüren kişinin de hayal gücü çok yüksek çıktı. Kaz var altında 4 oyuk dedi, Ceylan dedi, kaplumbağa dedi, hepsi benzetme çıktı. Sadece tavuk ve bu işaret diğerlerine göre eh dedim belki olabilir.Ama görüldüğü üzere kayalar sabit değil.
Resim gelmeden bir yere gitmemeni tavsiye ederim. Bu milletin hayal gucu bizi akilsiz it misaline ceviriyor, akilsiz iti yol kocaltirmiş. Bende cok gittim senin gibi evvel ki zamanlarda. :))
Resmi gormeden, kafama yatmadan bir yere gitmem.
Ucgen var dedi bir sevdlgim adem.
Sanki agri dagina tirmandik, cigerlerim kopacak sandim. Ucgen dedikleri 1 metre olculerinde kopan kaya cikti. O gun kendime soz verdim, foto gormeyince gitmem. :))

AhdeVefa

Kullanıcı
Kardeş iki noktanız var. Birinci işaret etttiğim resimdeki ok yönünde 40 adim gibi mesafede mezar ,ikinci resimdeki işaret etttiğim ok yönünde 13 adim mesafede para olacak
1.kayanın ilerisinde sizin de bahsettiğiniz gibi tahmini 40 veya 50 adım ilerisinde çubuk tutmuşlar yaklaşık 4m gibi bir derinlikte oda olduğunu söylemişler. Ben tuttum ama herhangi bir boşluk veya metal sinyali alamadım. Tekrar gittiğimde detaylı fotoğraflandırırım inşallah.2.işaret yönünde çubuk tutmadım orayı da incelerim ustam teşekkür ederim.

AhdeVefa

Kullanıcı
Resim gelmeden bir yere gitmemeni tavsiye ederim. Bu milletin hayal gucu bizi akilsiz it misaline ceviriyor, akilsiz iti yol kocaltirmiş. Bende cok gittim senin gibi evvel ki zamanlarda. :))
Sanki agri dagina tirmandik, cigerlerim kopacak sandim. Ucgen dedikleri 1 metre olculerinde kopan kaya cikti. O gun kendime soz verdim, foto gormeyince gitmem. :))
Al benden de o kadar ustam,geçen konu açmıştım,kral dediğimiz zirveye çıkacaktık.İşaret işaret diyince merakımız gitsin,madem ki buraya geldik mevki de aynı mevki olunca bakalım dedik.Sonra baktım ki adam işaretten anlamıyor,ya da bizi oyalıyor.Hayırlı işler dedik ayrıldık ordan.

Uzman68

Kullanıcı

AhdeVefa

Kullanıcı
Elini koydugun kayanin ustundeki yigli kayalarinordan bir giriş var elini koydugun kayalar orasi acilmasin diye set yapilmis dede
Bu işaretli kayanın yukarısında sıralı ana kayalar bir bütün halinde mevcut.Bu hafta gitmeyi düşünüyorum,gittiğimde detaylı bir şekilde inceleme yapacağım inşallah.

KANAS_USTA

Admin
Üçgen taşmiydi abi ?
Taş doğal değilde düzgün kesim ise max 20 adım çevresinde kapalı giriş olacak abi.
Cevrede extra emare işaret var ise durum değişebilir. 2 farkli yaklaşımla bakılması lazım cevreye

Son düzenleme: