dere yatağı | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

dere yatağı

KANAS_USTA

Admin
tesekkurler ustadım dedıklerınız dogrultusunda calısmalarımı yapacagım.
L şeklindeki kayanın içinde acisi kendisine hemen yakın yamaca mi bakar ? Orda birikinti taşlar altında giris olacak. Yamacta kapı demiştim o istikamette

Moderatör tarafında düzenlendi:

vessi

Kullanıcı
L şeklindeki kayanın içinde acisi kendisine hemen yakın yamaca mi bakar. Orda birikinti taşlar altında giris olacak. Yamacta kapı demiştim o istikamette
evet ustadım yakın bır yamaca bakıyor hatırladıgım kadarıyla asırı calılardan cok dıkkat etmemısım o ıstıkametı ıncelıyecegım. buyuk ıhtımal bır ıkı gun ıcınde tekrar bır yürüyüşe cıkacagım bahsettıgınız bolgenın resımlerını de paylasırım. yakın derken 10-15 metreyı gecmeyecek kadar bır yakınlıktaydı

KANAS_USTA

Admin
evet ustadım yakın bır yamaca bakıyor hatırladıgım kadarıyla asırı calılardan cok dıkkat etmemısım o ıstıkametı ıncelıyecegım. buyuk ıhtımal bır ıkı gun ıcınde tekrar bır yürüyüşe cıkacagım bahsettıgınız bolgenın resımlerını de paylasırım. yakın derken 10-15 metreyı gecmeyecek kadar bır yakınlıktaydı
Aynen öyle orada taşların altında ciddi bir kapı girisin var

vessi

Kullanıcı
cok resım cektıgım ıcın sımdı bahsedılen bolgenın resmı varmı dıye bakınıyordum sanırım bu resımdekı tepenın devamı olabılır.ustadım ama tabı bakacagım gıdınce. bu resıme bakarken sag köşe dıkkatımı cektı aynı zamanda. bır kapama mı sızce ustadım kare seklındekı blok.

Ekli dosyalar

• DSC_0344.JPG
    DSC_0344.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 12

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
üstadım eminim etrafında yakınında hıc bır sey yapılmamıs. konuda bahsettıgım durum soz konusu olabılırmı sızce ustadım ? kayanın kendısı durumu.
İhtimaller her türlü olabilir ama bu sadece ihtimaldir sizi de verdiğiniz emek karşısında boşa enerji harcarken görmekte istemem. Dedektör veya çubuk kullanan arkadaşlardan destek alarak noktanızı tekrar gözden geçirin. Ben yanıltmamakla beraber kaya altında veya önünde olarak görüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

vessi

Kullanıcı
Aynen öyle orada taşların altında ciddi bir kapı girisin var
selamlar üstadım ve arkadaslar.. bugun deredeki tasın baktıgı yonu arastırıp resımledım. bır ıkı aksılık yasadım malesef resımleme konusunda...
taşın iç tarafına oturup bakınca örülmüş duvar dıbındeki yığmaya direk bakıyor (2.3.4 resim) yanında 3 4 metre mesafede ikinci bir yığma var. deredeki kayaya oturup sol kolu tasın yanına koyunca sol kolun istikameti tam ilk kayaya yön veriyor. Roni ustam kayayı yıne ınceledım bıraz temızleyıp resım cektim. deredeki taşa oturuncada o kayayı göstermesı sol kolun benı ıyıce dusundürdü ustam.

Ekli dosyalar

• DSC_0546.JPG
    DSC_0546.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 6
  • DSC_0472.JPG
    DSC_0472.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 6
  • DSC_0548.JPG
    DSC_0548.JPG
    1.7 MB · Görüntüleme: 6
  • DSC_0482.JPG
    DSC_0482.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 5
  • DSC_0552.JPG
    DSC_0552.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 5
  • DSC_0523.JPG
    DSC_0523.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 6
  • DSC_0543.JPG
    DSC_0543.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 5
  • DSC_0496.JPG
    DSC_0496.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 5
  • DSC_0534.JPG
    DSC_0534.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 6

vessi

Kullanıcı
....
bırde konudan bagımsız olarak orman ıcınde gecerken tepede kayalıklara rastladım açı ve ağaçlar yüzünden resım cekemedım tam olarak fakat şüpheli geldi.... bu kayalık hakkında dusuncelerınızı ogrenebılırmıyım daha sonra tepeye cıkıp kontrol etmeyı dusunuyorum...

Ekli dosyalar

• DSC_0441.JPG
    DSC_0441.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 5