Derenin Y yaptığı yer | Define işaretleri ve anlamları

Derenin Y yaptığı yer

feramus

Kullanıcı

Ustalarım bu yer derelerin y yaptığı bir yer ve tam iki derenin birleştiği noktada birde yol var yol tepeye doğru devam ediyor. Bu yol ile sağdaki dere arasında bir düzlük arazi var yaklaşık 1 dönüm kadar. bu arazi ile yolun arasında iki tane ardıç ağacı var. Yol ileride düz bir alandan geçiyor bu alandada çok yaşlı bir ardıç ağacı var biraz daha gidince bir çok dar ve uçurum gibi bir derden geçiyor. Tam bu dar yerin üst tarafı bu saydığım yerlere hakim bir yer. burdan birşey çıkarmı. Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: Derenin Y yaptığı yer

ferami üstadım google e. resimlerinin sağ altında koordinat bilgileri bulunuyordu. bu sebeple koordinat bölümünü silip yeniden yükledim.

KULLANICILARIMIZA RİCAM, LÜTFEN KOORDİNAT BİLGİSİ BULUNAN GOOGLE RESİMLERİ YÜKLEMEYELİM. (paint programını kullanarak koordinat bilgileri olan bölümü kırpalım yada koordinat bilgisi yazan yerleri paint de boyayarak kapatalım)

teşekkürler.

feramus

Kullanıcı

Sağol ustam resim ekranı kapladığından alt tarafta kalmış görmemişim.

ersan

Admin

merhaba ferami usta bu yerin yakin cekilmis resimlerin var mi elinde ozaman ta net cevap alirsin ustalarimizdan buyle buradan bisey beli olmuyor .
burdan ustalarimiz yorum yaparsalar ,,falci ,,hoca gibi olur .

feramus

Kullanıcı

Ersan ustam elimde fotoğrafı yok. Sadece bu var.

feramus

Kullanıcı

Ersan ustam ben bizzat gördüm burayı foto gibi anlatabilirim sana sormak istediğin bir şey varsa.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Ustalarım bu yer derelerin y yaptığı bir yer ve tam iki derenin birleştiği noktada birde yol var yol tepeye doğru devam ediyor. Bu yol ile sağdaki dere arasında bir düzlük arazi var yaklaşık 1 dönüm kadar. bu arazi ile yolun arasında iki tane ardıç ağacı var. Yol ileride düz bir alandan geçiyor bu alandada çok yaşlı bir ardıç ağacı var biraz daha gidince bir çok dar ve uçurum gibi bir derden geçiyor. Tam bu dar yerin üst tarafı bu saydığım yerlere hakim bir yer. burdan birşey çıkarmı. Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

ferami üstad; üçüncü ardıcı ve uçurum alanı da kapsayacak şekilde bir g.earth krokisi ile, bir de bu üçüncü ağacı özellikle krokide gösterirsen çok güzel olurdu ustadım. tarifle netleştirmek zor. krokinde de bahsettiğin tüm detayları görelim. böylece anlayan ustalar yardımcı olacaklardır. saygılar.

feramus

Kullanıcı

Ustam yarın atacam. İlgilerinize teşekkür ederim.

şahin

Kullanıcı

yol ve derenın birleşdigi yer derenin Y yapan yerini üzerinde Y yapan yere yakın olur genelde. Y içi yolla birilesince ücken tarla olur. o tarlada Y sivri ucuna yakın yerde ırı kaya ve o kayada işaret olur kırmadılarsa. onun işi zordur.

sen dereının dogu yonunde yolun kenarında ceşmeyı yada su kaynagını bul. bu çesmenın önude kucuk harmak olur bace yapmadılarsa tabı o harmanda dıkılı tas 30 cm ile 50 cm arası dısarda olur sıvrı ucu gerısı topraga gömuludur.sesnı bı dınle zemıne ındıkce dız boyu.